Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 55

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co wartburga to wydaje się, że żółci ludzie nie pożałowali farby zwłaszcza na klapę bagażnika. Myślę, że wersja z kap była lepiej wykonana.
  
 
Dostajecie te autobusy z bus Collection? Ja ponad 3 miesiące nic. To jest normalne?
  
 
Cytat:
2015-07-17 14:41:27, kadrowiec pisze:
Dostajecie te autobusy z bus Collection? Ja ponad 3 miesiące nic. To jest normalne?

...może coś tutaj przeczytasz na ten temat MOTOSHOWMINIATURA
  
 
Cytat:
2015-07-13 10:15:04, Piotr1-60 pisze:
.... rysunek z Katalogu wagonów PKP (dość stary, ale wymiary dla orientacji masz) Szerokość wagonów to standard - od 2 960 mm do 3 070 mm ! ... i coś bardziej współczesnego [ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-07-13 10:33:37 ]



Dzięki wielkie Piotrze! Potwierdziłeś moje obawy, że zbiornik może być za szeroki i wystawać poza skrajnię taboru. Chyba sobie więc ten wagon odpuszczę. Jeszcze pogadam ze znajomym zawiadowcą, ale on pewnie też potwierdzi moje obawy...

a tych rysunków odnośnie skrajni taboru widziałem już przez google tyle, że miałem mentlik, odnośnie dokładnych wymiarów skrajni taboru...
  
 
Cytat:
2015-07-13 10:33:48, cichy_555 pisze:
PKS nie mam ale mam tez ciekawa wersje komunikacji miejskiej i wogole jestem ciekaw, kiedy w koncu wyjdzie jakis nr specjalny... szkoda, że nasz kolega sroczka nic nie wie... [ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2015-07-13 10:38:29 ]



wielkie dzięki za to zdjęcie, jak i każde inne Nyski 521 - 522 w wersji "komunikacyjnej".

Pamiętam jeszcze w latach 90-tych był to bardzo popularny "busik" w różnych miejscowościach turystycznych. Np w 1998 roku pełno Nys woziło turystów w Zakopanem. Niestety zdjęć ich "jak na lekarstwo"

No a mnie temat Nysy 522 "komunikacyjnej" interesuje podwójnie:

po pierwsze - chcę taką odbudować powiedzmy to w skali 1:1

po drugie - szukam materiałów do konwersji Nysek z Welly (mają różne kolory, mikrobusy - świetnie się nadają na zrobienie "taboru" takiej komunikacji"

no i po trzecie - jak coś "zmajstruję" w skali 1:1, to później robię miniaturę tego na bazie KAP w skali 1:43

Mały przykład






albo





(model kartonowy w trakcie robienia)


...a reszta mojej kolekcji modeli 1:43, które robiłem to w dużym stopniu modele pojazdów z którymi "w realu" miałem jakiś związek
  
 
Cytat:
2015-07-18 01:32:53, Historyk1985 pisze:
wielkie dzięki za to zdjęcie, jak i każde inne Nyski 521 - 522 w wersji "komunikacyjnej". Pamiętam jeszcze w latach 90-tych był to bardzo popularny "busik" w różnych miejscowościach turystycznych.

...zerknij tutaj - Nyska-busik z firmy MAZAN-BUS Częstochowska Galeria Komunikacyjna
  
 
Cytat:
2015-07-18 10:15:27, Piotr1-60 pisze:
...zerknij tutaj - Nyska-busik z firmy MAZAN-BUS Częstochowska Galeria Komunikacyjna



WOOOOW!!!!!!!

Piotrze - wielkie dzięki!!! Nawet nie wiesz, jak się ucieszyłem z tego powodu!!!

Po pierwsze - chcę z niej zrobić Nysę komunikacyjną:



Tak jako ciekawostkę powiem, że oryginalnie był to mikrobus, któremu tylne okna zaspawano robiąc Towosa. Kupiłem do niej fotele i wyposażenie z Autosana H9. Po fotkach z "Mazan Bus" widzę, że one mają siedzenia oryginalne z Nysy 522M z późnej serii (wcześniej były z niskimi oparciami). Autosanowe fotele są jeszcze większe i wejdzie ich do Nysy tylko 9, zaś tych oryginalnych Nyskowych można było wstawić 10 lub nawet 11

Po drugie - idealny temat dla przeróbki Nysek z Welly...

Jutro u mnie jest odpust, więc będę brać Welly, jak popadnie, jakie tylko będą

Temat foteli w Nysie z Welly jest bardzo ważny, bo trzeba je przecież dorobić i dlatego też piszę tu o swojej odbudowywanej Nysce, gdzie "w realu" przymierzałem różne siedzenia i mierzyłem ich rozmieszczenie w aucie

Po trzecie - sam zobacz jakiego mam świra na punkcie Nysy
(to tylko część mojej kolekcji Nysek, bo reszta na stole się nie zmieściła)





  
 
...a jeszcze jedną rzecz warto wspomnieć a propo modelików Nysek z serii "Kultowe Auta PRL"...

Niektóre modeliki Nysek (milicyjna, rolnicza) miały wlot powietrza jako oddzielny element z plastiku, a inne (ambulans, towos, pomoc drogowa) miały tą kratkę jako całość odlaną z resztą karoserii...



No i zastanawiała ta niekonsekwencja, że raz tak, a innym razem idą na łatwiznę i razem z budą...

...tymczasem okazuje się, że akurat to wcale nie jest żaden błąd!

Oto oryginalne maski w Nysach:





"kratka" w KAP-owej zrobiona z plastiku wygląda, jak ta głębiej przetłoczona maska, a ta w KAP-owych odlana z budą wygląda, jak te płyciej przetłoczone...

Głębiej tłoczono starsze maski (jeszcze w 1981 roku) a w 1986 roku były już te płytkie...
  
 
Numer specjalny to UAZ 469B Milicja, w sprzedaży od 5 sierpnia
  
 
Cytat:
2015-07-20 16:58:32, Brociu pisze:
Numer specjalny to UAZ 469B Milicja, w sprzedaży od 5 sierpnia


Super wiadomość. Liczyłem na to auto, ale na stronie jeszcze nie ma info.
  
 
To teraz mniej super wiadomość: cena 41.99zł, jeśli ktoś to kupi, to złożę i jemu i przedstawicielom DeAgostini oficjalne gratulacje
  
 
No ja kupie na pewno...

W sumie to zdobycie zwyklego UAZ-a w moim przypadku moglo by kosztowac tyle samo... a co dopiero przerobka na Milicje
  
 
Cytat:
2015-07-20 18:42:58, Brociu pisze:
To teraz mniej super wiadomość: cena 41.99zł, jeśli ktoś to kupi, to złożę i jemu i przedstawicielom DeAgostini oficjalne gratulacje


Ja kupię. Nie zamierzam bawić się w samoróbki. Bardzo cieszy mnie ten model
  
 
Zapowiedź Uaza 469 Milicja

i zapowiedź Moskala 412


Źródło motoshowminiatura.pl
  
 
Super model Bardzo mi się podoba. Kupię 2 sztuki.
  
 
Znowu wzrosła cena wydania specjalnego, bo 40 teraz jest 42 zł, a na samym poczatku przeciez byly tylko 29 zł. Ceny coraz wyższe, a modele robione jak najmniejszym kosztem. Wzieli namalowali tylko bialy pas, dali napis milicja i galaryjkę i nic wiecej i żądają za takiego zwyklego uaza absurdalnej kwoty 42 zl. Za tą cene to powinni dawac same cieżarówki w specjalach. Doją tylko kasę z ludzi.
  
 
Minimum na ciężarówki to 50zł żeby im się to opłacało, a realnie byłoby to pewnie 60zł co i tak jest akceptowalną ceną przy modelu długości 20cm. Ale przy tak odgrzewanym kotlecie jest to istna parodia, jeszcze jakby to był jakiś bus w wersji karetka z w miarę oddanym wnętrzem, to bym to przebolał, ale tak?
  
 
Jak Wam się nie podoba i za drogi to nie kupować
  
 
Cytat:
2015-07-20 20:10:20, Stachu19 pisze:
Zapowiedź Uaza 469 Milicja i zapowiedź Moskala 412 Źródło motoshowminiatura.pl



Świetne takie miniatury
  
 
Ja niedawno wykonałem konwersję Uaza 469 na radiowóz Milicji więc jestem bardzo ciekawy jak będzie prezentował się model Deagostini. Jeśli jesteście ciekawi po zakupie Uaza mogę zrobić porównanie z moją konwersją.

Mój Uaz wyszedł tak:


Więcej zdjęć tu: Uaz 469B Milicja Obywatelska

Pozdrawiam !

Piotr


[ wiadomość edytowana przez: modele143 dnia 2015-07-22 17:49:29 ]