Po nocy auto nie odpala.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Corolla Verso 2.2 177km d4d,po nocy nie odpala,akumulator kręci,swiece spr..Auto odpala na plak,następnie w ciągu dnia pali.
  
 
Nie napisałeś jaki przebieg a to chyba by się przydało wiedzieć.
pozdrawiam
Artur
  
 
166000 km auto po serwisowej wymianie silnika z powodu wydmuchania uszczelki pod głowicą wrzesień 2012.
  
 
Pytanie ile kreci bo to kluczowa sprawa powinien 256 obr na min.Trzeba wyslac pompe do Mabi na podkręcenie ciśnienia startu jak nie pomoze także wtryski do sprawdzenia.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2014-01-25 15:26:09 ]
  
 
Niestety podłączenie pod komp.dopiero w poniedziałek
  
 
wppawell - na razie sprawdź ile kręci rozrusznik (tak jak sugerował Big) i jakie jest ciśnienie na listwie - powinno być ok. 25 Mpa.
Na razie nie wysyłaj pompy do Mabi przed dokładną weryfikacją.
Spisz dokładnie te parametry podczas testów diagnostycznych lub najlepiej niech Ci zrobi zapis do pliku.
  
 
Dzięki za wszelkie sugestie.Zgłębiając temat na forach zastanawiam się czy sam sobie nie strzeliłem gola-ok.700km wstecz trapiony przydymianiem auta zrobiłem mu płukankę z LIQUI MOLY [2666] przy filtrze .Może wtryski za mocno przeczysciło,???Znikła mi kontrolka nawiewu szyby przedniej,czy to jest powiązane ze sobą???

[ wiadomość edytowana przez: wppawell dnia 2014-01-26 00:55:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: wppawell dnia 2014-01-26 00:57:36 ]
  
 
Dzisiaj 8.00 -15c po 2xpodgrzaniu i 2x10s rozruch za 3 odpalił,silnik równo pracował.A swoją drogą jak długo powinno się "męczyć"rozrusznik?

[ wiadomość edytowana przez: wppawell dnia 2014-01-26 08:54:51 ]
  
 
Witam,ciśnienie na listwie 30-44 mpa,obr.rozrusznika 325.wtryski I -0.45,II 1.46 III, 0.44 IV 0.45.Trzy błędy w ABS[4365-cz.przyśpieszenia poprzecznego,4371-cz.szybkości,5201-szyna can].Dalsza diagnoza rano o 8.00 ,odpalanie na zimnym silniku.Mech. widzi problem w ukł. paliwowym.Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2014-01-27 18:07:55, wppawell pisze:
Witam,ciśnienie na listwie 30-44 mpa,obr.rozrusznika 325.wtryski I -0.45,II 1.46 III, 0.44 IV 0.45.Trzy błędy w ABS[4365-cz.przyśpieszenia poprzecznego,4371-cz.szybkości,5201-szyna can].Dalsza diagnoza rano o 8.00 ,odpalanie na zimnym silniku.Mech. widzi problem w ukł. paliwowym.Pozdrawiam.


Powtorz test ale na odpiętych wtryskach lub EDU tak żeby nie zaczynal odpalać , bo guzik widać..

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Dziś rano -11c odpalanie pod komp.-siśnienie 150,diagnoza brak kompresji w ukł paliwowym.Dalsze prace czwartek.
  
 
Skąd diagnoza, że problem w ukł. paliwowym? - poprzednie parametry ciśnienia paliwa i korekcji wtrysków oraz kręcenia rozrusznika miałeś dobre.
A jaka jest dokładna kompresja na wszystkich cylindrach? i podaj dokładnie jednostki w jakich mierzysz.
  
 
Poprzednie dane były mierzone na" ciepłym" silniku,dzisiejsze to pierwszy rozruch z podpiętym komp., 150 to ciśnienie[jak mi powiedział mech. w ukł. paliwa]na zimnym silniku przy rozruch,auto nie odpaliło.Podpompowanie paliwa w czasie kręcenia i auto pali.Drugie odpalanie 150 i błyskawicznie wzrosło do 350-auto zaskoczyło,nie wiem w jakich jednostkach,niestety szybka akcja ponieważ praca czeka .Zakupiony filtr Knecht i w czwartek oddaje auto,z chęcią bym asystował pzy dalszej "diagnostyce lecz obowiązki wzywają.Pozdrawiam i czekam na sugestie.
  
 
No to pewnie masz mierzone w barach - to jest tak, że jak masz 25 MPa, czyli 250 barów to odpala bez problemu, poniżej tej wartości jest problem.
Pytanie - ile obrotów dawał rozrusznik?
A jakie miałeś ciśnienie na cylindrach ???
  
 
Witam,dzięki za odzew, niestety nic więcej nie mogę dodać.Pozdrawiam.
  
 
Witam ,dzisiaj wymieniony filtr[w starym woda,bibuła brudna],oczyszczony w myjce ulradzwiękowej zawór scv[zatkany].Czekam na poranne odpalenie.
  
 
wppawell - no i jak odpalił?
  
 
Sobota rano -11,odpalił za 2 razem po ok 8s kręcenia,popracował 2min. i zgasł.Odpaliłem wyskoczył błąd.Po odczytaniu "lejk",mech.potwierdza nadal probem w ukł paliwa.Dziś niedziela rano 0,8c odpalił za pierwszym razem,jadę na narty,także następne działania za tydzień[obym wrócił].Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.
  
 
A jaki jest dokładnie ten błąd? Bez szczegółowej informacji ciężko będzie Ci pomóc, a do mechaników musisz mieć ograniczone zaufanie.
  
 
Witam ,tak jak napisałem[błąd w ukł paliwa :lejk:.Obecnie jestem poza domem ,przejade 3km i błąd a po chwili auto gaśnie.Pozdrawiam.