Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 90

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2014-11-29 21:19:35, radar2 pisze:
Jeżeli chodzi o sanitarki używane w WP [1969] najmniejszą znalazłem Warszawę 223 A ,Nysę S-501,S-521,UAZ 450A,452 A i coraz większe.

Warszawa 223A to już "inna bajka".
  
 
Czy mi sie wydaje czy Ikarus zniknal z serwera ?
  
 
Zobaczcie na Allegro licytację Ikarusa 260 jeszcze nie wydanego przez DeA. Przecież widać, że jest to numer specjalny, a co niektórzy są gotowi płacić za niego 2 razy więcej i to pewnie jeszcze nie koniec
  
 
Cytat:
2014-11-29 23:31:40, dune pisze:
Zobaczcie na Allegro licytację Ikarusa 260 jeszcze nie wydanego przez DeA. Przecież widać, że jest to numer specjalny, a co niektórzy są gotowi płacić za niego 2 razy więcej i to pewnie jeszcze nie koniec

....tak na marginesie - ów "allegrowicz" sprzedaje także same gazetki KAP (jako PROSPEKTY). Cena wywoławcza: 9,99 zł
  
 
I jeszcze pisze:
"2. Wysyłka jest bezpośrednio z CHRL"

Pojawiła się druga aukcja z tym samym modelem, tylko bardziej sprecyzowano Ikarus 260.02 i też ostroooooooo licytują .

PS. Przy okazji, jeżeli ktoś nadal zainteresowany jest modelami zza wschodniej granicy to proszę pisać na priv. Po nowym roku może uda mi się ściągnąć Liazy i Tatry z francuskiej kolekcji ciężarówek.

[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2014-11-30 12:25:15 ]
  
 
Cytat:
2014-11-30 12:21:40, dune pisze:
I jeszcze pisze: "2. Wysyłka jest bezpośrednio z CHRL" Pojawiła się druga aukcja z tym samym modelem, tylko bardziej sprecyzowano Ikarus 260.02 i też ostroooooooo licytują . PS. Przy okazji, jeżeli ktoś nadal zainteresowany jest modelami zza wschodniej granicy to proszę pisać na priv. Po nowym roku może uda mi się ściągnąć Liazy i Tatry z francuskiej kolekcji ciężarówek. [ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2014-11-30 12:25:15 ]

Może trochę nie na temat, ale kilka postów wcześniej koledzy poszukiwali MAN-ów z Biedronki. Dla tych, co mieszkają w okolicach Garwolina dziś około południa w Żelechowie w Biedronce widziałem kilka egzemplarzy tychże w wersji m.in. betoniarki i cysterny Shell-a. Może były pod spodem inne, ale nie przewracałem w nich, bo mnie specjalnie nie interesują.
  
 
Cytat:
2014-12-01 00:18:29, Cadi pisze:
Może trochę nie na temat, ale kilka postów wcześniej koledzy poszukiwali MAN-ów z Biedronki. Dla tych, co mieszkają w okolicach Garwolina dziś około południa w Żelechowie w Biedronce widziałem kilka egzemplarzy tychże w wersji m.in. betoniarki i cysterny Shell-a. Może były pod spodem inne, ale nie przewracałem w nich, bo mnie specjalnie nie interesują.

...tylko, jak napisałem, że biedronkowe MAN-y są w skali 1:32 to zapał kolegów okrzepł.
  
 
Od dziś można już nabywać archiwalne numery Złotej Kolekcji
  
 
Cytat:
2014-11-29 15:44:58, Frdek pisze:
No i wszystko jasne, dzieki Wzorowalem sie na opisach podanych przez kolege



Ja zaś się wzorowałem na opisie do zdjęcia, jaki widziałem na jakimś starym prospekcie. Tam była fotka groszkowego Żuka mikrobusu no i opis " A 1806". Choć sam przyznam, że opis "A 18" lub "A 18B" bardziej by pasował do całej "numerkologii" jeśli chodzi o kody nadwozi w FSC

Co do licytacji na alledrogo, to cóż - póki są takie "łosie" gotowe zapłacić 3 razy drożej za coś, co najzwyczajniej można kupić w sklepie, to póty będą tacy "fryzjerzy" gotowi strzyc te "łosie" z kasiory

Sam kiedyś handlowałem starociami, no i ludziska robili takie "przebicia" z cenami i to na byle czym. Ktoś nawet znalazł jakieś bzdety na śmietniku i chciał to opchnąć za 50zł no i się kupiec znalazł
Inny gościu sprzedał polski hełm wz 1950 wart 25zł za 75zł! Przyznam szczerze, że nigdy jeszcze nie widziałem, aby ktoś tyle zabulił za ten model hełmu, choć znam się na hełmach doskonale
Podobne zachowania znane mi z bazarów można obserwować na aukcjach internetowych. Obojętnie, czy handlujecie modelikami samochodów, militariami, monetami czy czym kolwiek. Prawa handlu są takie, że towar jest tyle wart, ile gotów jest zapłacić za niego klient
  
 
A nie od przedwczoraj? Bo chyba sie jednak przedwczoraj przeoczylem ze zobaczylem pierwszy numer z Syrena w ich sklepie....
  
 
Cytat:
2014-11-28 14:06:28, Frdek pisze:
1. ZUK A-11B 2. ZUK A-13B 3. ZUK A-09 4. ZUK A-03 5. ZUK A-16B 6. ZUK A-05 7. ZUK A-06B 8. ZUK A-07 9. ZUK A-15 10. ZUK A 1806 Tak to powinno wygladac?



hej Frdek, to jest Twoje dzieło? No bo jeśli tak, to całkiem ładne. Moje gratulacje!

No z Nyskami niestety to nie jest już takie łatwe. Tam jest już tyle "kombinacji", że nie da się tak łatwo na jednej prostej kartce zaprezentować wszystkich możliwych wersji nadwoziowych...

no ale można by na tej podstawie zrobić kolekcję modeli np "Nysa & Żuk collection", no i seria liczyła by duuużo numerów.

Według mnie, to w tym temacie coś DeA jest mało "kumate" z serią KAP. Zamiast sięgać po "zapychacze" różnej maści, to mogli by już ze 20 wersji polskich dostawczaków dodatkowo wrzucić, no i znalazły by pewnie dużo więcej nabywców niż "zapychacze".

Wszystkie "stare" Nysy zrobili tylko w wersji mikrobus, a nawet nie wszystkie generacje, bo nie wydali Nysy 501.
Gdyby tak wydali te N59 i N61 oraz 501 jako: furgony, towosy, energetyczne, no to już by było 12 modeli (wliczając w to mikrobusy)
a co z takimi furgonami chłodzonymi, albo furgonem podwyższonym?

Nyskę 522 wydali co prawda w kilku wersjach (Towos, MO, ambulans, rolnicza), no ale można by do tego dodać: furgona, rolniczą z dubelkabiną czy energetyczną

Z Żukami podobnie - można by się pokusić o A 16B, mikrobus, A 09, A 06B i wiele innych...
  
 
Cytat:
2014-12-01 19:59:13, Historyk1985 pisze:
hej Frdek, to jest Twoje dzieło? No bo jeśli tak, to całkiem ładne. Moje gratulacje!



Tak, to moje dzielo, dzieki
  
 
Cytat:
2014-12-01 21:15:27, Frdek pisze:
Tak, to moje dzielo, dzieki

Wielki szacun Frdek - bardzo ładne.
  
 
Cytat:
2014-11-29 23:20:11, Frdek pisze:
Czy mi sie wydaje czy Ikarus zniknal z serwera ?



Może będą go poprawiać

a tak w ogóle to cała strona zniknęła... czy tylko mi na nią nie wchodzi ?
  
 
Cytat:
2014-12-02 07:41:24, poldon82 pisze:
...a tak w ogóle to cała strona zniknęła... czy tylko mi na nią nie wchodzi ?

..zniknęły strony KAP i ZK.
  
 
Aktualizacja!!!

Land Rover II i Polonez Caro !!!


21.01.2015


04.02.2015

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-12-02 15:16:47 ]
  
 
...i jest POLONEZ Caro
  
 
Miał być niby jeszcze Trabant, Wartburg i Skoda Favorit. Po prostu pewny forumowicz, zrobił wszystkich w jajo.
Jednak jak czegoś nie napiszę kolega Sroczka to nie ma co brać na serio, jakiś nowości co do KAP-u.
Ciekawe jak z tym Ikarusem, czy będzie po Skodzie, czy po Nowym Roku??

Co do Poloneza Caro jestem zadowolony jak wszyscy. W końcu wszyscy na niego dłłługo czekali.
Tylko ten kolor taki nie fajny, mogli wydać go już w kolorze zielonym.
Caro kojarzę głównie zielone, czerwone i niebieskie ale jako ciemny niebieski, a takiego bladego nie mogą sobie przypomnieć żebym widział.

A zamiast Land Rovera mogli wydać jakieś ARO, którego jeszcze nie było w kolekcji
 
 
Ja się cieszę z aktualizacji, zwłaszcza z poloneza. Takim jeździł mój wujek, właśnie w takim kolorze. Tylko niepokoi mnie zniknięcie Ikarusa 260 z serwera.
  
 
Wiem ze forum to lista życzeń i ciesze się z poloneza,land rovera ale brakuje mi poloneza atu , może z sentymentu bo nadal utrzymuje takiego na chodzie mimo posiadania innego auta.Próbowałem nawet sam zrobić taki model ale na chęciach się zakończyło z braku umiejętności i pomysłu a może taki model jest zrobiony tylko ja nic o tym nie wiem ?