Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 54

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2015-07-11 23:20:47, cichy_555 pisze:
http://forum.modelarstwo.info/threads/pks-pekaes-transbud-itp.13746/page-16 polecam kapitalny zbiór zdjęć ciężarówek, busów i innych z PRL, gdyby tak chociaż 10 % z tego wyszło w KAP byłoby super... [ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-07-11 23:21:19 ]




No no no - jestem pod W I E L K I M ! ! ! wrażeniem tych zdjęć!
Zadałeś mi roboty na wiele godzin Przeglądam to i przeglądam i jeszcze 25% nie przejrzałem!!! Większości tych zdjęć jeszcze nie znałem...

Największe wrażenie zrobił na mnie Star 28 do nauki jazdy no i Nysy 501 w taborze PKS

Gdyby ktoś widział zdjęcia Nys 522 w oznakowaniu PKS oraz Nys 522 do nauki jazdy, to był bym niezmiernie wdzięczny za takie zdjęcia i wszelkie informacje o takich Nysach
  
 
Mam jeszcze taką małą prośbę.

dostałem od znajomego model naczepy - cysterny firmy New Ray, ale w skali 1:32
Jest ogromny! Niestety zdezelowany i bez ciągnika. Myślałem, żeby ze zbiornika zrobić jakiś model, który pasował by do skali 1:43
Na naczepę dla TIR-a w skali 1:43 się nie nadaje, bo za duża zdecydowanie... Może wagon - cysterna?

Wie ktoś może, gdzie znaleźć jakieś rysunki z wymiarami itp takich wagonów? Bo na "only paper" i "bommodeli" jest niewiele...

przez samo google też tyle, co kot napłakał

Taka cysterna musiała by mieć "w realu" 15m długości i 3,2m szerokości...

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2015-07-13 00:13:39 ]
  
 
Cytat:
2015-07-12 23:54:00, Historyk1985 pisze:
Mam jeszcze taką małą prośbę. dostałem od znajomego model naczepy - cysterny firmy New Ray, ale w skali 1:32 Jest ogromny! Niestety zdezelowany i bez ciągnika. Myślałem, żeby ze zbiornika zrobić jakiś model, który pasował by do skali 1:43 Na naczepę dla TIR-a w skali 1:43 się nie nadaje, bo za duża zdecydowanie... Może wagon - cysterna? Wie ktoś może, gdzie znaleźć jakieś rysunki z wymiarami itp takich wagonów? Bo na "only paper" i "bommodeli" jest niewiele... przez samo google też tyle, co kot napłakał Taka cysterna musiała by mieć "w realu" 15m długości i 3,2m szerokości...

.... rysunek z Katalogu wagonów PKP (dość stary, ale wymiary dla orientacji masz)



Szerokość wagonów to standard - od 2 960 mm do 3 070 mm !

... i coś bardziej współczesnego



[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-07-13 10:33:37 ]
  
 
Cytat:
2015-07-12 23:27:05, Historyk1985 pisze:
No no no - jestem pod W I E L K I M ! ! ! wrażeniem tych zdjęć! Zadałeś mi roboty na wiele godzin Przeglądam to i przeglądam i jeszcze 25% nie przejrzałem!!! Większości tych zdjęć jeszcze nie znałem... Największe wrażenie zrobił na mnie Star 28 do nauki jazdy no i Nysy 501 w taborze PKS Gdyby ktoś widział zdjęcia Nys 522 w oznakowaniu PKS oraz Nys 522 do nauki jazdy, to był bym niezmiernie wdzięczny za takie zdjęcia i wszelkie informacje o takich Nysach



PKS nie mam ale mam tez ciekawa wersje komunikacji miejskiej



i wogole jestem ciekaw, kiedy w koncu wyjdzie jakis nr specjalny... szkoda, że nasz kolega sroczka nic nie wie...

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-07-13 10:38:29 ]
  
 
Sroczka7 co u Ciebie? Poratuj forum i daj garść nowości Pozdrawiam
  
 
Informacje co do numeru specjalnego powinny ukazać się jeszcze w tym miesiącu... I sam numer możliwe że będzie w sprzedaży na koniec lipca
  
 
Cytat:
2015-07-13 15:25:37, Brociu pisze:
Informacje co do numeru specjalnego powinny ukazać się jeszcze w tym miesiącu... I sam numer możliwe że będzie w sprzedaży na koniec lipca



skąd ta wiadomość?
  
 
Skad nie wiem... ale tez slyszalem ze specjal ma byc w polowie lub pod koniec Lipca...

Wiec, czekam...
  
 
Cytat:
2015-07-13 17:46:26, cichy_555 pisze:
skąd ta wiadomość?



Ciekawość to pierwszy stopień wiadomo gdzie
Spokojnie, nie ekscytujcie się tak tą serią, wygląda to czasami tak, jakby to było Waszym życiem.
Informacja jest sprawdzona
  
 
Brociu a co typujesz na specjał?
  
 
Coś by mogło być z Milicji np. Biały Fiat lub UAZ ewentualnie Autobus Autosan.
  
 
Cytat:
2015-07-13 21:23:18, marianok53 pisze:
Brociu a co typujesz na specjał?



Nie bawię się w coś takiego i jest to jedna z rzeczy, która zawsze mnie odpychała od tego forum, wygląda to troszkę jak sprzeczka dzieci w piaskownicy o łopatkę...
Ostatnio to ustało, więc zacząłem zaglądać, ale na pewno nie będę się bawił w takie rzeczy. Co do numeru specjalnego, na obecną chwilę wiem tylko tyle ile napisałem.
  
 
Kolejne wydanie KAP - Nr 178 - EMW 340













  
 
Piękna limuzyna, zacnie będzie sie prezentować miedzy Ifami i Wartburgami...
  
 
Zapowiedź kolejnego wydania KAP - nr 179 - ARO 243

  
 
A moglby ktos dac zdjecia Wartburga 353 z ZKAP-u?
  
 
w EMW wielką różnicę na plus robi zrobienie głębi atrapy. Na forum motoshowminiatura jeden z userów dał zdjęcie swojego modelu z Atlasa z atrapą mającą głębię - różnica moim zdaniem wielka. U siebie uzyskałem ją... wydrapując cieniutkim iglakiem chrom z pomiędzy "szczebli". Na początku myślałem nad przeciągnięciem atrapy czarnym matem ale zdrapanie chromu dało wystarczająco dobry efekt. Nie ma już tej wielkiej chromowanej połaci błyszczącego plastiku z przodu.
  
 
Cytat:
2015-07-15 16:47:19, Frdek pisze:
A moglby ktos dac zdjecia Wartburga 353 z ZKAP-u?

Proszę bardzo - ZK - WARTBURG 353











  
 
dzieki
  
 
Specjalny będzie, jak już, to na przełomie sierpnia i września.
Lato to sezon ogórkowy i tyle.