Wycieraczki 2106

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
jak to jest z wycieraczkami?. wlaczyly mi sie podczas gdy bolce nie byly przykrecone a na nich nie bylo wycieraczek ,pozniej strasznie sie natrudzilem zeby wyciagnac je spowrotem bo pochowaly mi sie gdzies pod blacha a gdy juz sa na miejscu nie dzialaja wycieraczki o co chodzi? co to moze byc? nie jestem pewny czy sa dobrze wlożone od wewnatrz ,reka wyczulem ze one potrafia sie obracac wokol wlasnej osi , czy to ma jakis zwiazek ?
  
 
Witam ja tez mam problemy z wycieraczkami w 2106 ale zostawiam to na wiosne ( dluzsza historia co sie dzieje ) odkrec silnik wycieraczek od blachy (2 nakretki) zdejmij ramiona wycieraczek i odkrec te duze nakretki co trzymaja te bolce w gorze i delikatnie spusc wszystko w dol i wyjmuj powoli ( to jest caly mechanizm czyli silnik i cale to ustrojstwo z tymi bolcami) jak wyjmiesz calosc to sie zorientujesz jak to dziala powodzenia ja to juz robilem ale widze ze musze znowu to wyciagac na wiosne
  
 
Witam.......

Cytat:
,reka wyczulem ze one potrafia sie obracac wokol wlasnej osi , czy to ma jakis zwiazek ?



Nie powinny sie obracac wokol wlasnej osi jezeli mowisz o bolcach na ktorych sa nalorzone wycieraczki oczywiscie.
  
 
widze ze bede musial tak zrobic. silnik mialem juz odkrecony ale jak sie trzymaja te blachy do silnika poruszajcego wycieraczkami? zerknolem szybko ale jakos nie mialem dostepu zeby cokolwieg ujrzec.
  
 
Witam....

Cytat:
a gdy juz sa na miejscu nie dzialaja wycieraczki o co chodzi? co to moze byc?



Pewnie sie sklinowaly ze niemozna ich wyjac .Trzeba odkrecic od osi silnika ramie ktore wprawia w ruch wycieraczki.

A jesli chodzi o te blachy to sa przykrecone 3ma srobami do obodowy silnika.od tej samej strony co os silnika... Pozdro
  
 
kurcze nie chcem sie teraz na tym przejechac.juz raz tak zrobilem to mialem ogromny problem zeby je wlozyc a to dlatego ze wlasnie spadly z dziur i gdzies tam wlazły w rog.ale jesli blachy ida prosto z silniczka do otworów to winna jest przy silniku bo widac ze blachy ida prosto do otworów.
  
 
Witam serdecznie!!!

Mam pytanie - czy ramiona wycieraczek przedniej szyby z Fiata 125p będą pasowały do Łady 2106?

Czy na oryginalne ramiona wycieraczek z Łady 2106 będą pasowały pióra z wycieraczek z Fiata 125p?

Pozdrawiam.
  
 
1) nie
2) tak
  
 
a nie chcesz poprostu gumek wymienic ? po 2 zl sztuka.. chyab nawet bede mial od reki w chelmie..
  
 
Dzięki za odpowiedź.

Akurat gumki są nowe a mam okazję pozyskać chromowane, nowe pióra wycieraczek z Fiata 125p.

Ich długość to 33 cm, długość piór czarnych - tych, które mam wynosi 38 cm. Chyba nic się nie stanie jak będą trochę krótsze.

Niestety ramiona pozostaną stare ale na szczęście pasują do piór z Fiata 125p.

Pozdrawiam.

Ps. Bartek!
Czy jesteś w stanie zdobyć podpinkę jaka znajduje się pod maską Łady 2106. Chyba do takiej podpinki potrzebne też będą jakieś oryginalne spinki.
Czy z taką podpinką pod maską auta będzie dużo ciszej, czy też korzyści z całej zabawy będą niewielkie?

Pozdrawiam.

  
 

W taki sposób nie wyciszysz auta zauwazalnie
Chcesz ciszej, rozbieraj do kgolej blachy podloge, drzwi, i sa masy wygluszajce w arkuszach, takie bitumiczno -jakies na podlogę i na drzw poliuretanowe -samoklejace.

Podpinka maski przydaje sie do izoacje cieplenej komor silnika i wbrew pozorom daje wymierne rezultaty.
  
 
Cytat:
2014-03-06 18:35:38, bartixr pisze:
W taki sposób nie wyciszysz auta zauwazalnie Chcesz ciszej, rozbieraj do kgolej blachy podloge, drzwi, i sa masy wygluszajce w arkuszach, takie bitumiczno -jakies na podlogę i na drzw poliuretanowe -samoklejace. Podpinka maski przydaje sie do izoacje cieplenej komor silnika i wbrew pozorom daje wymierne rezultaty.



Dzięki za profesjonalną odpowiedź.

Samochód wyciszyłem matą wygłuszającą, pomyślałem o masce uwagi na brak podpinki w moim samochodzie.
Jeśli jednak jej rola jest inna niż sądziłem to dam sobie z nią spokój.

Jeszcze raz dziękuje, pozdrawiam serdecznie.
Ladfan.
  
 
Trochę wycisza, a przede wszystkim chroni lakier na masce.