Badania lekarskie dla kandydata na kierowcę zawodowego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Orientuje się ktoś jakie konkretne badania są mi potrzebne aby otrzymać orzeczenie o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu?
Byłem u lekarza ale z pośpiechu zapamiętałem tylko, że potrzebuję badań laryngologa i okulisty. Ktoś może wie, czy potrzebuję jeszcze jakichś innych badań? Psychotesty już mam zrobione. Szukałem po necie ale nie znalazłem dosłownie nic.
Swoją drogą wszystkie badania razem sporo kosztują, jakby to tak zliczyć
Z góry dzięki za pomoc
(nie wiem czy dobry dział, ale wydaje mi się że tak)
  
 
Ja jeszcze krew na cukier robiłem.ale to Ci pracodawca daje skierowanie na badania przy przyjęciu do pracy i nie płacisz nic.
  
 
Wiem wiem, tylko że ja dopiero będę zaczynał kurs na C,C+E, także pierwszy raz mam z tym do czynienia .
  
 
Cytat:
2014-01-09 13:44:00, Maylo pisze:
Orientuje się ktoś jakie konkretne badania są mi potrzebne aby otrzymać orzeczenie o braku przeciwskazań do wykonywania zawodu? Byłem u lekarza ale z pośpiechu zapamiętałem tylko, że potrzebuję badań laryngologa i okulisty. Ktoś może wie, czy potrzebuję jeszcze jakichś innych badań? Psychotesty już mam zrobione. Szukałem po necie ale nie znalazłem dosłownie nic. Swoją drogą wszystkie badania razem sporo kosztują, jakby to tak zliczyć Z góry dzięki za pomoc (nie wiem czy dobry dział, ale wydaje mi się że tak)

Jeżeli nic sie nie zmieniło to te dokumenty ktore masz, są ci potrzebne do wpisu w prawo jazdy że jesteś zawodowym kierowcą, na chwile obecna potrzebny ci lekarz uprawniony do badania na kandydatów na kierowców, który to wystawi ci świstek że możesz uczęszczać na kurs-jak lekarz niebiorący to okulista i laryngolog sie przyda( zanim pojdziesz po wpis i tak bedziesz musiał mieć nowe, jak dobrze pamietam badania niemoga byc starsze niż 1 miesiac) jak biorący to za opłatą wystawi bez żadnych badań. Ja będę odnawiał w 2016 a do tego czasu mogą wymyślić coś innego.
  
 
tak jak koledzy pisza jak juz pojdziesz do pracy to od pracodawcy dostaniesz skierowanie na badania czy jestes zdolny pracowac w zawodzie kierowcy czysta formalnosc
  
 
Dzięki Najważniejsze już dzięki Tobie wiem, tj. jakie badania potrzebne.
Facet ze szkoły jazdy tłumaczył mi, że mam najpierw załatwić psychotesty i badania lekarskie, a potem z nimi iść do WK wypełnić jakieś papiery. W WK dadzą mi jakiś kwit z numerkiem i wtedy mogę uczęszczać na kurs. Co po zdanym egzaminie to nie wiem, ale to już mi raczej w szkółce powiedzą.
  
 
Cytat:
2014-01-09 23:13:17, bezgranicznieoddany pisze:
tak jak koledzy pisza jak juz pojdziesz do pracy to od pracodawcy dostaniesz skierowanie na badania czy jestes zdolny pracowac w zawodzie kierowcy czysta formalnosc

Niekoniecznie, sam dla siebie tez to może załatwić.

Zapomniałem ci powiedzieć najważniejszego,żeby dostać wpis w prawko musisz zrobic kwalifikację wstępną (kiedyś się nazywało świadectwo kwalifikacji) i niestety muszę cię zmarwić bo to tanie niejest, ja za odnowienie płaciłem 700 zeta a ty musisz robić od podstaw a to wychodzi dużo drożej-ile niewiem, zależy od osrodka który organizuje, na początku jak tylko zmieniły sie przepisy odnośnie świadectw kosztowało ok 6 do 7 tysi. Wiem że kiedyś były przeboje z tym wpisem, niektóre wydziały komunikacji kazały najpierw psychotesty a potem kurs kwalifikacyjny a niektóre odwrotnie, może teraz doszli do ładu ale lepiej zapytaj żeby sie nieokazało że przez to że zrobiłeś odwrotnie niż oni chcą odmówia ci wpisu, mojego kolegę tak załatwili-zrobił tak jak było u mnie a byl zameldowany gdzie indziej a tam już chcieli odwrotnie.
  
 
Cytat:
poki co jeszcze zaczyna kurs wiec jeszcze dluga droga przed nim... a generalnie to na kursie na przewoz rzeczy powinni wszystko mu wyjasnic i w szkole ktorej robi prawko
2014-01-10 20:05:27, skorpion19 pisze:
Niekoniecznie, sam dla siebie tez to może załatwić. Zapomniałem ci powiedzieć najważniejszego,żeby dostać wpis w prawko musisz zrobic kwalifikację wstępną (kiedyś się nazywało świadectwo kwalifikacji) i niestety muszę cię zmarwić bo to tanie niejest, ja za odnowienie płaciłem 700 zeta a ty musisz robić od podstaw a to wychodzi dużo drożej-ile niewiem, zależy od osrodka który organizuje, na początku jak tylko zmieniły sie przepisy odnośnie świadectw kosztowało ok 6 do 7 tysi. Wiem że kiedyś były przeboje z tym wpisem, niektóre wydziały komunikacji kazały najpierw psychotesty a potem kurs kwalifikacyjny a niektóre odwrotnie, może teraz doszli do ładu ale lepiej zapytaj żeby sie nieokazało że przez to że zrobiłeś odwrotnie niż oni chcą odmówia ci wpisu, mojego kolegę tak załatwili-zrobił tak jak było u mnie a byl zameldowany gdzie indziej a tam już chcieli odwrotnie.

  
 
Cytat:
ja za odnowienie płaciłem 700 zeta



ja 350 za odnowienie płaciłem...
  
 
Skorpion19 - jeśli chodzi o kwalifikację wstępną to jestem w tym temacie doinformowany nieco Jeśli chodzi o C,C+E to jeśli kandydat ma powyżej 21 lat to wystarczy kwalifikacja wstępna przyspieszona - 2500zł (140 godzin), jeśli kierowca ma poniżej 21 lat to przy tym kursie będzie miał tylko C1, nawet jak robił C - w takim wypadku musi robić pełne szkolenie tj. kwalifikację wstępną, która kosztuje 4000zł i trwa 280 godzin. Co pięć lat trzeba robić szkolenia okresowe (35 godzin). Ja na szczęście łapię się na kw przyśpieszoną. Problem w tym że najbliższy ośrodek szkoleniowy znajduje się bodajże w Olsztynie, a to ~200 km ode mnie :/. Na dzień dzisiejszy, planuję zrobić jedynie prawo jazdy C,C+E, z kw będę musiał pokombinować za jakiś czas - tj. raczej dojeżdżać się nie opłaca, lepiej chyba wynająć pokój na te 2 tyg. - ale to koszty których nie brałem pod uwagę i na razie mój budżet na to nie pozwala (inne ważniejsze wydatki).
Jako świeży kierowca C,C+E raczej mam marne szanse zacząć pracę na zestawie, więc póki co nastawiam się na pracę na sprzęcie typu wywrotka itp. Zastanawia mnie, czy do takiej pracy również potrzebuję robić kwalifikację wstępną? Myśląc logicznie, to raczej nie zalicza się do transportu krajowego, chociaż sam już nie wiem... Ciężko o informacje na ten temat.


[ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2014-01-11 09:41:43 ]
  
 
Cytat:
2014-01-11 09:40:32, Maylo pisze:
Skorpion19 - jeśli chodzi o kwalifikację wstępną to jestem w tym temacie doinformowany nieco Jeśli chodzi o C,C+E to jeśli kandydat ma powyżej 21 lat to wystarczy kwalifikacja wstępna przyspieszona - 2500zł (140 godzin), jeśli kierowca ma poniżej 21 lat to przy tym kursie będzie miał tylko C1, nawet jak robił C - w takim wypadku musi robić pełne szkolenie tj. kwalifikację wstępną, która kosztuje 4000zł i trwa 280 godzin. Co pięć lat trzeba robić szkolenia okresowe (35 godzin). Ja na szczęście łapię się na kw przyśpieszoną. Problem w tym że najbliższy ośrodek szkoleniowy znajduje się bodajże w Olsztynie, a to ~200 km ode mnie :/. Na dzień dzisiejszy, planuję zrobić jedynie prawo jazdy C,C+E, z kw będę musiał pokombinować za jakiś czas - tj. raczej dojeżdżać się nie opłaca, lepiej chyba wynająć pokój na te 2 tyg. - ale to koszty których nie brałem pod uwagę i na razie mój budżet na to nie pozwala (inne ważniejsze wydatki). Jako świeży kierowca C,C+E raczej mam marne szanse zacząć pracę na zestawie, więc póki co nastawiam się na pracę na sprzęcie typu wywrotka itp. Zastanawia mnie, czy do takiej pracy również potrzebuję robić kwalifikację wstępną? Myśląc logicznie, to raczej nie zalicza się do transportu krajowego, chociaż sam już nie wiem... Ciężko o informacje na ten temat. [ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2014-01-11 09:41:43 ]



Pewnie ,ze potrzebujesz, bez KW jest tak samo jak bez C czy C+E
  
 
KW potrzebujesz do wszystkiego czy to wywrotka, lodowka, plandeka... A pracy jest tyle ze biora bez doswiadczenia firmy a kasa zwroci ci sie szybko
  
 
Cytat:
2014-01-11 09:40:32, Maylo pisze:
Jako świeży kierowca C,C+E raczej mam marne szanse zacząć pracę na zestawie, więc póki co nastawiam się na pracę na sprzęcie typu wywrotka itp. Zastanawia mnie, czy do takiej pracy również potrzebuję robić kwalifikację wstępną? Myśląc logicznie, to raczej nie zalicza się do transportu krajowego, chociaż sam już nie wiem... Ciężko o informacje na ten temat. [ wiadomość edytowana przez: Maylo dnia 2014-01-11 09:41:43 ]

Niekoniecznie, tu gdzie jestem przychodzi mnóstwo ludzi bez doświadczenia, popracują trochę i szukają innej firmy-bliżej domu.
I tak jak koledzy piszą kwalifikacje potrzebujesz na wszystko co jest powyżej 7,5T no chyba że będziesz jeździł sobie prywatnie ciężarówką ale niezarobkowo to wtedy niemusisz mieć.
  
 
Cytat:
2014-01-11 10:42:15, bezgranicznieoddany pisze:
KW potrzebujesz do wszystkiego czy to wywrotka, lodowka, plandeka... A pracy jest tyle ze biora bez doswiadczenia firmy a kasa zwroci ci sie szybko


3 lata temu tak, ale nie dzis - co chwile mamy telefon z zapytaniem o wolne stanowisko ...
  
 
jest mnostwo pracy dla kierowcow wystarczy sie rozejzec i nie patrzec tylko na swoje miasto bo i tak wiekszosc czasu sie spedza w kabinie
  
 
Oj, to się może nie tyle zmartwiłem tą kwalifikacją wstępną co zmotywowałem. Muszę dobrze poszukać jeszcze w necie, czy przypadkiem nie ma bliżej żadnego osk, które ma w swojej ofercie kwalifikację wstępną przyspieszoną. Co do pracy, to jest tak jak Seba pisze - ciężko jest się gdzieś zahaczyć bez jakiegokolwiek doświadczenia. Tzn. są jakieś firmy na zachodzie Polski które ponoć biorą bez doświadczenia do podwójnej obsady, ale ponoć to nawet 1500 na miesiąc się nie zarobi przez pierwszy miesiąc czy dwa. Ja nie oczekuję żadnych kokosów, czy od razu pracy na zestawie, na początek myślę że praca na solówce lokalnie, bądź niedalekich trasach byłaby wystarczająca aby zbierać doświadczenie. Ostatecznie jak pisałem - jakaś wywrotka, czy coś. Zniechęcić się, na pewno się nie zniechęcę - uwielbiam jeździć, taka praca mnie satysfakcjonuje.
  
 
Ja od busa zaczynałem,polatałem trochę po europie ale czasami za dużo czekania na ładunek...zrobiłem E,C już miałem wcześniej i od razu pierwszą trasę pojechałem do Turynu sam teraz jeżdżę solówką do 12 ton ze specjalnym towarem tyle ze wtedy płaciłem za świadectwo kwalifikacji 600 zł a nie tak jak teraz ponad 2 tysiące
  
 
Polecam stonkę klik

Wczoraj zdałem KW dzisiaj miałem pierwsze jazy C+E



aaaa i w Olecku masz KW przyśpieszoną

link

[ wiadomość edytowana przez: Bercik89 dnia 2014-01-11 20:02:48 ]
  
 
Orzesz... z tym Oleckiem to nawet nie wiedziałem Szukałem po necie wpisując województwo i kwalifikacja wstępna - ale jedynie co wyskoczyło to Olsztyn. Dzięki.
Jakby mi się udało na busa plandekę znaleźć robotę - nawet na międzynarodówkę to też bym nie narzekał. To jest cenne doświadczenie w transporcie, mimo iż nie na ciężarówce.
  
 
Jak szukałem ośrodka do zrobienia KW to miałem nawet propozycje bez wychodznia z domu, wszystko klikasz na kompie, dostajesz login i hasło i musisz wyklikac te godziny ale było to droższe chyba o tysiąc złotych i chyba nie dokońca zgodne z prawem. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda egzamin KW to sobie wejdz na strone http://osk.e-kierowca.pl/testowy/kursKW_online.html i możesz spróbować zdać, mi na samym egzaminie powtórzyło sie z 75% pytań