Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 53

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z tego co mnie wiadomo i czytalem w KAP był 237 limonkowy czy seledynowy a 233, którego osbiście posiadam jest żółtawy bardzo podobny do tego - ten chyba odrobine ciemniejszy.

Ja pamiętam taki kolor
  
 
Aktualizacja wozów policyjnych



14. Ford Consul II



15. Land Rover



16. Dodge Dart
  
 
Aktualizacja ZK nieciekawa, mogli dać brązową 2103, wtedy zbierając modele z różnych serii (czerwona-KAP/IST, zielona-AL, niebieska-MDL) możnaby skompletować ładny zestawik kolorystyczny. A tak dali nam żółciutką jak w zachodniej serii AutoPlus
Ciekawe kiedy w ZK dadzą jakiegoś UAZa, jak narazie trzeba sobie samemu przemalowywać



Pozdrawiam, Brociu
  
 
Aktualizacja KAP ciekawa. Skoda cieszy, a smuci brak polskich aut.
  
 
Cytat:
2015-07-03 11:59:35, szymcio190 pisze:
Z tego co mnie wiadomo i czytalem w KAP był 237 limonkowy czy seledynowy a 233, którego osbiście posiadam jest żółtawy bardzo podobny do tego - ten chyba odrobine ciemniejszy. Ja pamiętam taki kolor



No właśnie - o takie coś mi między innymi chodziło! Na dokładnie taki zielonkawy kolor, jak ten Tarpan na zdjęciu malowano też Żuki. Mam gdzieś próbkę takiego lakieru na jakimś żelastwie z Żuka dla porównania. To chyba ten kolor, co po prawej:



Pamiętam też Tarpany 237 w kolorze niebieskim - morskim (coś, jak ta Nyska z Welly, albo pactra A 5). Ostatnio widziałem Tarpana 237 w kolorze czerwonym (podobny do pactry A 7 "insignia red", lub tej czerwonej blachy z Żuka)...

...tyle Tarpanów jeździło w różnych ładnych kolorach, a w De Agostini ubzdurał im się tylko jeden - żółty w różnych odcieniach! Tak, jak by tylko malowano je na żółto...

...a mogli byśmy mieć taką ładną kolekcję Tarpanów w ładnej palecie kolorów, gdyby tylko ktoś tam głową na górze ruszył...


PS Brociu - fajnie Ci wyszedł ten UAZ
  
 
Dziękuję Historyku, muszę popracować nad jakąś jego sesją
  
 
A do mnie dzisiaj przyjechała skoda felicia i emw auta bardzo ładne
  
 
Ale tutaj cisza ostatnio.
  
 
Cytat:
2015-07-10 08:40:42, kadrowiec pisze:
Ale tutaj cisza ostatnio.



to wrzuć proszę zapowiedź Aro i fotki EMW, skoro masz a cisza, bo skoro nie ma specjalnych itp., to nie ma zbytnio o czym pisać
  
 
Zdjęcia chętnie bym wrzucił, ale nie potrafię tego zrobić.
Od 3 miesięcy nie otrzymuję autobusów z kolekcji bus Collection. Czy macie tak samo?
  
 
a widzieliście tą Tatrę w niemieckiej serii NVA Fahrzeuge z modelami samochodów armii NRD?




Jak ja bym chciał taką serię Pojazdów Wojskowych w PRL i po PRL....

żródło: http://ddr-modellbau.aktiv-forum.com/t5270p60-atlas-verlag-nva
  
 
Cytat:
2015-07-10 10:46:38, kadrowiec pisze:
Zdjęcia chętnie bym wrzucił, ale nie potrafię tego zrobić. Od 3 miesięcy nie otrzymuję autobusów z kolekcji bus Collection. Czy macie tak samo?



Wrzuć tutaj np a potem wstaw link na forum np Tytuł strony
  
 


Na Facebooku na profilu Abrexu sonda, który model ma się ukazać jako pierwszy. Liczę na to, że Skody Forman, 1201 i Rapid również ukażą się w KAP i będzie to miłe zakończenie tematu skód u nas (plus oczywiście favoritka, najlepiej kremowo-beżowa).

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-07-10 13:34:29 ]
  
 
Mam pytanie całkiem poważne.
Jak się nazywały pojazdy, nawet nie wiem jak je określić
W latach 80-tych, pewnie wcześniej też, jeździły takie małe wywrotki, dwuosiowe wysypywane do przodu.
Wg mnie były to dwusuwy, pewnie NRD-owskie.
Coś a'la ta zabawka ze zdjęcia
 
 
chodzi Ci może o Picco I?

https://de.wikipedia.org/wiki/Picco_I

  
 
Cytat:
2015-07-10 10:46:38, kadrowiec pisze:
Zdjęcia chętnie bym wrzucił, ale nie potrafię tego zrobić.

...wyślij mi zdjęcia na mój adres mailowy, ja je wrzucę na Forum - piotrradolinski@wp.pl

Cytat:
2015-07-10 20:49:07, Meduza pisze:
Mam pytanie całkiem poważne. Jak się nazywały pojazdy, nawet nie wiem jak je określić W latach 80-tych, pewnie wcześniej też, jeździły takie małe wywrotki, dwuosiowe wysypywane do przodu.

..to były często spotykane tzw. koleby budowlane produkcji BUMAR Proma Ostrówek


[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-07-10 22:02:41 ]
  
 
http://forum.modelarstwo.info/threads/pks-pekaes-transbud-itp.13746/page-16 polecam kapitalny zbiór zdjęć ciężarówek, busów i innych z PRL, gdyby tak chociaż 10 % z tego wyszło w KAP byłoby super...

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-07-11 23:21:19 ]
  
 
Raczej chodziło mi o coś takiego:

Tu cały opis:

Wozidło do drewna, OLX

Na pewno miało to 4 koło, a nie 3, jak Picco1, Picco 2, to też nie to.
Wg mnie paka była wyższa, niż z tego zdjęcia.
Kopiciło strasznie, więc chyba 2-suw.
 
 
Może chodzi o dzika?
  
 
Piotr ma rację z tym Bumarem
https://budownictwo.znajdzto.pl/malopolskie/dabrowa-tarnowska/inne-akcesoria-budowlane,1457/wozidlo-budowlane-kolebka-bumar-proma-wdn-23-0161,7497810.html