Kask zaparowuje podczas jazdy - Jakieś pomysł?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
mam ostatnio dziwny problem z zaparowanym kaskiem podczas jazdy.

Niemal po każdej przejażdżce szczególnie gdy jest ciepło, mam zaparowaną szybkę i strasznie przeszkadza mi to w dynamicznej jeździe.

Motor mam od kilkunasty dni, wiec nie znam jeszcze żadnych odpowiednich specyfików. Mam już za sobą ślinę oraz tabakę polecaną przez znajomego.

Ktoś z was ma może jekiś dobry produkt, który mógłby polecić?
Pozdr.
Karczoch
  
 
Cytat:
2011-09-29 13:07:51, orzelmaly pisze:
Witam, mam ostatnio dziwny problem z zaparowanym kaskiem podczas jazdy. Niemal po każdej przejażdżce szczególnie gdy jest ciepło, mam zaparowaną szybkę i strasznie przeszkadza mi to w dynamicznej jeździe. Motor mam od kilkunasty dni, wiec nie znam jeszcze żadnych odpowiednich specyfików. Mam już za sobą ślinę oraz tabakę polecaną przez znajomego. Ktoś z was ma może jekiś dobry produkt, który mógłby polecić? Pozdr. Karczoch



Heja,

krótka piłka szefie - Polepszacz Widoków.
Tak sie nazywa własnie środek co go stosuję.

Mała butelka, wygląda jak Nivea w kulce, ale z kasku robi antyparową twierdze.
Oszczędzaj sobie lepiej na coś innego niż nowy kask. W końcu kilka stóp drogą nie chodzi. Szczególnie skoro mozesz sobie raz na jakiś czas posmarowac tym specyfikiem szybke i masz spokoj z parowaniem.

Ja tak robie, ale zrobisz jak uwazasz.

Moto_Maniak
  
 
Może zastosuj jakiś preparat, który nie pozwala na wytwarzanie się mgiełki, są dostepne takie preparaty do wycierania szkieł okularów. Popytaj, sprawdź, na pewno coś znajdziesz.
  
 
zostaw lekko uchylona szybke to nie bedzie parowac
  
 
Zmiana kasku jest konieczna. Naxa jest ok
  
 
Na allegro jest pełno różnych specyfików. Musisz kupić taki spray jak do okularów.
  
 
Zakup preparat zapobiegający parowaniu szyb, widziałe kilka ciekawych propozcji, jeśli to nie pomoże zmień kask, a preparat z powodzeniem możesz używać w nowym kasku. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to zbagatelizować problem.