Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 78

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co do Avii to sie zgadzam...

... Wolga w dziwnym kolorze, ale mnie sie podoba
  
 
Co do Avii to też popieram. Chętnie ujrzę u siebie na półce Avię skrzyniową, kontenerową i furgona. Oczywiście wszystkie musza być ciemnoniebieskie

Co do Wołgi, to fakt - kolor dziwny, ale mnie to cieszy. Niech dają jak najwięcej takich dziwnych modeli. Nie muszę wtedy wydawać na nie kasy, którą mogę wydać na kolejnego Jelcza 315
  
 
Cytat:
2014-11-02 17:56:15, cichy__555 pisze: Przecież to auto to podstawa przedsiębiorstw np. Społem. Co o tym sądzicie?

...może nie tyle "Społem" co PTHW (Przedsiębiorstwo Transportowe Handlu Wewnętrznego) i WKTS (Wojewódzka Kolumna Transportu Sanitarnego). To właśnie te dwie firmy dysponowały w latach 80-90-siątych ub.w. największą ilością samochodów AVIA w różnych odmianach.
  
 
Jeśli chodzi o samochody użytkowe to powinniśmy się ich domagać, zwłaszcza tych, które były w innych kolekcjach i tu realne są: ROBUR LO3000FL (bus), ROBUR GARANT, Robur Garant 30(BUS), IFA W50L, IFA H6, IFA G5, MULTICAR M22, HORCH H3, TATRA 141, TATRA 148 , PRAGA V3S, LIAZ MTS 24, AVIA A31, KRAZ 256, ROMAN 10.FFP.1, CSEPEL D-344, że nie wspomnę o przeszczepach z rosyjskich kolekcji KAMAZ, ZIŁ, GAZ itd, ponadto autobusy, różne IKARUS, LiAZ, ZIS itd
Przeskalowanie tego co było w 1:72. Co do samochodu Jelcz 315M to przy nie wielkich nakładach 316M, 317W, 317C, 004, przy nieco poważniejszych zmianach odmiany z kabiną krótką 113K jak również modele z kabiną 407 oraz Żubr z kabiną KO1, KO1A. To samo dotyczy samochodu STAR 20 N20, wersja wywrotka i ciągnik siodłowy oraz odmiany z tańszą kabiną N23, rozwijać to można w nieskończoność, pytanie brzmi czy DeA chce zainwestować/zarobić, jaka byłaby akceptowalna cena autobusów, lub bardziej skomplikowanych odmian np betoniarka czy żuraw no i częstotliwość wydawania tak drogich modeli, bo wiadomo że nie każdego stać na kupowanie co miesiąc ciężarówki czy autobusu zwłaszcza przegubowego.
  
 
Dodam jeszcze że na bazie jelcza łatwo zrobić CSEPEL'a co na rynku węgierskim miałoby wzięcie, LUBLIN-51, tu już łatwo o GAZ-63 a i zabudowy JZS sanitarka oraz furgon NYSA.
  
 
rihoru - niby racja, ale znowu podajesz dłuuugą listę, ale już po raz kolejny powtarzam pytanie, czy był byś w stanie samemu złapać tyle srok za jeden ogon? No bo już nie wiem, jak mam wam do jasnej anielki powtarzać, że trzeba najpierw po jednym modelu, a później kolejny i kolejny "za ciosem".

Przyznajcie mi się lepiej ilu z Was wysłało już maila z prośba do DeA o tego np Jelcza 080 albo Stara 28. Bo jeśli nikt z Was, no to co mi głowę zawracacie i zajmujecie czas na odpisywanie w jałowej dyskusji.

Rzuciłem propozycję - JEDNEGO modelu, a w odpowiedzi Waszej drodzy forumowicze jak dotychczas widzę tylko same długie listy życzeń. Powiedz mi, czy próbowałeś kiedyś iść w taki sposób, aby dwie nogi naraz do przodu wysuwać? No się wywalisz na twarz, a nie zrobisz kroku w ten sposób. Tak samo jest z modelami. Nie tyle na raz. Prosić i domagać się jednego modelu i dopisać najwyżej, że chcieli byście więcej dostawczych i ciężarowych w całej serii ogółem. Tyle tylko i kropka. Czy ja piszę tak niezrozumiale?

No na litość Boską! Bądźcie ludzie poważni i zachowujcie się poważnie, bo w przeciwnym wypadku sam zacznę tutaj wiele osób traktować, jak 10-cio, 12-to letnie dzieci...

Piszcie do wydawnictwa maile z prośbą o jeden lub góra 2 modele. Ewentualnie napiszcie ogólnikiem sugestię, że chcecie ciężarówki i więcej dostawczych i tyle. To jest realna sugestia kierowana do poważnej firmy, ale wysyłajcie to tam, a nie tutaj.

Zamiast pierdół w stylu "powinni jeszcze dać to i tamto", wolał bym czytać komentarze w stylu "właśnie wysłałem im takiego maila... zobaczymy, co mi odpiszą"

No i to będzie jak dla mnie poważnym zachowaniem.

Gdybym sam był w redakcji DeA i dostawał dłuuugie litanie życzeń, to myślicie, że bym to czytał? No nie bawił bym się w takie bzdury. Gdybym widział, że ileś osób pisze, że chce taki i taki model, to wówczas bym zbierał te sugestie i wysyłał to "dalej". Bo było by to dla mnie jakimś rodzajem badania rynku, sugestią od klientów, która by dawała nadzieję, że większa ilość osób kupi ten model w przyszłości. Zaś długie litanie, to nikt nie ma ochoty na zbieranie i analizowanie listy czyichś zachcianek.

Błagam więc Was na litość Boską - zacznijcie im coś wysyłać. No choćby nawet i tą Avię, ale żeby to wszystko miało "ręce i nogi".
  
 


Proponuje wam przejsc sie kiedys do kurnika pozbierac jajka... w jaki sposob bedziecie je zbierac? No oczywiscie ze na raz bierzemy tylko jedno jajko i wkladamy delikatnie do koszyczka... jak sie tylko sprobuje zabrac wszystkie na raz... zaraz wszystko sie potlucze i bedzie... nic nie bedzie... ani kura nie bedzie miec kurczakow ani my jedzenia...
  
 
Święte słowa Frdek!!!

Porównanie jest wręcz IDEALNE!!!


Tak, że słuchajcie naszych rad, bo inaczej będziecie bez jaj

hahahaha

ale świetnie to porównałeś - o mało co z krzesła nie spadłem
  
 
odbiegamy od tematu tymi zachciankami
 
 
Całkowita racja, natomiast to nie jest lista moich życzeń tylko sugestia że te auta są realne gdyż jak wiadomo już się pojawiły w innych seriach. DeA lubi przeszczepy Jeśli o mnie chodzi to podpiszę się pod każdym Jelczem. Jestem jak najbardziej za propozycją Jelcz 080, Autasan H9 oraz Star28, wywrotka, bo mała więc szanse duże, no i jeszcze Avia A31 skrzyniowy, Na tych czterech pozycjach się skupmy bo zapotrzebowanie jest ogromne na forum. Jeśli DeA by się odważyła raz na kwartał wrzucić pojazd użytkowy to mamy listę na cały rok.
Może niech każdy poda swoje max 4 propozycje i te najpopularniejsze wytypujemy jaką nasze oczekiwania. (mówimy tu o pojazdach użytkowych) bo różnego rodzaju sanitarki, MO, straż to inna bajka.

W wcześniejszym poście chciałem zwrócić uwagę że DeA przygotowując ciężarówki a nawet autobusy może dużo zyskać przez ich modułową specyfikację a co za tym idzie możliwości nie ograniczone.
I druga sprawa przeskalowanie aut 1:72, niech to będzie chociaż jeden na rok to już coś.
  
 
Nie prze skalują ci tych modeli na większą skalę. Jedynie może wypuszczą w ZK w 1/43. Ale wątpię w to.
  
 
Zawsze coś
  
 
Przeciez ten Jelcz 003... w 1:43 bylby wielkosci Stara 20... co za problem mieli by wypuscic go w odpowiedniej skali? Zaden...

i to mnie irytuje
  
 
Otóż to, byłby może centymetr dłuższy bo jest chyba na na podwoziu L,
Nawet Star 266 nie był by dramatycznie duży, mniejszy niż Jelcz, mało tego San H100 byłby nieco większy niż Star 20, gorzej z Mexem i PR110. No ale to daaaaleka przyszłość a wydanie przeskalowanych modeli w ZK to dobry pretekst. No ale wypracujmy jakąś wspólne zdanie.
  
 
Myślę, że na samym początku nie ma co się rzucać na zbyt głębokie wody z tymi modelami. Zwróćcie uwagę na pewną prawidłowość w KAP:
Wszystkie auta ciężarowe w tej serii są TYLKO I WYŁĄCZNIE zaprojektowane w podstawowej wersji zabudowy - wersji skrzyniowej.
Tak było z Roburem, Starem 20, Lublinem 51. Tak jest z Jelczem 315.

Jeśli jakoś uda nam się nakłonić DeA do wydania np Stara 200, no to już będzie ewentualna baza do jego różnych odmian zabudowy. Najłatwiej jednak jest im zrobić skrzyniówkę. Skrzynia i plandeka z plastiku, przykręcone śrubkami do podwozia i tyle.
A wyobraźcie sobie, że ktoś wyskoczy z propozycją np dźwigu lub podnośnika. No to dla nich może być za dużo na raz.
Taka skrzyniowa ciężarówka to jest i tak świetna baza do dalszych przeróbek modelarskich. Przerobić z tego Jelcza 315 kontener to nie taki znowu problem. Jeśli ktoś chce, to chętnie mu w tym pomogę - piszę serio

Co do listy i tego, co "merytorycznie być powinno"

Nie wyobrażam sobie kolekcji bez Stara 200 oraz Stara 28
Obie ciężarówki są tak "sztandarowe" i tak powszechne w późnym PRL, jak Maluch, 125p, Żuk, Nysa czy Syrenka. Jeśli dali Jelcza 315, to oba Stary powinny się też tam znaleźć. Star 28 i 200 były w PRL obok Jelcza najpopularniejszymi ciężarówkami.

Owszem, że możemy wymienić całą listę wozów z innych serii, ale powinniśmy się skupić na tym, co polskie i czego jeszcze nie było. O takie modele będzie trudniej, a warto, żeby były. Z racji gabarytów są też najbardziej realne do zrobienia dla KAP.

Proponuję więc, jeśli mieli byśmy wysłać im 3 modele:

Jelcza 080
Stara 28
Stara 200

Oba Stary są do siebie bliźniaczo podobne, co również było by znacznym ułatwieniem dla DeA

Tyle według mnie powinniśmy wymagać na dzisiaj od DeA.

Jeśli natomiast ktoś ma większy apetyt, to proponuję, żeby wysłał maila z propozycjami do firmy Daffi, która jest dystrybutorem modeli New Ray na Polskę. Piszę to całkiem poważnie. Oni już robili pewną próbę i swoiste "badanie rynku" z tym Żukiem A 13 z serii "auta PRL". Jelcz "ogórek" myślę, że okazał się "niewypałem" z racji skali. Jeśli New Ray dostało by całą serię próśb, że ludzie chcą w skali 1:43 Autosana H9, Ikarusa 260, Jelcza Pr110 Lux, Jelcza M11, to już by to dla nich było jakimś "badaniem rynku".

Nie twierdzę, że od razu by te modele wydali, ale by to im dało jakiś bodziec do myślenia. Jak już było wspomniane - Daffi ma już jakieś doświadczenie w sprzedaży modeli większych gabarytowo (TIR-y z New Ray). Prośba o np autobusy kierowana tam ma więc według mnie większe szanse niż spamowanie tym DeA.

Powinniśmy wymagać od wydawnictw tyle, na ile ich możliwości pozwalają i ich "polityka firmy".

Dlatego, jak mówię. Proponuję wysłać do DeA propozycje: Jelcza 080 i Stara 28 lub 200 - i to wszystko na dzisiaj

Do firmy Daffi pisać zaś w sprawie innych modeli, ale z wyszczególnieniem, że mają być w skali 1:43
  
 
Historyk zgadzam sięi wwysyłam maila z trzema propozycjami.

następny atak na dea robimy o te modele:
1) star osinobus
2) star 244 milicja

pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2014-11-04 17:45:06 ]
  
 
Jakby co to uwazam te propozycje za bardzo dobre i tez wyslalem juz e-maila z propozycja

Ciekawe czy inni forumowicze tez przyacza sie do akcji


[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-11-04 18:12:54 ]
  
 
Panowie poczekajcie trochę. Może nie długo nasz kolega Sroczka7 się odezwie do nas. Może ma jakieś dla nas nowe nowiny.
  
 
Cytat:
2014-11-04 17:38:39, marianok53 pisze:
Historyk zgadzam sięi wwysyłam maila z trzema propozycjami. następny atak na dea robimy o te modele: 1) star osinobus 2) star 244 milicja pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: marianok53 dnia 2014-11-04 17:45:06 ]



to ja wole:
- Avia
- Żubr
- Star 660
  
 
...oto i JELCZ 315M z wyd. specjalnego KAP