Fiat 126p przeróbka układu kierowniczego z listwy na drążki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanie czy zamieniał ktoś u siebie w maluchu listwę kierownicza na normalne drążki ??? Czy dużo jest przy tym roboty no i przede wszystkim czy potem nie ma problemu z ustawieniem geometrii. Dodam że nie ma w aucie wspawanych szpilek do których mocuje się drążki...


[ wiadomość edytowana przez: jarecki126p dnia 2014-02-10 21:25:51 ]

[ wiadomość edytowana przez: jarecki126p dnia 2014-02-10 21:26:09 ]
  
 
Jarek, zostaw listwę.

Ja właśnie u siebie wstawiałem specjalnie listwową przekładnię i sobie to chwalę.
Wszystko działa precyzyjnie, zero luzów, lekko.
  
 
Jakoś przyzwyczaiłem się do krótkiego skrętu i teraz mam dylemat Na Walim, Kamionki ok listwa jest w porządku ale na kajtki krótki skręt się bardzo przydaje. Muszę dokładnie zobaczyć ile przy tym roboty i pytanie czy w ściance grodziowej są zaznaczone miejsca pod wstawienie szpilek czy trzeba wszystko samemu odmierzać
  
 
Cytat:
2014-02-11 18:25:13, jarecki126p pisze:
Jakoś przyzwyczaiłem się do krótkiego skrętu i teraz mam dylemat Na Walim, Kamionki ok listwa jest w porządku ale na kajtki krótki skręt się bardzo przydaje. Muszę dokładnie zobaczyć ile przy tym roboty i pytanie czy w ściance grodziowej są zaznaczone miejsca pod wstawienie szpilek czy trzeba wszystko samemu odmierzać



Szpilki to nie wszystko.
Będziesz musiał usunąć fabrycznie zgrzane mocowania do listwy.
Jeśli mnie pamieć nie myli to także do wymiany jest drążek w kolumnie kierowniczej i pedał sprzęgła.
  
 
też przesiadałem sie z szybkiego skrętu na listwę i nie zamienił bym tego nigdy w życiu w drugą stronę, szybki skręt to jedynie na śniegu miał przewagę i ewentualnie na szutrach, jest dużo lżej więc można wsadzić mniejszą kierownicę.

cała ściana wygląda inaczej ma w innych miejscach wzmocnienia, nie przypominam sobie by były zaznaczone miejsca pod przekładnie, więc dużo mierzenia a różnie może wyjść, ale jak byś się pozbywał mocowań i listwy daj znać.
  
 
potwierdzam zgadzają się tylko otwory mocowania pedałów i pompy