Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2014 - Strona 43

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
tutaj tez jest kilka polonezów i fiatów na taksówce ZłomnikTAXI
  
 
Otrzymałem dziś model Fiata 126p cabrio zamówiony w sklepie DeA.

Stan jak poniżej



  
 
Cytat:
2014-05-14 09:34:19, cichy_555 pisze:
Nysa Taxi: 1 i drozsza 2 i warszawa taxi: 1 2 taniej raczej nie wyhaczysz, a poza ebayem ciezko bedzie kupic. Takze to jest normalnie koszt rzedu 150 zl - tyle te modele z tej serii kosztuja. Polonez na razie jest w zapowiedziach. [ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2014-05-14 09:36:35 ]



Ja kupiłem Warszawę Taxi tu:

http://www.ebay.co.uk/itm/voiture-1-43-IXO-Altaya-TAXI-du-monde-FSO-Warszawa-223-Varsovie-Pologne-1965-/141279193460?pt=FR_YO_Jeux_VehiculesMiniaturesCircuits_VehiculesMiniatures&hash=item20e4e56974

Jak wyjdzie Nysa Taxi w Hiszpanii to prawdopodobnie będę mógł zamówić przez znajomych bezpośrednio z:
http://www.planetadeagostini.es/colecciones-altaya/miniaturas/taxis-del-mundo/entregas-2132134

To samo się tyczy Poloneza Taxi.

Z Warszawą Taxi za późno się zorientowałem

[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2014-05-15 22:19:49 ]
  
 
Odeslij go z reklamacja albo zadzwon i powiedz jaki jest stan modelu. To paranoja ze zamawiajac archiwalny numer dostaje sie go z defektami, nikt nie patrzy co pakuja do paczki i co wysylaja.
 
 
Dziś rozmawiałem z BOK w DeA. Reklamacje uznali i wciągu 4 tygodni przyślą mi nowy model. Wybrakowanego mam nie odsyłać.
Jakby było z kolejnym coś nie tak, to mam 14 dni na reklamacje.
  
 
No to fajnie, przynajmniej masz jeden egzemplarz na czesci albo handel.
 
 
Będzie trzeba go przemalować, wygląda gorzej w rzeczywistości niż na zdjęciach.
  
 
Pokaz pozniej zdjecia jak juz wyjedzie z lakierni. Pozdrowienia.

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2014-05-17 00:42:42 ]
 
 
Ucieszyła mnie informacja kolegi sroczki, że kolekcja będzie kontynuowana, bo myślałem że fiat uno będzie jej ostatnim tchnieniem.
Obecność w kolekcji skody 1000 MB nie zaskakuje mnie specjalnie, bo przecież w czeskiej edycji serii już była. Jeżeli pojawią się inne skody będę zachwycony, ale na to nie liczę.
Natomiast ja najbardziej czekam na wartburga 311 kombi oraz trabanta 1.1, a ponieważ ixo ma je w swojej ofercie to może się uda.
Pozdrawiam wszystkich kolegów, aby do 200....
  
 
Cytat:
2014-05-17 05:57:29, robo72 pisze:
Obecność w kolekcji skody 1000 MB nie zaskakuje mnie specjalnie, bo przecież w czeskiej edycji serii już była.


W którym numerze była ?
  
 
Cytat:
2014-05-17 05:57:29, robo72 pisze:
Obecność w kolekcji skody 1000 MB nie zaskakuje mnie specjalnie, bo przecież w czeskiej edycji serii już była.

...chyba nie NA PEWNO ! O ile się orientuję w czeskiej edycji Kultowych Aut CSSR nie było ŻADNEJ Skody !
  
 
Kolego Piotrze Skoda Favorit była w wydaniu specjalnym w Czechach , zaraz na początku serii była.
  
 
Cytat:
2014-05-17 10:53:16, kadrowiec pisze:
Kolego Piotrze Skoda Favorit była w wydaniu specjalnym w Czechach , zaraz na początku serii była.

...tego nie wiedziałem. U nas w nr 13 KAP była Skoda 120 LS a u nich jej nie było.
  
 
Tylko taki mały "problem" - Czesi dostali Skody firmy Abrex ( Favorit w wydaniu specjalnym + 120 i 1000MB jako prezenty dla prenumeratorów )
  
 
Tak było. Z tego co pamiętam skoda 1000MB była niebieska (ewentualnie turkusowa), ale mogę się mylić.
  
 
Kolory były dostępne z całej palety Škody Favorit. Gazetka numeru specjalnego, a w środku model w pudełku Abrexa. Co do prezentów dla prenumeratorów nie mam pojęcia, ale na stronie jest informacja że modele mogą być w różnych kolorach
  
 
Tak ... Ale czesi dostali Skody z abrexu a nie z ixo, ale tylko dlatego ze Abrex ma wylacznosc na produkcje modeli Skody a czeska kolekcja bez zadnej skody jest jak puste jajko niespodzianka.

W Pl byla skoda 120 ls z ixo i miala tez byc 1000 mb tez z ixo ale zanim ta druga sie ukazala Abrex uparl sie ze tylko oni moga wydawac skody wiec 1000mb nie ukazala sie wedlug planu. 120 zostala bo przeciez zostala wydana jiz wczesniej. Obie Skody (120 i 1000 mb) osobiscie bardziej podobaja mi sie w wykonaniu IXO.

Teraz najprawdopodobniej skoda ukaze sie wlasnie z ixowej formy (juz jest gotowa ... ) bo udalo im sie wykupic ta licencje od abrexu. Nie polecam twz sie nplac na kolejne skody bo mozliwe ze abrex nie cofnal wylacznosci a Wydawnictwu nie starczylo na licencje do produkowania innych modeli... Skody...

Tez myslalem ze wlasnie dea usilowalo zaoszczedzic nie robiac nowych form tylko dawac przeszczepy wlasnie by dac zadowalajaca sumke abrexowi w znian na zezwolenie na produkcje 1000 mb
  
 
Rudy 102, to jest dopiero kultowy pojazd PRLu, choć to czasy wojny.
Co wy na to?
  
 
Cytat:
2014-05-18 12:42:37, rihoru pisze:
Rudy 102, to jest dopiero kultowy pojazd PRLu, choć to czasy wojny. Co wy na to?

...no ! Szczególnie, że kolekcja nosi tytuł Kultowe Auta PRL-u !
  
 
Tym bardziej, że model czołgu z serialu był powojenną produkcją he he