Opolszczyzna na rajdowo

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
8 listopada w podopolskim Grodkowie odbył się KJS Grodkowa o Puchar Burmistrza, wystawiono 43 załogi w tym po raz kolejny trzy Łady naszych klubowiczy
mianowicie : Ryżu, Rally77 oraz ja . Rajdzik fajny, w miarę szybki i śliski jak cholera, bo nie dośc że po kocich łbach, szutrze i ziemi to jeszcze dzień wsześniej popadało i zrobiło się prawdziwie wesoło
Niewiele mam zdjęc z rajdu ale postaram się coś wkleic, na razie tyle z zakończenia

Ryżu i Rally77 startowali w klasie 2 czyli do 1300 cm* a ja do w klasie 3 czyli do 1600*, jako że wszyscy jechaliśmy ruskimi to oczywiście bez przygód się nie obyło ale o tym puźniej .
Najważniejsze że wszyscy go ukończyliśmy
  
 
miny ludzi na stacji jak zaczelismy gadac po rusku bezcenne
Ogólnie fajnie. Jest szansa, że grono ladafunow na opolszczyźnie się powiększy o kolejne sztuki VAZonów.
  
 
Już niedługo bo 13 grudnia odbędzie się na opolszczyźnie ostatnia impreza z cyklu KJS 2009 i na pewno będzie fajnie,
nieważne wyniki ale emocje i zabawa a znając życie i tak Łady skopią niejedną BM'kę
występują : Ryżu , Rally77 oraz Morphio
  
 
no pogratulować pogratulować startów
dajcie więcej fot!
  
 
Cytat:
2009-11-25 12:12:30, morphio pisze:
Już niedługo bo 13 grudnia odbędzie się na opolszczyźnie ostatnia impreza z cyklu KJS 2009 i na pewno będzie fajnie, nieważne wyniki ale emocje i zabawa a znając życie i tak Łady skopią niejedną BM'kę występują : Ryżu , Rally77 oraz Morphio



dodatkowo "powiem" że strorzyli nam klasę RWD, więc pomimo tego że nie wszyscy startujemy w tej samej klasie pojemnościowej to powalczymy w klasie Tylnego Napędu, razem z polonezami i BMW'mami Niech Moc Będzie Z Nami
  
 
tak więc zakończył się sezon KJSowy na opolszczyźnie i trzeba powiedziec że nawet ogólnym sukcesem
na ostatnich wojażach żalogi Ryżu, Rally77 oraz Morphio pokazali kierowcom innych marek że my też jeździc potrafimy i czasami nawet lepiej, niestety bez przygód się nie obyło
Rally77 upierdzielił się wsorzeń dolny z prawej zwrotnicy, co zdyskwalifikowało go na przedostatnim OSie, Ryżu tym razem bez strat, Morphio również stan 0=0
W rocznej to nie ma o czym mówic ale na tym Kajtku to i pokazaliśmy,
Ryżu zajął miejsce 8 na 12 w klasie K2, przy czym trzeba wspomniec że wyprzedziły go same potwory niemieckie i japońskie ,
Rally77 jak już wspomniałem miejsce 12 na 12 lecz nieukończone
Ja natomiast zajęłem miejsce 3 na 6 w klasie K3,
Jak wspomniałem wcześniej stworzono nam na razie na próbę klasyfikację RWD i startowały w niej takie marki jak: Lada, FSO, BMW i trzeba powiedzie że prym w klasyfikacji miały Łady !!!
1 miejsce Morphio, 2 ktoś tam bmw, 3 miejsce RYŻU

zdjęcia wkrótce
  
 
hehe ja się tak zajarałem klasyfikacją RWD, że mi się pudło trafiło że dopiero mi uświadomiłeś że jeszcze pare dobrych aut pojechałem moim niedoskonałym ale jakże sympatycznym pojazdem

Tak na poważnie to ciesze się strasznie że zrobiła się ekipa Łada riderów i dodatkowo z poparciem społecznym heheh
Da się odczuć że Łady wzbudzają zainteresowanie wśród kibiców, czasami negatywne, ale często gęsto bardzo pozytywne.
Duży ukłon w stronę AK Opolskiego za stworzenie nam klasyfikacji RWD - byłbym szczęśliwy mogąc w przyszłości stanąć na starcie takiego kajtka obok powiedzmy 15 Ład, Polonezów, 125p i innych tego typu samochodów. Jeśli chodzi o Łady to wszyscy się znamy osobiście, spotykamy przy innych okazjach i nasza rywalizacja jest zdrowa i przede wszystkim przyjemna
Ja póki co uczę się rzemiosła dalej seryjnym nie ruszanym nigdy silnikiem 1300 więc nie narzekam na nadwyżki mocy, ale jakoś sobie radze radocha zawsze jest.
  
 
0:00 Morphio
1:58 Ryzu
5:45 Ja czyli wspomniana juz historia sworznia firmy Kager która wykluczyła mnie z rywalizacji
  
 
no i kolejna impreza o charakterze sportowym odbyła się na opolszczyźnie
w minioną niedzielę w podopolskim Suchym Borze rozegrany została pierwsza eliminacja "Super Ślizg 2010"
Łady jak zawsze wystartowały, Ryżu w połowie stawki a Ja niestety na ostatnim
77rally był organizatorem więc tylko testował trasę i leciał jako przecirako-zerówka ::
wpadłem w zaspę i zanim do mnie kibice dobiegli żeby mnie wypchać
to minęły ze dwie minuty w ten sposób porzegnałem się z "czołówką"
tym bardziej że dziura budżetowa niepozwoliła na zakup nowego ogumienia
zabawa przednia, ślisko jak diabli, wspaniała atmosfer

Zdjęcia i filmiki tu

http://www.rally.cco.pl/index.php4?p=foto-galeria&album=SuperSlizg2010FotWasylVol1

http://www.rally.cco.pl/index.php4?p=foto-galeria&album=SuperSlizg2010FotWasylVol2

http://www.rally.cco.pl/index.php4?p=foto-galeria&album=SuperSlizgFotVovo

http://tuning.opole.pl/forum/viewtopic.php?p=180066&highlight=#180066

taka zabawa była
  
 
kolejny rajd, kolejne emocje
w tą niedzielę tj. 14 marca odbyła się pierwsza eliminacja KJS Opolszczyzny w Prudniku koło Opola.
Organizator zapowiadał nienaganną imprezę w stylu WRC Szwecji ale śnieg stopniał i był zwykły KJS na dodatek przez to że śnieg stopniał dwie miejscówki z czterech się wysypały i z 12 "Odcinków Specjalnych" zrobiło się 6 - dwa place jechane trzy razy. Frekwencja dopisała ale koledzy z Łada Rally Team Opole zawiedli. Ryży poległ w sobotę ze skrzynią biegów a 77 z zawiasem, nawiasem mówiąc tłumaczył się że zaspał . Ja natomiast przestrzeliłem drugą próbę i co z tego że na każdej następnej odrabiałem jeśli za pierwszym razem straciłem 17 sekund. Pomimo złej pogody, zimna i jak to zwykle bywa u mnie - rozwalenie alternatora, impreza była owocna w emocje i dobrą zabawę. Szkoda tylko że organizator nie zrobił OSa z pewnej dojazdówki przez las bo była przednia, około 3 kilometrów po oblodzonym i zaśnieżonym dukcie leśnym, kręcącym się w lewo i prawo, w górę i w dół . Zdjęcia jakieś postaram się zapodac wkrótce

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2010-03-16 08:19:19 ]
  
 
Kurde te wasze kajtki to jak rajdy....prawie . Ile wynosi wpisowe?

DEx
  
 
Kilka fotek z ostatniego szutrowego treningu w okolicach Pomnika Żołnierzy Radzieckich . Pomnik Poświęcony pamięci żołnierzy Pierwszego Ukraińskiego Frontu Armii Czerwonej, poległych w dniach 23–30 stycznia 1945 roku, podczas forsowania Odry na odcinku od Lipek do Żelaznej pod Opolem.





Ale się kurzyło


Morphio i jego kurzomiot




07,06,05..... A gdzie reszta ??




  
 

Przed ostatnia już runda OSA RC 2010 , odbędzie się tym razem nietypowo w czwartek 11.11.2010. Trasa przebiegać
będzie po nawierzchni w 100% asfaltowej (jak stół).

Impreza odbędzie się 11.11.2010 na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy "Delta" w Polskiej Nowej Wsi.

Załogę stanowi Kierowca, dopuszcza się start z Pilotem.
Impreza zaliczana będzie jako: V runda OSA Rally Cup 2010 .

Otwarcie listy zgłoszeń - I Termin - 02.11.2010

Zamknięcie listy zgłoszeń
- I Termin - 10.11.2010 - 23:59
- II Termin - 11.11.2010 - 9:00

Wpisowe w I Terminie - 50 PLN
Wpisowe w II Terminie - 100 PLN

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres osarallycup@o2.pl

Regulamin i zgłoszenia

[ wiadomość edytowana przez: 77rally dnia 2010-11-01 00:25:04 ]
  
 
Nowy sezon za pasem.
Szykuję moją Łajdaczke - mam nadzieję że zdążę.
Zawias trochę podłubany, klatka, kubły i najważniejsze (na razie niesprawny, bo ponoć zatarty) silnik 2,0 DOHC z fiata.
Udało mi się znaleźć drugi taki silnik nawet ze skrzynią, pochodzi z milicyjnego poloneza 2,0 DOHC w serii 112 PS.
Na razie tak zostanie.
Ale chyba i tak będzie to najmocniejsza 2107 na Opolszczyźnie.
Pozdrawiam forumowiczów
  
 
Cytat:
...silnik 2,0 DOHC z fiata...Ale chyba i tak będzie to najmocniejsza 2107 na Opolszczyźnie...



przecież to już nie Łada 2107 i tak jak napisałeś --> chyba
tyle w off topie no i rzeczywiście sezon "grubo" się zaczyna na początek porażka Prudnicka a zaraz za nią kolejne knoty w wykonaniu Automobilklubu Opolskiego, jakoś patrząc wstecz nie chce mi się jeździc w tym roku na nasze kajtki i będe starał się coś wypłodzic w polskę, napewno Ziębice, byc może AZT, może Magnolia bo mi Tomek2107 smaka narobił niesamowitego ale tak naprawdę to czas pokoże czy i gdzie pojedziemy ale napewno bąde na OSA Rally Cup bo fajne i pod nosem, mnóstwo zabawy, zero podróżowania po okolicach


[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2011-02-03 11:55:46 ]
  
 
Z wyglądu to 2107 tylko pod maską trochę mocniejszy silnik.
Ale póki co najpierw trzeba to uruchomić, nie wiem czy przed Prudnikiem zdążę, ale nie spinam się - bo nawet jeżeli zdołam ją uruchomić do tego czasu to chyba już nie będę inwestował w opony zimowe.
Co do Ziębic to też się wybieram - to moje rodzinne strony, więc na rynku będę musiał dać popis, bo koledzy na pewno przejdą zobaczyć jak Lada chodzi bokami.
Na temat twojej łady tez co nie co słyszałem, kiedyś nawet ją widziałem pod Volvo w Dąbrowie.
Jak będziesz coś wiedział więcej o imprezach organizowanych przez OSA to daj znać.
  
 
pochwaliłbyś się w końcu swoim wynalazkiem kolego,
a wiadomości z OSA Rally Cup s a albo tu :rally cco
albo tu :tuning opole
  
 
Póki co nie bardzo jest czym.
Wtej chwili stoi bez silnika, a drugi jest wtrakcie małego przeglądu.
Zanim go włożę trzeba go sprawdzić, zrzucić miskę i być może wymienić panewki główne i korby.
Głowice też zrzucam - nie wiem czy trzymają zawory, jak wyglądają pierścienie i tuleje.
Jeżeli będzie w miarę ok. to skończy się na wymianie pierścienie i ewentualnym dotarciu zaworów i takiego się zamontuje.
A jeżeli fundusze i czas pozwolą to na poważnie będę robił ten który jest ponoć zatarty - przeszlifuje się wszystko jak trzeba, dłubnie się porządnie głowicę, odelży się koło zamachowe, może jakieś gaźniki poziome.
Ale to tylko plany na przyszłość.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  
 
Witam.
Jeżeli nie będzie żadnych problemów Łada powinna zadebiutować na KJS Krapkowice.
  
 
dawno się nie odzywałem ale z rajdów, które żeśmy w różnym ilościowo składzie ostatnio oblatali to :
1. 1 KJS Ostrów Wlkp. 16-17.04.2011 ---> http://www.ostrow24.tv/film/kjs-1-2011
2. 4 Rajd Ziębicki 11.09.2011 ---> http://www.youtube.com/watch?v=mHNrfMcAkB4
3. ARS Marklowice 16.11.2011 ---> http://www.youtube.com/watch?v=dMxaA-yWiDI
4. a teraz jedziemy do Żor na ARS Żory 11.11.2011

generalnie nie za dużo ale emocji w bród było, co niekiedy można na filmikach zaobserwować
po Żorach zapodam link do filmiku