Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 38

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oczywiscie moznaby jeszcze wplatac samochody z lat 90 oraz XXI wieku tak jak maja Rosjanie ...

Tez byloby jeszcze duzo pojazdow... np. Policyjne Caro i Caro+ mozna by wplatac Passata B3 ... Polonezy Ambulans ... itd itp.
  
 
Dlaczego Sroczka jest taki wazny i kazdy chce zeby sie odezwal?

pozdrowki.
 
 
Cytat:
2014-05-04 14:46:12, skuderia pisze:
Dlaczego Sroczka jest taki wazny i kazdy chce zeby sie odezwal? pozdrowki.



Sroczka ma znajomości w DeA.


Czy ktoś ma ten model?


Foto z ebay
  
 
Czy ktoś ma nysę 522 z Welly? jeśli tak to czy dużo różni się wielkością od tej z KAP'u?
  
 
Cytat:
2014-05-04 17:53:05, maciejas1998 pisze:
Czy ktoś ma nysę 522 z Welly? jeśli tak to czy dużo różni się wielkością od tej z KAP'u?

...jej skala to 1:34 !
  
 
Cytat:
2014-05-04 18:29:28, Piotr1-60 pisze:
...jej skala to 1:34 !


dzięki , pytam, bo niektórzy mówią, że skala aut z welly nie zawsze jest zgodna z tą napisaną na pudełku.

[ wiadomość edytowana przez: maciejas1998 dnia 2014-05-04 19:16:40 ]
  
 
Cytat:
2014-05-04 19:14:52, maciejas1998 pisze:
dzięki , pytam, bo niektórzy mówią, że skala aut z welly nie zawsze jest zgodna z tą napisaną na pudełku.

..zgadza się, z reguły modele mieszczą się w skali od 1:34 do 1:39 !
  
 
Cytat:
2014-05-04 14:46:12, skuderia pisze:
Dlaczego Sroczka jest taki wazny i kazdy chce zeby sie odezwal? pozdrowki.



Sroczka zawsze podaje przecieki od DeA ... czyli to - czego nie ma jeszcze na stronie Kultowych... Jak dotad wszystko co powiedzial sie sprawdzalo...

Dosc dawno sie nie odzywal...

Ostatni przeciek od niego to byl fiat Papamobile ... jak widac tez sprawdzony
  
 
maciejas1998 wg mnie to skala 1:42-1:43 (!!!!!!)
Piotr1-60 - nie zgadzam się z tobą-posiadam 2 szt nysy z welly i jest taka sama jak z kultowych - tylko o 2 mm wyższa. Ma dużo zalet np. dwa razy tańsza od kultowej, trwalsza, ładniejsza, można robić konwersje itd. Jedyną wadą jest to że nie ma wycieraczek (nie czepiam się tego bo rolnik u mnie nie ma wycieraczek - takiego dostałem)
  
 
To wrzuć fotki Welly i KAP obok siebie (do porównania).

[ wiadomość edytowana przez: cipek dnia 2014-05-05 07:44:26 ]
  
 
Cytat:
2014-05-05 07:20:56, motofan500 pisze:
maciejas1998 wg mnie to skala 1:42-1:43 (!!!!!!) Piotr1-60 - nie zgadzam się z tobą-posiadam 2 szt nysy z welly i jest taka sama jak z kultowych - tylko o 2 mm wyższa. Ma dużo zalet np. dwa razy tańsza od kultowej, trwalsza, ładniejsza, można robić konwersje itd. Jedyną wadą jest to że nie ma wycieraczek (nie czepiam się tego bo rolnik u mnie nie ma wycieraczek - takiego dostałem)

...ja tylko podaje ogólne informacje o samochodach WELLY - jako zabawki, produkowane są w skali od 1:34 do 1:39. Poza Polskim Fiatem 126p, który ma skalę 1:27.
NYSA 522 z WELLY

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2014-05-05 13:01:16 ]
  
 
Ja myślę że seria KULTOWE AUTA PRL. Będzie kontynuowana nadal.
Bo na gazetkach od warszawy M20 są ciekawe zapowiedzi modeli.
Oto one:


Polonez trzyosiowy
http://hooniverse.com/wp-content/gallery/fso-polonez/polonez1.jpg
POP 2000
http://www.classicargarage.com/common/pictures/peters/2007/1107/supersize/fiat-pop2000-ext.jpg
Deawoo Honker 2000
http://www.tomasz-szczerbicki.pl/new/wp-content/uploads/2014/01/honker-13.jpg
Polonez Caro
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a4/Polonez_caro_mr91red_jaslo.jpg
http://all-carz.com/data_images/fso-polonez-atu/fso-polonez-atu-09.jpg Polonez Atu plus.
Polonez Pick-up
  
 
Gazetka do Fiata Multipla jak zwykle bez wiadomości ile aut sprowadzono i kiedy. Bez zdjęć auta w Prl.
Znalazłem artykuł o Multipli w Prl. w internecie.
http://www.moto.pl/ Fiat 600 Multipla Automobilista
Pisze tam że w 1957r. było do Polski sprowadzone 1700 Fiatów 600 i
500 szt Fiat Multipla.Nic nie pisze czy były sprowadzane tylko w jednym roku, czy w innych latach też.
Jeśli chodzi o długość kolekcji to pewna lista Sroczki już nie jest pewna na to wychodzi.
  
 
Cytat:
2014-05-05 14:36:54, golfpolo pisze:
Gazetka do Fiata Multipla jak zwykle bez wiadomości ile aut sprowadzono i kiedy. Bez zdjęć auta w Prl. Znalazłem artykuł o Multipli w Prl. w internecie. http://www.moto.pl/ Fiat 600 Multipla Automobilista Pisze tam że w 1957r. było do Polski sprowadzone 1700 Fiatów 600 i 500 szt Fiat Multipla.Nic nie pisze czy były sprowadzane tylko w jednym roku, czy w innych latach też. Jeśli chodzi o długość kolekcji to pewna lista Sroczki już nie jest pewna na to wychodzi.

...ja spotkałem się w latach 1967-71 z trzema pojazdami tej marki u mnie w mieście.
  
 
Cytat:
2014-05-05 14:36:54, golfpolo pisze:
Jeśli chodzi o długość kolekcji to pewna lista Sroczki już nie jest pewna na to wychodzi.



W sumie ... moze seria Kultowych przestala im dawac takie zyski jakie chcieli wiec nie chcieli juz meczyc sie z produkcja kolejnych modeli wiec tylko dorzucaja to co bylo produkowane wczesniej w innych seriach byle bylo a maja zamiar teraz zebrac kolejne grono kolekcjonerow "zlota kolekcja" oczywiscie tez z tymi samymi modelami...

Sroczka pewno tez sie nie odzywa zeby uniknac wytykan ze jego przepowiednie przestaja sie powoli sprawdzac ... choc sam nawet kiedys powiedzial o swojej liscie ze jest ona tylko "planami" tego co ma byc w przyszlosci a nie "pewniakami" ...

Ja licze juz tylko na to ze ukaze sie wreszcie ten Trabi 1.1 ...

  
 
Cytat:
2014-05-05 07:20:56, motofan500 pisze:
maciejas1998 wg mnie to skala 1:42-1:43 (!!!!!!) Piotr1-60 - nie zgadzam się z tobą-posiadam 2 szt nysy z welly i jest taka sama jak z kultowych - tylko o 2 mm wyższa. Ma dużo zalet np. dwa razy tańsza od kultowej, trwalsza, ładniejsza, można robić konwersje itd. Jedyną wadą jest to że nie ma wycieraczek (nie czepiam się tego bo rolnik u mnie nie ma wycieraczek - takiego dostałem)





Człowieku co ty wypisujesz? Wrzuć zdjęcia porównawcze.



[ wiadomość edytowana przez: cipek dnia 2014-05-05 16:05:53 ]
  
 
Cytat:
2014-05-05 07:20:56, motofan500 pisze:
maciejas1998 wg mnie to skala 1:42-1:43 (!!!!!!) Piotr1-60 - nie zgadzam się z tobą-posiadam 2 szt nysy z welly i jest taka sama jak z kultowych - tylko o 2 mm wyższa. Ma dużo zalet np. dwa razy tańsza od kultowej, trwalsza, ładniejsza, można robić konwersje itd. Jedyną wadą jest to że nie ma wycieraczek (nie czepiam się tego bo rolnik u mnie nie ma wycieraczek - takiego dostałem)



Trwalsza ... no tak ... ale w koncu zabawka musi byc trwala. KaPy to modele do postawienia na polke (teoretycznie) nie spotkalem sie jeszcze z tym zeby model zepsul sie od gapienia sie na niego --- chyba ze "ktos" musi miec model w lapie (nie rece) i nieumiejetnym postepowaniem niszczy go ... ale kolekcjoner nigdy nie daje takiemu stworzeniu swoich modeli ... Trwalosc wiec nie jest punktowana...

Ladniejsza ... moze tylko kolor ... ale zeby zrobic wypukle i niemalowane listwy zamiast srebrnych na plaskim to jednak nie zacheca.... do tego szpary po otwieranych drzwiach.

Mozna robic konwersje ... oczywiscie ze mozna ... ale to raczej zabawa dla poczatkujacych... Wprawni modelarze i tak beda kozystac z Kultowych Nysek ... chyba ze sie skoncza XD

Zamiast patrzec na oko jednak wymiary tez polecalbym sprawdzic chociaz linijka... Welly jednak robi skale do pudelka ... a to nie ladne zagranie... W kultowych jednak skala jest zawsze narzucona. Porownujac Nyse z Welly do Nysy z Kapu ... skoro ta z Welly jest wieksza ... czy wyzsza ... szersza czy cokolwiek ... jest to po prostu inna skala... a naszym kolegom z forum wlasnie na dokladnej skali najbardziej zalezy.

Kap tez ma swoje zalety ... tez jest dwukrotnie tanszy od swoich gablotkowych odpowiednikow ... a niektore modele Kultowych nawet nie maja tychze odpowiednikow.

Jak widac ze zdjecia z poprzedniego postu ... Nysa z Welly tez powinna miec wycieraczki

Dla mnie zalete ma tylko jedna ... To jest pierwszy model Nysy 522 w wersji MIKROBUS.
  
 
Cytat:
2014-05-05 07:42:32, cipek pisze:
To wrzuć fotki Welly i KAP obok siebie (do porównania).

...nabyłem dziś Nysę 522 z WELLY. Oto fotograficzna analiza porównawcza z Nysą 522 (Pomoc Drogowa) z KAP.







  
 
No i wyszło na to ,ze 1/43.
  
 
Cytat:
2014-05-05 17:14:24, cipek pisze:
No i wyszło na to ,ze 1/43.

..rzeczywiście, różnica niewielka !!