Podnośnik szyb Carina e

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Właśnie się uporałem z naprawą podnośnika, w którym była zerwana linka. DLa ASO "część nierozbieralna". Wprawdzie zszedł mi cały dzień, ale kosztowało ok3 zł- za linkę 1mm ocynk z CAstoramy. Tylko, ze najchętniej zrobiłbym elektrykę. Oglądałem mechanizmy elektr, z różnych aut i z Mondeo wydaje mi się najbardziej podobny. Myśłałem o tym, żeby zdjąć zilnik ze ślimakiem i nałożyć na swoją prowadnicę. Ma ktoś podobne doświadczenia??? ALbo wiedzę, gdzie i za ile mogę kupić oryginały uzywane? bo nic nie mogę znależć ani na szrotach ani nba allegro.
Dzięki i pozdrawiam
  
 
hehe miałem identyczne doświadczenia w swojej GTI i podobnie postąpiłem jak ty co do ślimaka to spórbuj auto-marpo, duża hurtownia we wrocku na wylocie na wawę, nie mają tanio, ale mają spory asortyment
Pozdr
  
 
Nie łatwiej było kupić cały podnośnik ? Jakiś gość z Tarnowa sprzedaje manualne na Allegro po 10zł/szt
Pozdro.
  
 
he he , właśnie dziasiaj udało mi się zdobyć oryginał elektryczny z kompletną wiązką kabli za 150zł. . W ASO - 1150 zł.
Perzan, od chyba dwóch tygodni klikam i szukam po całej Polsce i nawet zdechłego manualnego nie mogłem znaleźć. Tragedia. Już myśłałem, że do końca będę jeżdził z szybą podpartą kołkiem . Teraz muszę znaleźć jeszcze prawy, żeby żonka miała wygodniej.
Dzięki i pozdro.
  
 
Witaj - mam pytanie odnośnie linki o której wspomniałeś 1mm (ocynk).
Chodzi mi o to czy linkę należy podzielić dokładnie na połowę - ponieważ, mechanik który rozebrał mechanizm nie bardzo pamięta jak to było, więc obecnie mam wszytko w elementach. Mam chęć zrobić podobnie jak koledzy czyli wymienić samą linkę ponieważ reszta jest w bdb stanie.
Ewentualnie proszę o dodatkowe uwagi jakie mogą się przydać przy zakładaniu linki, ponieważ mechanik nie chciał się tego podjąć ( w sumie nie wiem dla czego)

Z góry dzięki za pomoc
  
 
Witam, nikt się nie odzywa, to mam kolejne pytanie - znalazłem ogłoszenie, że klient ma na sprzedanie podnośnik z tej strony co potrzebuje jednak z ręcznym mechanizmem - PYTANIE brzmi, czy mogę dostosować do do elektrycznych szyb ?

  
 
witam

Cariny E już nie mam ale doświadczenie z mechanizmami do niej jakieś mam. Wymieniałem wszystkie z czego od kierowcy aż dwa razy.
Otóż teraz nie poleciłbym kupowania używek. Teraz (2014rok) one mogą być już w fatalny stanie. Polecam zlecenie regeneracji. Ja znalazłem na allegro firmę która zregenerowała mi mechanizm dla kierowcy (druga wymiana). Nic nie zapłaciłem za regeneracje, ponieważ przesłałem firmie swoją kolekcję zepsutych mechanizmów (komplet plus jeszcze jeden dla kierowcy). Opłaciłem jedynie przesyłki do firmy. Mechanizm regenerowany pracował idealnie (pracował bo samochodu sprzedałem).

Pozdrawiam
  
 
Trzeba trafić na mechanizm od cari z klimą - wtedy używany był sporadycznie.