Yaris III- Stacja multimedialna z kamerą cofania-podłączenie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanko , jak wygląda sprawa z podłączeniem stacji multimedialnej Toyota Touch&Go z kamerą cofania w yarisie III. Auto wyposazone jest w standardowe radio CD/MP3/WMA, do kompletu przy zakupie dodany zostal fabrycznie nowy zestaw Touch&Go z kamerą cofania oraz jakąs wiązką , prawdopodobnie tą zaraz za stacją co się podlącza , niestety do samodzielnego montazu zestaw bo wynegocjowany jako gratis i warunek byl taki przy zakupie ze samemu we wlasnym zakresie się to zamontuje. I tu sprowadza się moje pytanie , juz nie chodzi o navigacje i inne piedoly tylko o to jak podlączyc to aby kamera cofania dzialała. Czy jest z tym duzo roboty ?? Gdzie się z tym wpiąc , czy jest może przygotowana instalacja elektryczna pod to juz w aucie ?? Montowalem kiedys takie coś w vw transporterze, ale tamto auto to jak klocki lego , zakłada się element , podlącza w przygotowane miejsce i działa , ewentualnie czasem cos trzeba tylko aktywować poprzez kompa , a jak to wygląda w Toyotach , czy pózniej ewentualnie po podlączeniu tez trzeba to aktywowac jakoś poprzez kompa ??

Za wszelkie sugestie z góry dzięki


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2014-02-22 10:45:05 ]
  
 
Co za ASO, że Ci nie dali manual'a ???
Zobacz tutaj na przykładzie GT86, ale nie widzę instalacji kamerki, tylko sam system multimedialny.
W razie czego to jest to w płatnym serwisie - kwestia dogadania.
www.toyota-tech.eu/aimuploads/5a5f71e7-b30f-4b2f-b253-d7a6835bd889/GT86_LHD_Touch_PZ473_00213_00_AIM_002_548_0.pdf
  
 
Auto kupione we Francji u dealera ,a dokladniej w samym Paryżu , jako zeszłoroczna produkcja , egzemplarz ktory mnie zainteresowal nie mial kamery cofania a mozna powiedziec uparłem się ciut na nią i widząc ze moje zainteresowanie autem slabnie zaproponowali mi ze zestaw dołączą do pojazdu gratis , ale gratis pod warunkiem montazu we wlasnym zakresie , oni jakby mieli zamontować to drozszy dodatek niz u nas w aso to samo jak by zamontowali więc się zgodziłem. To co dostalem to pudelko a w srodku stacja multimedialna , kamera cofania i kawalek jakiejs wiazki , patrząc po wtyczkach wnioskuje ze jest to wiązka zaraz za stacją multimedialną.... i to tyle , nic więcej w kpl nie bylo , zadnego manuala nie dostalem.

Narazie dzięki za powyzszego manuala , jak się zabiore za montaz to wtedy jezeli nie dam rady sobie z tym po tym manualu to będe prosil o ewentualna dalsza pomoc ::


[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2014-02-22 21:00:57 ]
  
 
Ogolnie nie było tak zle jak to by sie moglo wydawać. Za radioodtwarzaczem byla kostka zawinieta izolacją i zawinieta do wiązki radia , po odizolowaniu okazalo się ze jest to wiązka z kostką która pasuje do stacji multimedialnej. Kolory kabli oraz ich ilosc pokrywaly się z kolorami z tylu w klapie wychodzącymi z kamery. Wiązka na tylnym słupku z gniazdem do podlączenia instalacji tylnej klapy tez te kable od kamery posiadało. Brakowalo tylko przewodów od gniazda na tylnym slupku do wnetrza klapy do kolejnego gniazda. Wystarczyło cztery przewody puścic dodatkowo i kamera cofania po podlączeniu wszystkiego do kupy działa. Wszystkie funkcje dostępne w stacji prócz navi działaly odrazu po podlączeniu jej pod instalacje pojazdu. Moze komus się przyda kiedys taka informacja.