Fiat Punto 2 1.2 2000r gaśnie i zapala sie "code"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam zakupiłem fiata punto 1.2 benzyna 2000r mam problem, poniewaz podczas jazdy auto potrafi zgasnać i nie odpala od razu po odczekaniu od 5-45min lub odłaczeniu akumulatora auto zapala.. Jak zgasnie zapala sie kontrolka code. Wymieniłem sterownik komputera świece, a to zaczeło sie dziać odkąd wymieniłem rozrząd. teraz wymieniam czujnik położenia wału. Proszę o pomoc.
  
 
W takim razie sprawdź raz jeszcze dokładnie rozrząd po czym podłącz go pod komputer,byc mozę to błąd i trzeb ago skasować. Akumlator naładowany?
  
 
mechanik uparł sie że to komputer dlatego że po odłaczeniu i podłączeniu natychmiast auto odpala w trybie awaryjnym. a co mam sprawdzić w tym rozrządzie.??. dzieki
  
 
Chłopie ... ręce opadają
Kto Ci te auto naprawia, pan Zdzisio w stodole?
Jakie błędy generuje auto? Czy w ogóle zostały one odczytane?

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Podaj więcej szczegółów,jak sam chcesz sprawdzić "coś" w rozrządzie,znasz się na mechanice? Jeżeli nie to samemu absolutnie się za to nie zabieraj.
  
 
hej, tzn że słaby akumulator moze sie przyczynic do gasniecia auta? akumulator chyba dobry, auto odpala normalnie. Najlepsze jest to że kiedy odłacze kostkę od komputera jak auto mi zgasnie moge od razu go odpalić, albo wystarczy ze sciagne klemy z akumulatora na 2sek. tak jakbym resetowal komputer. i co wy na to chłopaki?
  
 
Auto zachowuje sie tak po odpaleniu normalnie jade sobie kilometr lub dwa i nagle sie wszystko wył i gasnie. mechanik gdy podłaczał go pod komputer nie mógł wogóle sie skomunikować z komputerem nie było w ogóle połaczenia. Komputer został wysłany do niemiec do firmy która sie zajmuje regeneracja takich rzeczy czekałem 2tyg i powiedzieli ze jest wszystko ok z moim komputerem. nie wiem juz moze to elektryka padła i jakies zwarcie jest?
  
 
autko super naprawione przyczyna bylo ECU lata juz jak nówka
  
 
W takim razie najważniejsze że wszystko jest już w porządku,jeżeli możesz to napisz jeszcze tylko ile razem łącznie kosztowała Cię naprawa.
  
 
łacznie naprawa kosztowała mnie około 800zł pamietajcie nie podłańczajcie ECU sami, to musi byc specjalista z kompem i jak kupujecie ECU to nie zawsze który dostaniecie musi byc sprawny. Wymieniajcie dotąd aż wyślą wam sprawny i pytajcie czy jak ECU nie bedzie dobre czy mozecie wymienić. Oczywiscie bez dopłat. Kropek to delikatne auto ale naprawde warto. Jakby co piszcie no to turbo hej
  
 
Wiadomo,że musi zrobić to specjalista,samodzielnie nigdy nie bawiłbym się w takie rzeczy. Poza tym koszt 800zł jest całkiem normalne jeżeli chodzi o takie zabiegi,nie należą one do tanich napraw.