Sprzegło w 2103

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam problem ze sprzęgłem. Przy okazji remontu silnika wymieniłem sprzęgło. Silnik odpalony ale nie jestem w stanie wbić żadnego biegu. Regulowałem śrubą na wysprzęgliku pedał zrobił sie twardszy, jałowy skok wg książki ok 2-3cm, odpalam i nadal nie mogę wbić żadnego biegu. Podkręciłem bardziej, pedał jest sztywny od samego początku odpalam i..... nadal nie mogę wbić biegu. W końcu udało się wbić 3 wiec postanowiłem spróbować czy poczuje ze auto rusza. Ruszyło, jak sprzęgło było praktycznie na samej górze Z tego wynika, że teoretycznie sprzęgło się rozłącza, dlaczego więc nie mogę wbić biegu?

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czemu tak się dzieje?

Z góry dzięki

[ wiadomość edytowana przez: Michau87 dnia 2014-09-19 14:56:55 ]
  
 
Krzywy docisk?
  
 
Sugerujesz że nowy docisk byłby fabrycznie krzywy? Weź mnie nie załamuj, znowu miałbym wyciągać silnik?
  
 
Cytat:
2014-09-19 17:20:45, Michau87 pisze:
znowu miałbym wyciągać silnik?



Wystarczy skrzynia biegów
  
 
Krzywa tarcza-docisk-złe łożysko do docisku i kupa innych rzeczy może być
  
 
Masz sprawny wysprzęglik i odpowietrzony układ ? Może jak wciskasz pedał sprzęgła na max, to wysprzęglik nie wykonuje pełnej pracy bo gdzieś w układzie jest powietrze ?

Ewentualnie, nie wiem czy w ładzie jest to wykonalne, ale może jakimś cudem założyłeś tarczę sprzęgła odwrotnie ? .
  
 
Wysprzęglik ze starym sprzęgłem działał bez zarzutu. Jeżeli nie rozbierałem układu to chyba nie powinien się zapowietrzyć ale jeszcze sprawdzę. Tarczę założyłem tak jak trzeba, nawet się upewniałem czy jest zgodnie z rysunkiem w książce, a odwrotnie i tak raczej się nie da

No nic chyba pozostało zrzucić skrzynię i sprawdzić o co kaman