Oponki zimówki do łady - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czyli tak jak pisałem wcześniej. Smutne.
  
 
A mam jeszcze pytanie no bo łada ma opony dętkowe da się zrobić żeby były bezdętkowe ??
Czy to tylko kwestia tego ze wyjmuje dętkę i wkładam ten nie wiem jak się to nazywa ale ten wentylek od zwykłych ??

Bo u mnie za wymianę opon dętkowych wołają od 70 do 110 zł za szt


[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2014-12-23 21:51:39 ]

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2014-12-23 21:52:17 ]
  
 
Cytat:
2014-12-23 21:48:58, Astro2107 pisze:
A mam jeszcze pytanie no bo łada ma opony dętkowe da się zrobić żeby były bezdętkowe ?? Czy to tylko kwestia tego ze wyjmuje dętkę i wkładam ten nie wiem jak się to nazywa ale ten wentylek od zwykłych ?? Bo u mnie za wymianę opon dętkowych wołają od 70 do 110 zł za szt [ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2014-12-23 21:51:39 ] [ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2014-12-23 21:52:17 ]


sorry Astro za przeedytowanie twojego posta - pomyliłem przyciski i wyciąłem kawałek twojego posta.
A co do felg - to trzeba je zmienić aby były bezdętkowe - ja zakładam 14 od Poloneza trucka

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
A mieszczą sie kołpaczki łady ?? Bo na tym mi najbardziej zależy.
  
 
Cytat:
2014-12-23 22:06:45, Astro2107 pisze:
A mieszczą sie kołpaczki łady ?? Bo na tym mi najbardziej zależy.


nie

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Ja do dętkowych felg zakładam wentyle i opony.
Dętek nie zakłądam i wszystko śmiga.
  
 
Cytat:
2014-12-23 22:26:44, pioban pisze:
Ja do dętkowych felg zakładam wentyle i opony. Dętek nie zakłądam i wszystko śmiga.



No też mi tak ktoś mówił jak miałem tą granatową i sie zastanawiam.
  
 
Cytat:
2014-12-23 22:26:44, pioban pisze:
Ja do dętkowych felg zakładam wentyle i opony. Dętek nie zakłądam i wszystko śmiga.



No to jesteś kamikadze. Niech trochę zejdzie ci powietrze i wchodź w zakręt. Nie myślałem Piotrek, że jesteś taki nie odpowiedzialny, nie mówiąc o profesjonaliźmie.
  
 
Cytat:
2014-12-23 22:49:53, SzokoLada pisze:
No to jesteś kamikadze. Niech trochę zejdzie ci powietrze i wchodź w zakręt. Nie myślałem Piotrek, że jesteś taki nie odpowiedzialny, nie mówiąc o profesjonaliźmie.




Szoko daj juz spokój-jak zakładałem dętki to non stop był kapeć.
A to dętka za duża albo wulkanizator źle założył.
Dwa razy Monte tak pojechałemi nic sie NIGDY nie stało.
Tak mi to pomontował kolega wulkanizator i powiedział ze bedzie OK
i tak jest.Ja wulkanizacji nie prowadze wiec nie wiem o czym mówisz mając na myśli profesjonalizm.
  
 
Przeczytałem jeszcze raz cały wątek. Tradycją staje się to, że jakikolwiek "kontrowersyjny" techniczny temat staję się areną walki między forumowiczami... Przyczepiliście się do Adriana, ale sprawdźcie kto pierwszy zaczął rzucać "mięsem" (tak fragles94, to do ciebie) w tym wątku... A zawsze, zarówno w życiu jak i na forum, jak jest akcja to z reguły szybko następuje reakcja.

I zapamiętajcie sobie jedno - jeżeli ktoś dysponuje słabszą (od waszej) wiedzą nt. motoryzacji nie upoważnia was to w żadnym wypadku do wyśmiewania takiej osoby. Bo w oczach innych szybko stajecie się zwykłymi, nadętymi bufonami (piszę ogólnie - do nikogo personalnie, żeby nie było).
  
 
Cytat:
2014-12-24 11:37:14, emde pisze:
Przyczepiliście się do Adriana, ale sprawdźcie kto pierwszy zaczął rzucać "mięsem" (tak fragles94, to do ciebie) w tym wątku...



Jasne, że ja zacząłem, ale to nie dlatego, że posiadam inną wiedze niż kolega i chciałem się pochwalić jaki to jestem "mondry". Zirytowało mnie, że inni forumowicze piszą o tym, jak bardzo nie pasują te opony i jakie się zaleca do Łady, a autor wątku dalej swoje.

Inna sprawa, że każdy temat tego Pana jest napisany chaotycznie i ciężko zrozumieć sedno sprawy.

Wesołych Świąt!
  
 
Emde, Michale, nie raz mam ochotę posadzić kogoś na dupie, ale zaraz będzie płacz na forum, że się czepiam, że się wychwalam i td. Ja tak nie uważam. Po prostu jest taki typ ludzi, że trzeba z nimi twardo. Jednemu powiesz, że tak nie można i to nie pasuje i człowiek już nie ciągnie tematu. Tutaj natomiast kolega Astro2107 jest gotów założyć opony prawie od skutera, bo pasują. To że babskie majtki pasują na męską dupe, nie oznacza że normalny facet będzie je nosił. Z tymi mniejszymi zimowymi oponami, to też zabobony rodem z PRL. Oczywiście można dać mniejsze, ale jaki sens? Ile my mamy tej zimy i śniegu po kolana? Zazwyczaj mamy czarne drogi, więc powinna być normalna opona. A w 2107 jest to 175/70, czyli można dać inny rozmiar, ale zamiennik będzie 165/80 (165/13), ale nie mniejsze. Oczywiście można zamontować nawet opony od skutera, ale po co? I to ze fragles94 zrobił jak zrobił, to ma u mnie poparcie, chociaż sam miałem z nim sprzeczke. Ja zawsze mowie to co myślę, nie owijam w bawełnę, jeżeli komuś to nie pasuje, to wybacz, nie będę się zmieniał. Z natury jestem człowiekiem, który lubi pomagać, bezinteresownie, bo tak mnie uczono.
  
 
Hmm dziwne zapytałem się czy takie pasuja kady odp ze nie wiec olalem temat potem znalazłem koła 155 lub 165 ale też olalem wiec znalazłem od poloneza 175/70 i będę po nie jechał conapisalem kilka kilka postów temu. Potem napisałem tylko o to czy można zrobić z detkowych bezdetkowe. I są sprzeczne teorie. I tyle odemnie wiec szoko niepisz czegoś takiego bo ja się grzecznie zapytałem bo jest wiele teori tak. Jedni twierdzą że waskie lepszeinni nie. Ja mam z przodu 185 na yyy niepamietam.

Odrazu uprzedzam hejty. Pisze na telefonie mam włączone jakiś słownik wieś samo ustawia słowa czasami i tp wiec błędów jest sporawo.
  
 
Cytat:
2014-12-23 20:57:30, emde pisze:
No raczej nie, ja dwa lata temu brałem komplet 195-tek na przód do mojej płaciłem za TOYO (razem z wymianą) około 480 zł.


Rozumiem, że przyznajesz mi rację, że niedrogo? Bo w pierwszej chwili zwątpiłem... 175/70R13 po nie całe 140pln.

Btw, zakończmy już ten temat

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2014-12-25 00:59:20 ]
  
 
Tyle że o ile dobrze pamiętam to EMDE ma chyba 15-tki a nie standardowe 13 wiec i cena jest z innego przedziału

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2014-12-25 00:44:12, Kamil_H pisze:
Rozumiem, że przyznajesz mi rację, że niedrogo? Bo w pierwszej chwili zwątpiłem... 175/70R13 po nie całe 140pln. [ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2014-12-25 00:59:20 ]



W biedronce ten wymiar kosztował 95 zł, chyba kormoran.
  
 
Cytat:
2014-12-25 08:00:26, andrzej_krakow pisze:
Tyle że o ile dobrze pamiętam to EMDE ma chyba 15-tki a nie standardowe 13 wiec i cena jest z innego przedziału

Racja, zapomniałem o tym wspomnieć.
  
 
kółka już na ładnej można close.