Wyjęcie skrzyni biegow 2103

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Panowie, mam mały problem, potrzebuje dostać się do sprzęgła i w tym celu chciałem zdjąć skrzynie biegów. Wiem jak oddzielić ja od silnika ale nie mam zielonego pojęcia jak zabrać się za odłączenie wału. Ponieważ nie mam książki Sam naprawiam, czy znalazłby sie ktoś kto mógłby mi opisać jak wyjąć skrzynię lub zeskanować tę część książki? Ew. podesłać książkę na msekrecki@o2.pl

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam,
Michał

[ wiadomość edytowana przez: Michau87 dnia 2014-12-26 17:25:25 ]
  
 
Najpierw demontujesz wewnątrz pojazdu dźwignię zmiany biegów. Potem odkręcasz przegub elastyczny - 6 śrub z nakrętkami. Odkręcasz linkę napędu prędkościomierza w tylej części skrzyni biegów. Demontujesz poduszkę skrzyni biegów wraz z jej metalowym stelażem. Następnie zabierasz się za skrzynie od drugiej strony - odkręcasz cztery śruby łączące ją z silnikiem (dwie od góry, dwie u dołu). Po tych czynnościach skrzynia po manualnej szarpaninie powinna się poddać i opuścić samochód. Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2014-12-26 20:55:25 ]
  
 
Michal, latwiej wyciagnac motor do gory? (jesli jest jak do sufitu podwiesic)
  
 
Cytat:
2014-12-26 20:53:12, fragles94 pisze:
Najpierw demontujesz wewnątrz pojazdu dźwignię zmiany biegów. Potem odkręcasz przegub elastyczny - 6 śrub z nakrętkami. Odkręcasz linkę napędu prędkościomierza w tylej części skrzyni biegów. Demontujesz poduszkę skrzyni biegów wraz z jej metalowym stelażem. Następnie zabierasz się za skrzynie od drugiej strony - odkręcasz cztery śruby łączące ją z silnikiem (dwie od góry, dwie u dołu). Po tych czynnościach skrzynia po manualnej szarpaninie powinna się poddać i opuścić samochód. Pozdrawiam [ wiadomość edytowana przez: fragles94 dnia 2014-12-26 20:55:25 ]



rozrusznik i jego osłony,blacha pomiędzy silnikiem a skrzynią to sie sama odkerći?

Michal, latwiej wyciagnac motor do gory? (jesli jest jak do sufitu podwiesic)

Po co jak on chce skrzynie wyjąć.
  
 
Wielkie dzięki Panowie. Silnik wyjmowałem już dwa razy, teraz chce wyjąć skrzynię szczególnie, że ten gumowy łącznik mam popękany i nadaje się tylko do wymiany. Czyli odłączenie od wału to tylko kwestia wykręcenia tego łącznika - prostsze niż myślałem

Pozdrawiam