Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 94

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Malucha z "Zakładu Karnego" (no przepraszam, ale ten skrót "ZK" mi się zawsze kojarzył z "Zakładem Karnym" a nie "Złotą Kolekcją" )
Maluszka kupiłem bez problemu. Gorzej jest u mnie ze "zwykłymi" numerami KAP, ale z ZK bez problemu

Co do "frajerów" gotowych zapłacić krocie, to jak głosi przysłowie:

"przyjdzie głupi i to kupi"

Nie ma się co tym wogóle ekscytować. Tak jak już pisałem - towar jest tyle wart, ile za niego może dać kupiec. Też się kiedyś bulwersowałem ludzką pazernością, ale z czasem przestało to na mnie robić jakiekolwiek wrażenie. Jak są bogaci frajerzy, którym nie chce się poszukać czegoś w normalnej cenie, to niech przepłacają... Ich strata, nie moja

Są tacy napaleńcy, którzy np bulą 269zł za hełm - chińską podróbkę francuskiego hełmu wzór 1915, a za 120zł można czasami dorwać ORYGINAŁ! Czy ich postępowanie jest racjonalne w takim razie? No pewnie, że nie, ale jak się ktoś napali i podnieci na to, to czasami traci głowę wraz z zawartością portfela!
Czy jest to legalne? No pewnie, że tak! Dzisiaj nie ma, tak jak w PRL prawa o regulacji cen, jest wolny rynek, każdy może sobie w "umownych cenach" sprzedać czystą kartkę papieru za 1000zł! Jeśli obie strony się zgodzą na taką transakcję, to nikt nie zrobi niczego niezgodnego z prawem. W PRL-u karano tzw "spekulantów" już "z urzędu", bo ceny wszystkiego były odgórnie ustalane przez władze. Dzisiaj jest "wolna amerykanka" bo jest "wolny rynek".

...a co powiecie na mundur "battle dress" z armii Andersa z czasów II wojny światowej, za "jedyne" 1500zł? Fakt, że prawdopodobnie nieoryginalny i że za tą cenę mogę mieć 10 takich mundurów. Na targach, bazarach, to trzeba się znać na psychologii. Jeśli sprzedawca widzi, że kupiec wytrzeszcza oczy, w oczach ma błysk i przebiera nóżkami widząc jakiś towar, to sprzedawca podaje mu najwyższą z możliwych cenę. Bo wie, że potencjalny kupiec już się "napalił" na dany towar i jest gotów dać za niego ile tylko będzie w stanie mieć kasy przy sobie. Jeśli zaś kupiec podejdzie do towaru z "miną pokerzysty" i "zapyta od niechcenia": "ile chcesz pan za ten złom?", to sprzedawca widzi, że nie ma co zbytnio "szybować z cenami".

Sporo wiem na ten temat

Z aukcjami na allegro itp jest podobnie. Tylko brakuje tego "fizycznego klimaciku" bazarów, ale zasady są podobne
  
 
Tak? Historyk, u mnie lezy 6 mini morris 1 duzy fiat z zk( nie z zakladu karnego ). Zeby juz.nikomu sie nie kojarzyla.nazwa ta z zakladem.karnym niech bedzie zkap (Zlota Kolekcja Aut Prl)
  
 
Na stronie Daffi jest czarna Warszawa M20. Ładnie się prezentuje.
  
 
Cytat:
2014-12-09 23:00:45, dune pisze:
Na stronie Daffi jest czarna Warszawa M20. Ładnie się prezentuje.



Tylko to miała być sanitarka a jest zwykła
Nawet z tyłu opakowania strażackiej M-20 jest pokazana czarna (ciemna) sanitarka.
  
 
To wychodzi na to ze sanitarka bedzie tylko laciata...

... tamta czarna sanitarka to musial byc jakis prototyp czy cos w tym stylu. Zauwazmy ze ta na opakowaniu nie ma nawet tablic rejestracyjnych.
  
 
Cytat:
2014-12-10 08:33:32, Frdek pisze:
To wychodzi na to ze sanitarka bedzie tylko laciata... ... tamta czarna sanitarka to musial byc jakis prototyp czy cos w tym stylu. Zauwazmy ze ta na opakowaniu nie ma nawet tablic rejestracyjnych.

...Panowie, a może ta sanitarka miala być CZARNA gdyż pełniła ona role tzw. "zimnej sanitarki". Tak w slangu ("zimna sanitarka", "zimna eRka"...) pracowników Kolumn Transportu Sanitarnego nazywano pojazdy komunalne do przewożenia zwłok.
A bardziej serio...
Cytat:
2014-12-09 23:00:45, dune pisze:
Na stronie Daffi jest czarna Warszawa M20. Ładnie się prezentuje.

Czy ktoś z Was widział w realu ORYGINALNĄ Warszawę M20 w kolorze CZARNYM ? Ja pomimo iż pamiętam tamte lata (60-siąte ub.w.), nie kojarzę takiego koloru Warszaw.

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-12-10 13:41:35 ]
  
 
Na żywo czarnej warszawy też nie widziałem [ w tamtych czasach ] Ale chyba na przełomie lat 70/80 w gazecie Motor jako ciekawostka była przedstawiona czarna warszawa z białymi obwódkami na oponach którą sprowadził do USA jakiś polonus i tak ją odrestaurował,było też napisane ze to jedyny egzemplarz po tamtej stronie oceanu.
  
 
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4865794368&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=114

Widział to ktoś? Co to może być za kolekcja?
  
 
Są to modele z początku serii "Avtomobil Na służbie"wydawanej w Rosji http://speccars.deagostini.ru/coll.html

[ wiadomość edytowana przez: jjacek- dnia 2014-12-10 20:46:14 ]
  
 
Witam!
Dziś wyszedł kolejny Kultowy model - Skoda Octavia. Nie wiem czy wszyscy o tym zapomnieli, bo cisza dzisiaj o tym na forum.
Ja modelik kupiłem w Chrzanowie w EMPiK-u. O godz. 19-tej była ostania sztuka. Modelik wg mojej oceny ładnie wykonany. Co mi się jedynie nie podobało to jak zwykle koła oraz grill. Czym prędzej dokonałem więc poprawek. Zmieniłem koła i głębię grilla. Efekt poniżej:



I jeszcze jedno. W gazetce była zapowiedź Ikarusa
  
 
W odpowiedzi na pytanie kol Citka dopowiem iż zakupiłem u tego sprzedawcy około trzy tygodnie temu parę modeli w cenie po 10 zł,potem jeszcze parę i trafiły się dwa złomki uszkodzone w paczce ale sprzedawca odesłał mi wolne od wad,proponuje kupować na stronie sklepu większy wybór , mniejsza cena.Jeszcze tańsze modele można zakupić w sklepach KIK [4zł] ale w Olsztynie ich nie ma,najbliżej jest w Kętrzynie.Kupiłem też na allegro parę ciekawych modeli u sprzedawcy z Białegostoku.
  
 
a moglbym prosic zapowiedz Nysy ??
  
 
A jeżeli chodzi o skodę , tez dzisiaj ją nabyłem,wygląda całkiem fajnie,chociaż jak zawsze można coś udoskonalić , poprawić.Ikarus? żeby był w ,, jedynej i słusznej skali''1/43 to skakałbym z radości.
  
 
Jeden z kolegów pisał, że konsultant Dea dzwonił mówił, że KAP się kończy a w ZKAP będą inne modele niż w KAP. Zapytałem o to emailem i odpowiedzieli, że KAP zaplanowano na 180 numerów z możliwością przedłużenia, a ZKAP to będą te same auta co w KAP, ale różniące się tylko kolorem i podstawką. Czyli albo Dea dezinformuje i nie ma jednej polityki dla konsultantów lub jeden z kolegów wprowadza zamęt. Nikogo nie posądzam, ale z konsultantem z KAP kiedyś było tak, że zapytany o model informował, że nie jest planowany na tym etapie kolekcji w momencie gdy ten model od tygodnia wisiał na stronie KAP. czy ktoś z Was miał jeszcze dziwne telefony od konsultantów w wspomnianej powyżej sprawie?
  
 
Cytat:
2014-12-10 21:53:15, Frdek pisze:
a moglbym prosic zapowiedz Nysy ??

...zapowiedź Ikarusa 260 i Nysy 522 T



  
 
Dzieki za zdjecia.

Spojzcie tylko na okna Nysy... widaj okna po drugiej stronie i potwierdza sie to ze ta Nysa jest z drzwiami normalnymi (nie przesuwnymi)

  
 
Cytat:
2014-12-11 08:58:54, Frdek pisze:
Dzieki za zdjecia. Spojzcie tylko na okna Nysy... widaj okna po drugiej stronie i potwierdza sie to ze ta Nysa jest z drzwiami normalnymi (nie przesuwnymi)

...czyli Nysa 522T będzie taka...

  
 
No to Nysa nam się wyjaśniła. Ikarus z prawej strony wygląda o wiele korzystniej. Jedynie malowanie powinno biało czerwone jak pierwszej partii
  
 
Cytat:
2014-12-11 08:58:54, Frdek pisze:
Dzieki za zdjecia. Spojzcie tylko na okna Nysy... widaj okna po drugiej stronie i potwierdza sie to ze ta Nysa jest z drzwiami normalnymi (nie przesuwnymi)



ufff, czyli trochę się postarali

Cytat:
2014-12-11 09:36:41, Piotr1-60 pisze:
...czyli Nysa 522T będzie taka... img...






raczej taka



[ wiadomość edytowana przez: poldon82 dnia 2014-12-11 12:21:00 ]
  
 
Cytat:
2014-12-11 12:08:09, rihoru pisze:
No to Nysa nam się wyjaśniła. Ikarus z prawej strony wygląda o wiele korzystniej. Jedynie malowanie powinno biało czerwone jak pierwszej partii

...a jakie jest ? A swoja drogą - u mnie Ikarusy 260 były kremowo-czerwone. Dopiero jak przyszła pierwsza partia Ik 280 to były biało-czerwono(bordowo)-białe. Choć następne "przeguby" były znów kremowo-czerwone.