Fiat 128 3p Obniżenie przedniego zawieszenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie,potrzebuje informacji,w jaki sposób obniżyć zawieszenie przednie w Fiacie 128 3p,tzn.jakie ew.amortyzatory,sprężyny ,górne łozyskowania,pasuja do tego auta,z innych modeli Fiata ew.innych.Nie chce obcinac sprężyn .Dziś założyłem sprężyny z Zastawy ,auto stoi jak koza ,poza tym półosie pracuja po kątem i auto przy przyspieszaniu dostaje wibracji.Proszę o podpowiedz.
  
 
Amortyzatory z fata 127 plus sprezyny seryjne, jakes 3cm obnzysz zawieszene, ewntualnie amortyzatory z fiorno na podwoziu fiata 127{ nie fiorno oparte na uno} wtedy obnizysz auto jakies 1.5cm, chyba nie warto sie bawic, lepiej te ze 127.
  
 
A czy przypadkiem te amorki z Fiorino nie są twardsze?
Miałem takie kiedyś w swoim 127 i jako tako dawały radę z seryjną sprężyną.
  
 
Dzięki za podpowiedz,a czy tylne amorki pasuja może od ritmo ew.regata?
  
 
Cytat:
2014-05-25 21:06:25, Leonek29 pisze:
Dzięki za podpowiedz,a czy tylne amorki pasuja może od ritmo ew.regata?




tylne pasują od ritmo ale wyjdzie inny kąt pochylenia bo otwór górny mocowania piasty jest w innym miejscu ale idzie podpiłować fasolkę
  
 
Firma KONI robiła kiedyś amory z regulacją sztywności do ZASTAVY.
Na eBeu u Niemca widziałem sprężyny obniżające (przód-tył) do 8-ki w rozsądnej cenie.
+ poliuretan. Jeśli buda to wytrzyma
  
 
Mam komplet na tył gazowych Gabrieli dedykowanych do Ritmo 130 TC Abarth . Fabrycznie nowe oczywiście Jak coś to PW .
  
 
Amorki ze 127, fiorino i 128/zośki różnia się długością. dolnej miski sprężyny od zwrotnicy. Czyli samym amorkiem obniza sie zawias. Powiedzmy 127=0, Fiorino=+1,5cm, 128=+3cm.
Sprężyna jest chyba jednakowo napięta. Chyba prościej będzie ją jednak obciąć.
Pomysl przy okazji o zrobieniu sanek pomiędzy mocowania staba do budy a mocowania wahaczy.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
sprężyna od 127 ma dwa zwoje mniej niż zastava 1100...