Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 39

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Multipla z 1957 r w Szczecinie Tytuł strony
  
 
Roznica jak dla mnie zbyt duza zeby to bylo 1:43 ... Ale na powno nie bedzie wieksza niz 1:42 ... ewentualnie moze byc.
  
 
Cytat:
2014-05-05 18:14:46, Frdek pisze:
Roznica jak dla mnie zbyt duza zeby to bylo 1:43 ... Ale na powno nie bedzie wieksza niz 1:42 ... ewentualnie moze byc.

...dokładne wymiary modelu NYSA 522 z WELLY:
dług. 10,8 cm
szer. 4,1 cm
wys. 5,2 cm
Rozstaw osi - 6.5 cm.
  
 
Wymiary prawidłowe, tylko o 2mm za długa.
Trzeba pomierzyć tą z KAP ,bo najwyraźniej z nią jest coś nie tak.
  
 
Cytat:
2014-05-05 18:38:01, Piotr1-60 pisze:
...dokładne wymiary modelu NYSA 522 z WELLY: dług. 10,8 cm szer. 4,1 cm wys. 5,2 cm Rozstaw osi - 6.5 cm.



Wymiary ktore powinna miec nysa w 1:43:

dlugosc: 10,6 cm

szerokosc: 4,1 cm

wysokosc: 5,2 cm (liczac z wlazem na dachu ... )

rozstaw osi: 6,3 cm

Zaraz zmierze moja Nyse 522 KW ...

dlugosc: 10,5 cm

szerokosc: 4,1 cm

wysokosc: 5 cm (liczac z wlazem na dachu ... )

rozstaw osi: 6,3 cm

(pamietajmy ze wysokosc podawana jest wraz z wlazem na dachu wiec go tez nalezy dodac podczas obliczania wymiarow modelu Wysokosc prawdziwego pojazdu liczona bez wlazu wynosi 2160mm co daje na skale 1:43 5cm)

Piotr ... Wysokosc Nysy z Welly jest policzona razem z wlazem czy bez ?



[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-05-05 19:29:45 ]

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-05-05 20:11:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2014-05-05 20:13:38 ]
  
 
A wy panowie jak myślicie w następnej aktualizacji jeżeli ttaka będzie jakie modele znajdziemy? Ja osobiście lliczę na 5 polskich modeli w tym stara 200 . Sroczka milczy nadal
  
 
Cytat:
2014-05-05 19:27:43, Frdek piszeiotr ... Wysokosc Nysy z Welly jest policzona razem z wlazem czy bez ?

@Frdek: Wysokość mierzyłem razem z wywietrznikiem (włazem) = 5,2 cm.
  
 
Cytat:
2014-05-05 13:33:57, Stachu19 pisze:
Ja myślę że seria KULTOWE AUTA PRL. Będzie kontynuowana nadal. Bo na gazetkach od warszawy M20 są ciekawe zapowiedzi modeli.



Czy tam są zdjęcia modeli, czy też informacje o pojazdach?
Podeślij jakiś skan.
  
 
wsrod strazy widziałbym jeszcze:








  
 
powinien wyjść jakiś model Volvo,Golf 2,Transporter 1 i 2,a tu cisza...
  
 
Sroczka odezwij się wkkońcu do nas
  
 
Sroczka odezwij się wkkońcu do nas
  
 
Informacje na temat modelu NYSA 522 z WELLY podane na forum MOTOSHOWMINIATURA:

wymiary:
długość 110,
szerokość 43,
wysokość 53,
rozstaw osi 65,5
(wymiary w mm, mierzone suwmiarką).

foto:


więcej zdjęć tutaj:
http://www.motoshowminatura.fora.pl/inne-skale,65/nysa-522-nowosc-welly-w-skali-1-34,9858-45.html


Jakiego dokładnie koloru jest NYSA 521 z KAP?



[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2014-05-08 22:20:59 ]
  
 
Nysa jest koloru kawy z mlekiem.


[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-05-10 11:17:01 ]
  
 
Dyskusje n.t innych for proszę prowadzić na priv. To jest forum motonews.pl i nie dyskutujemy tu o problemach technicznych innych for. Posty takie będą kasowane. Tym bardziej, że ten wątek dotyczy KAP a nie innego portalu.

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Premium Classics

 
 
Witam wszystkich. Co typujecie na kolejne wydanie specjalne?
Moje propozycje:
Autosan H9 w skali 1/72
Star 244 Milicyjny Buda.
Nysa N59M. P. N.
Żuk smutek strażacki
Ostrówek koparka
  
 
ja już pisałem będzie jakis shit pewnie (z fiatem taxi trafiłem). Polonez Taxi pewnie, chociaż zyczyłbym sobie stratopoloneza, stara milicję lub np. Skota.

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2014-05-11 21:49:28 ]
  
 
Ja również widzę w najbliższym wydaniu specjalnym stara 244 wt milicja ooczywiście w skali 1/43
  
 
Dzien dobry Drodzy Koledzy !!!
Witam po dłuższej przerwie. Niestety, bardzo mi przykro, że jak przez jakiś czas się nie oddzywam, to od razu pojawiają się wśród kolegów głosy, że nie uczestnicze w forum, bo moje listy się nie sprawdziły i że seria kap-u skończy się na 160 num,erze, czyli,że bujam.
Pisałem wielokrotnie,że siedzę w Chinach, więc kontakt zarówno z Wami jak i z Dea jest bardzo trudny, a moje wiadomości staram się zdobywać na różne sposoby - pisałem o tym wielokrotniue, ale jak widać do niektórych kolegów to nie dociera - no cóż trudno.
Potwierdzam jeszcze raz ,że nasza seria będzie miała co najmniej 200 numerów, moja lista 120 jest 100% pewna, lista póżniejsza prawie pewna (taka poszła do weryfikacji- może coś z niej wypaść ale to będą wyjątki).
A teraz garść informacji:
wznowienie serii - próbne w kilku województwach - jeżeli będzie zainteresowanie - seria ruszy w całej Polsce i też w prenumeracie.
Niektórzy Koledzy zastanawiają się co będzie następnym modelem w specjalnych - żeby Was nie stresować - odpowiadam - Fiat 126p Nauka Jazdy.
Natomiast pozwolę sobie na mały konkurs jeżeli chodzi o modele nr 157 i 158 - dla ułatwiena - jest to teraz jak najbardziej socjal na dodatek oba autka są z tego samego krajuŻyczę miłej zabawy.
P.S. - Jeżeli Koledzy stwierdzą,że zabawa jest nudna, lub głupia - podam co będzie natychmiast.
Pozdrawiam.