Problem chyba z mostem.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Nie mogę poradzić sobie z odkryciem co może hałasować w moim moście. Usterka jest dość dziwna. Jeśli jedziemy z wciśniętym gazem most pracuje cichutko. Jeśli jedziemy na luzie jest gorzej, ale nie jest tak tragicznie. Najgorzej jest jeśli jadę np z góry i delikatnie trzymam nogę na gazie= rumor jakby chciał się rozlecieć.. Jeśli dodam gazu jest oki, jeśli z góry wrzucę luz jest lepiej niż przy delikatnym trzymaniu nogi na gazie, ale gorzej niż podczas jazdy po płaskim. Moim zdaniem to jakieś łożysko. Zauważyłem też, że jeśli przekroczę 100km/h most zaczyna radykalnie głośniej pracować. Co to może być ?. Proszę o pomoc.
  
 

napęd
skrzynia- wał -most..
moze to banalne krzyżaki ? a mozę głowne przełożenie mostu, sprawdzaj.
  
 
Kumpel miał identyczne objawy w swoim Poldolocie, okazało sie, że krzyżak się rozpadł i z dwu miseczek wałeczki powylatały.
  
 
To niestety tylny most. Odkręć wał od mostu i przynajmniej spróbuj dokręcić nakrętkę. Jeżeli nie zniknie hałas, to myśl nad wymianą łożysk i tulejki w moście. Jeżeli długo tak będziesz jeździł, to uszkodzisz wałek i talerz, a to już nie będzie tanio. Na tą chwile może by wystarczyło wymienić tulejkę i dokręcić nakrętkę odpowiednim momentem.
  
 
Krzyżaki jakiś czas temu wymieniałem, więc nie wydaje mi się że to one . Bardziej prawdopodobna wydaje się awaria mostu.
Wiesz ile jest tych łożysk i jak się nazywają ? Będę zamawiał w tym sklepie (chyba jedynym, który coś ma )http://jacars.pl/uklad-napedowy-c-78_95.html?page=1
  
 
Wymiana łożysk, to nie taka łatwa sprawa. Spróbuj dokręcić nakrętkę.
Jeżeli to nie pomoże, wymieniaj łożyska. Kup oryginalne Vazowskie. Wtedy nie trzeba ustawiać wałka do talerza. Ponieważ są bardzo dokładnie robione i mają identyczny wymiar. Luz na talerzu wystawisz bez problemu.
  
 
a ja mam inny pomysł..z którym borykałem się w poprzedniej ładzie i już zwątpiłen by wymieniłem wszysko a problem był gdzie indziej a konkretnie luz w wieloklinie który łączy wał ze skrzynią...
u mnie jak jechałem na 4-ce i puściłen gaz tu umarlaków mogłem budzić!!
sprawdź ten luz ew wymień na inny łącznik
  
 
Chyba jednym z lepszych rozwiązań będzie jak się wbijesz pod samochód i popatrzysz co się dzieje, czy krzyżak, może II-gi albo most lub na skrzyni stuka. Jak takie akcje się dzieją to z założenia usterka powinna być dostrzegalna na I rzut oka.
  
 
W ten weekend jadę z ładą do mechanika, posprawdzamy co się dzieje. Mam jeszcze jedno pytanie...jakie przełożenie ma mój most (2106 1500S ) ?. Czy jest to 4.1 ?


[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2013-09-20 10:58:08 ]
  
 
Standard to 4.1.
  
 
Dziękuję za potwierdzenie. Niestety umawiałem się z mechanikiem przyjechałem, a on nie ma czasu...jak ja takiego zachowania nie znoszę, może za tydzień będzie miał czas. Nie mając możliwości skorzystania z kanału i fachowego oka pojeździłem po okolicy testując auto pod kontem tych hałasów. Moje nowe spostrzeżenia
- auto jedzie z gazem jest oki
- auto jedzie z góry na luzie hałasuje
- auto jedzie na płasko na luzie hałasuje
- auto jedzie na sprzęgle hałasuje
- auto jedzie na pół gazie na płaskim/ z góry hałasuje.
Generalnie nie hałasuje tylko jeśli jedziemy albo z gazem, albo bez. Na luzie/ na sprzęgle/ na pół gazie jest chrobot. A może jednak nie most, a coś z wałem ? Krzyżaki, podpora ? A może źle wyważony wał ?. Da się to sprawdzić u diagnosty ?. Jutro przejadę się do na diagnostykę może oni coś zauważą.
  
 
To na 101% most. Wałek ma luz. Jak dajesz gaz luz się kasuje, ujmujesz gaz-> zwiększa się luz. Dokręcić trzeba nakrętkę. Potrzebujesz klucz 13 i klucz chyba 27-32 nasadkę. Zrób to, zanim nie uszkodzisz wałek i talerz.
  
 
Dziękuję, jutro pojadę i postaram się gdzieś to zrobić Oby to było to


[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2013-09-20 22:04:28 ]
  
 
Byłem u mechanika twierdzi, że nakrętka jest oki, a most jest na nic. W następnym tygodniu ponowie próbę dotarcia do mojego ulubionego mechanika. Sami na spokojnie jeszcze raz sprawdzimy ta nakrętkę, ale jeśli to nic nie da raczej pogodziłem się z zakupem tego mostu nawet jeśli od razu go nie wymienię (lepiej mieć w zapasie)
  
 
Mam do Was takie pytanie. Zakupiłem nowy most (kompletną główkę) w przełożeniu 4:1 i chciałbym się dowiedzieć...gdzie na tym moście jest napisane, że rzekomo jest to 4:1. Oglądałem go dość dokładnie i nie widzę żadnego oznaczenia, a nie chciałbym się niemiło zaskoczyć po zamontowaniu.
Pozdrawiam
  
 
Na dużej zębatce z boku chyba. Albo po prostu policz żeby i podziel, wynik pokaże jakie masz przełożenie.
  
 
Dziękuję za podpowiedź. Jutro jak będę w rodzinnych stronach to obejrzę go jeszcze raz. Jakby co to jeszcze się odezwę
  
 
Nie chcesz sprzedać starej główki??
  
 
Niestety raczej nie. Po prostu chomikuje co się tylko da na gorsze czasy, nigdy nie wiadomo co się może przydać . Ostatnio w ten sposób wykorzystałem elektromagnes ze starego rozrusznika, który pięknie działa.

Ps sprzedajesz jeszcze beżowe wnętrze do 6 teczki ?

[ wiadomość edytowana przez: Bartek2106 dnia 2013-12-23 15:45:25 ]
  
 
sprzedaje cały czas-nie chomikuje takich rzeczy