Pompa hamulcowa? pomocy - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Szoko a niesądzisz że mogą byc jakos podłaczone pod tłoczki no bo im tłoczek bardziej sie wysuwa podczas hamowania to oznacza coraz mniej okładziny tak i moze od tego jakos się świeci ??
To jest raczej cięzkie do rozgryzienia mnie juz cieszy że nie swieci sie ta kontrolka bo draznila oczy
  
 
Nie ma takiej opcji.
  
 
W którejś generacji Megane był taki motyw, że kontrolka zużycia okładzin świeciła się na podstawie ubytku płynu w zbiorniczku przez wysuwające się tłoczki. Dobrze, że zgasła, teraz można już tylko rozmyślać jak to się stało?
  
 
Konkrety proszę.
  
 
Cytat:
2014-03-17 21:51:28, Cezary_84 pisze:
W którejś generacji Megane był taki motyw, że kontrolka zużycia okładzin świeciła się na podstawie ubytku płynu w zbiorniczku przez wysuwające się tłoczki. Dobrze, że zgasła, teraz można już tylko rozmyślać jak to się stało?



Nie ma nad czym rozmyślać, jeśli do zacisku nie biegną żadne przewody elektryczne to nie ma czujnika zużycia okładzin. W takim wypadku, tak jak pisze kolega Szoko podniósł się poziom płynu przez wciśniecie tłoczków co spowodowało uniesienie pływaka i wyłączenie kontrolki. Albo masz uszkodzony włącznik w zbiorniczku i nie łączył przy normalnym poziomie płynu. Dopiero jego podniesienie spowodowane wciśnięciem tłoczków spowodowało zadziałanie.


[ wiadomość edytowana przez: mylkus3 dnia 2014-03-17 22:25:00 ]
  
 
Ja jestem mechanikiem i jeszcze nigdy nie spotkałem sie w żadnym aucie żeby był czujnik w tłoczku.. Czujniki są w klockach lub nie ma ich wcale i tyle w temacie
  
 
źle to sformułowałem .. jedynie czujniki są w klockach a wiadomo że jak zużyte są klocki to tłoczki sie wysuwają i wtedy mamy mniej płynu w zbiorniczku po czym zapala się kontrolka żeby dolac płynu a jak cofniemy tłoczki to płynu przybędzie i kontrolka zgaśnie.
  
 
Cytat:
Czujniki są w klockach lub nie ma ich wcale i tyle w temacie



dOBRZE PRAWISZ.
  
 
ale kurde dziwi mnie tylk oto ze plynu miałem cały czas max jak było na lini przed tak po wcisnieciu tak samo
  
 
Nie ma takiej możliwości.
  
 
poległem czytając ten wątek

mam jedną, jedyną, malutką prośbę do większości z was.

chcecie to piszcie z małej litery, róbcie błędy ale na miłość boską, używajcie znaków interpunkcyjnych żeby wasze wypociny miały jakiś sens !! i przeczytajcie to sobie ze dwa razy zanim naciśniecie wyślij !!!!!!!! bardzo proszę
  
 
No Astro2107 jest mistrzem. Czytam pięć, a może i więcej razy jego posty, żeby dobrze zrozumieć o co chodzi.
  
 
morphio postaram sie aczkolwiek nie obiecuje. Rzadko jestem na kompie wiec korzystam nie mam czasu na znaki Int.
  
 
Kolega od Zaporożca potrzebuje pomocy. Mianowicie jest taki mały problem, stara pompa hamulcowa mocno się rozszczelniła i puszcza płyn, przez co trzeba go często dolewać. Wymienilismy pompę na nową (nie używaną) i pojawił się inny problem, nie możemy tego odpowietrzyć, przy naciskaniu pedału hamulca płyn zamiast iśc w przewody to wywala go z powrotem do zbiorniczka dając efekt małej fontanny. Ktoś wie o co chodzi? ew. gdzie zdobyć nową (sprawną) pompę?

[ wiadomość edytowana przez: ROZPOR dnia 2014-05-28 22:59:18 ]
  
 

raczej napewno do kupienia na autogiełdzie w Południowym Porcie w Moskwie...
jak nie znajdziesz to pisz.

Ewentualnie przechodź na pompę od 2101
  
 
jaki orientacyjny koszt zakupu z przesyłką?