Pobór prądu na postoju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcę podzielić się pewnym spostrzeżeniem, Espero bez alarmu na postoju pobiera 0.02A czyli 20mA prądu no i OK.
Natomiast Nissan Micra 1,0 16V żony /z alarmem/ pobiera 0,10-0,11 A czyli 100-110mA co daje ok.2,5Ah/dobę i po powrocie z wakacji /12 dni/ akumulator w Nissanie był rozładowany.
Postanowiłem poszukać odbiorcę prądu idąc drogą odłączania poszczególnych obwodów /wyjęcie bezpieczników/ ale póki co może ktoś wypowie się czy taki pobór prądu jest normalny-właściwy.
Dodam tylko nie szukajcie przyczyn typu włączona niewidzialna żaróweczka w bagażniku.
Micra posiada:
1. autoalarm
2. komp/imobilajzer
3. radio z migającą diodą na czuwaniu ze zdjętym panelem
PS Poruszyłem już ten temat na forum //www.nissanklub.pl/ ale nic mądrego nie odpisali.
  
 
zacznij od odlaczenia radia i sprawdzenia o ile spadnie pobor pradu
  
 
To komp pobiera tak minimalna wartosc pradu u mnie bierze wiecej gdy wlacze alarm radio rowniez pobiera minimalny prad do podtrzymania ustawien stacji zegarek (o ile w nim jest) w Espero bezpiecznik radia to tez chyba i zegarek a on rowniez bierze suma wszystkich razem wyskoczy Ci na mierniku. Dlatego przt dluzszym postoju zaleca sie akumulator odlaczyc albo przynajmniej go od czasu do czasu doladowac (dokladnie o tym juz tu gdzies wczesniej opisywano). Niestety nasze "nowoczesne"esperaki to nie maluch ze jak wszystko wylaczysz kluczekiem + swiatla to juz akumulator odciazony. U nas jest komp zegarek radio i jeszce moze cos tam ciagnie....
  
 
Cytat:
2005-08-16 16:37:23, konradkar pisze:
To komp pobiera tak minimalna wartosc pradu u mnie bierze wiecej gdy wlacze alarm radio rowniez pobiera minimalny prad do podtrzymania ustawien stacji zegarek (o ile w nim jest) w Espero bezpiecznik radia to tez chyba i zegarek a on rowniez bierze suma wszystkich razem wyskoczy Ci na mierniku. Dlatego przt dluzszym postoju zaleca sie akumulator odlaczyc albo przynajmniej go od czasu do czasu doladowac (dokladnie o tym juz tu gdzies wczesniej opisywano). Niestety nasze "nowoczesne"esperaki to nie maluch ze jak wszystko wylaczysz kluczekiem + swiatla to juz akumulator odciazony. U nas jest komp zegarek radio i jeszce moze cos tam ciagnie....


Rozpisujesz się o Espero ale po co? Ja nie mam z nim problemu tylko z Nissanem!
Nie chodzi w tym wszystkim o to aby napisać cokolwiek lecz coś konstruktywnego.
  
 
Cytat:
2005-08-16 16:06:28, qbaj pisze:
zacznij od odlaczenia radia i sprawdzenia o ile spadnie pobor pradu


Na wspolnym bezpieczniku jest radio i lampka wewntrzna.
Po wyjęciu tegoż prąd spada z 0,09 A do 0,02A ale te 0,02 A i tak zostaje nawet jak wyjmowałem po kolei wszystkie bezpieczniki /23-24 szt./
Co ciekawe w opisie jest osobny bezpiecznik AUDIO oraz ROOM LAMP
  
 
Macie może pojęcie ile prądu pobiera ładowarka samochodowa ładująca telefon w momencie kiedy samochód stoi w garażu ???
  
 
Cytat:
2014-10-22 10:00:57, Ikarus260 pisze:
Macie może pojęcie ile prądu pobiera ładowarka samochodowa ładująca telefon w momencie kiedy samochód stoi w garażu ???



Zależy jaka ładowarka i jaki telefon ładujesz

Pozdr.
  
 
Ładowarka może być USB. Telefon to Samsung. Zależy mi na Androidzie.
  
 
Cytat:
2014-10-22 10:38:43, Ikarus260 pisze:
Ładowarka może być USB. Telefon to Samsung. Zależy mi na Androidzie.



Z tego co wiem, to najpopularniejsze ładowarki mają prąd ładowania 500mA lub 1A w zależności od producenta.

Pozdr.
  
 
Jak sobie tydzień będzie leżał pod ładowarką to mogę mieć problem z odpaleniem bryki ???
  
 
Cytat:
2014-10-22 13:19:43, Ikarus260 pisze:
Jak sobie tydzień będzie leżał pod ładowarką to mogę mieć problem z odpaleniem bryki ???



Podłącz, zmierz pobór miernikiem, i policz.

Pozdr.
  
 
Nie chciałbym żeby mi zjadło akumulator.
A telefon nie wytrzyma tygodnia postoju bez ładowania nie smartfon.
Nie wytrzyma nawet dnia całego.
A tu jeszcze musi mieć połączenie z siecią.
Muszę więc sprawdzić, żeby nie zjadł akumulatora.
  
 
Jeśli samsung pobiera 500 mA to chyba dupa z pozostawienia go pod ładowaniem w samochodzie...
  
 
Naładowany pewnie pobiera mniej.
  
 
Kurde idź i zmierz. Multimetra nie obsłużysz?

pozdr.
  
 
Nie mam czasu Interesuje mnie lokalizator gps. Może ktoś coś wie jaki wybrać do Play Online. Kolega się ubezpiecza na wyjazd, a ja tak dla własnych celów z ciekawości. Żeby móc sprawdzić zawsze gdzie jest samochód. Nie musi być zaznaczona trasa jaką przejechał. Wystarczy bieżąca lokalizacja.
  
 
Wynajmij detektywa

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Sprawny akumulator wytrzyma spokojnie tydzień (sprawdzone u siebie, mam na stałe podpięty tablet). Telefon będzie prawie cały czas w pełni naładowany, więc będzie pobierał śmieszne ilości prądu. Dla pewności możesz zainstalować Battery Doctor na Android i odpowiednio skonfigurować telefon pod kątem zarządzania energią.
  
 
Czyli masz tablet na stałe i akumulator wytrzymuje. Właśnie, telefon będzie cały czas w pełni naładowany więc po tygodniu postoju samochód powinien odpalić. Android ma fajną opcję jeśli chodzi o lokalizacje. Są też fajne programy dz tego nawet na symbiana. Takich telefonów trochę mam. Mam już pewien serwer ale to dla tych co w powietrzu. Myslę jednak, że poradzi sobie z ulicami.
  
 
a wy Ferrari na tydzien w cyganskiej dzielnicy macie zamiar zaparkowac czy jak ze trzeba takiego tematu?