Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 56

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z chęcią kupię Uaza Milicyjnego. Co do Wartburga z ZK to nie kupiłem właśnie ze względu na "obfite" malowanie tyłu. Ostatnim zakupem był Polonez Coupe z 1 lipca, z którego jestem zadowolony. Teraz będę czekał na Fiata Kombi , który ma się ukazać w środę. Natomiast brakuje mi Trabanta z Policyjnych, u siebie znalazłem tylko 1 sztukę w jednym kiosku. Czekam aż rzucą do innych.
  
 
W Media Markt w Zabrzu znowu rzucili autka z rosyjskich serii DeAgostini

Był też pełny kosz samolotów z tej serii: planes.deagostini.ru/collection.html
  
 
No niestety już jest coraz mniej miejsc gdzie te modele z rosyjskich serii można tanio dorwać, a szkoda, bo stanowią dobrą bazę do modyfikacji:


Więcej foto

Więcej foto

Jakby ktoś wiedział gdzie w Krakowie tanio to można dostać to proszę o info


Pozdrawiam, Brociu
  
 
No no no nieźle to zrobiłeś Brociu Fajnie ci wyszły te konwersje!
  
 
Wczoraj skończyłem jeszcze jedną, która zwłaszcza Tobie może się spodobać, ale nie była jeszcze na blogu



Pozdrawiam, Brociu
  
 
W Częstochowie w Media Markt, też dziś było sporo autek z rosyjskiej serii, także z tych ,,na służbie".
  
 
Piękne konwersje Brociu !

Ja poza Uazem przerobiłem Gaza 69 Na samochód operacyjny PSP z lat 60 Świetnie uzupełnia Kultowe Auta a jest łatwy do wykonania !


Reszta fotek tu: Gaz 69 - Straż Pożarna PRL-u

Pozdrawiam !

PIotr
  
 
Dzięki

Twój GAZik wygląda lepiej niż oryginał z "Na Służbie", masz talent

Pozdrawiam, Brociu
  
 
Cytat:
2015-07-26 21:22:26, Brociu pisze:
Wczoraj skończyłem jeszcze jedną, która zwłaszcza Tobie może się spodobać, ale nie była jeszcze na blogu Pozdrawiam, Brociu



Nawet chyba wiem gdzie znalazłeś inspirację
U mnie na forum polskich dostawczaków ktoś wrzucił zdjęcie podobnie przetuningowanej Nyski z podpisem "nie trąb po*ebie bo jadę na glebie"
Swoją drogą to takie obniżenie prześwitu w prawdziwej Nysie to wyjątkowo sporo trzeba poprzerabiać (chyba tylko buda z Nyski zostaje)
  
 
A jak się Wam podobają moje Autosany H9-21 w skali 1:43 ???

Obiecałem kiedyś, że wrzucę foty, więc wrzucam - choć jeszcze nie ukończone w 100%





























Reszta fotek i dokładniejszy opis jest tutaj:

http://forum.polskiedostawczaki.pl/viewtopic.php?f=25&t=2616&start=15

Wrzucam linka, bo nie chciało mi się pisać 2 razy tego samego, a poza tym 1 klik w zdjęcia na tamtej stronce powiększa je prawie na cały ekran...
  
 
Piękne prace, bardzo mi się podobają panie kolego (z profesji również bo zapewne nick nie jest od tak )

Pozdrawiam !
  
 
Cytat:
2015-07-27 01:55:04, Historyk1985 pisze:
Nawet chyba wiem gdzie znalazłeś inspirację U mnie na forum polskich dostawczaków ktoś wrzucił zdjęcie podobnie przetuningowanej Nyski z podpisem "nie trąb po*ebie bo jadę na glebie" Swoją drogą to takie obniżenie prześwitu w prawdziwej Nysie to wyjątkowo sporo trzeba poprzerabiać (chyba tylko buda z Nyski zostaje)



Inspiracji nie szukałem, ale możliwe że już ktoś na podobny pomysł wpadł, miałem tak w wypadku kilku modeli, gdzie później znajdywałem prawie identyczne "kopie" w 1:1

Autosany bardzo ciekawe, czekam na koniec!
  
 
Cytat:
2015-07-27 16:06:08, Brociu pisze:
Inspiracji nie szukałem, ale możliwe że już ktoś na podobny pomysł wpadł, miałem tak w wypadku kilku modeli, gdzie później znajdywałem prawie identyczne "kopie" w 1:1 Autosany bardzo ciekawe, czekam na koniec!



Specjalnie dla Ciebie szukałem tego zdjęcia. Szukałem z godzinę, ale znalazłem:



Swojej bym jednak tak nie tuningował...


natomiast cierpliwość została wynagrodzona Znalazłem bowiem przy okazji przypadkiem na forum zdjęcie swojej Nyski zrobione 6 lat temu u poprzedniego właściciela
  
 
Cytat:
2015-07-27 13:35:15, modele143 pisze:
Piękne prace, bardzo mi się podobają panie kolego (z profesji również bo zapewne nick nie jest od tak ) Pozdrawiam !



No na pewno nicku nie mam przypadkowego A z Jastrzębia Zdroju też ktoś tam studiował u mnie na roku No to pozdrawiam również kolegę po fachu


może odgrzeję jeszcze temacik gablotek na modele

Co powiecie na Żuka z takim "podwoziem" ?









Szykuje się najkrótsza wersja nadwoziowa Żuka, a słowo "obrzyn" nabiera tu całkiem nowego znaczenia

Jaki to ma związek z modelikami KAP?

A no ma - chciałbym zrobić z tego mebelek - gablotkę na modele z mojej kolekcji 1:43

Kabina Żuka po skróceniu o długość drzwi zaczyna mieć wymiary zwykłej domowej szafy - wysokość 164cm, szerokość 170cm, głębokość 70cm

Trzeba ją też "odchudzić" wagowo i wywalić płytę podłogową - oryginalna z Żuka się nie nadaje do tego celu, więc zrobiłem drewnianą z tymi kółkami, wyciąłem sporo w komorze silnikowej. Teraz trzeba połączyć tą drewnianą "płytę podłogową" z tą górą komory silnika i z przodem dachu. Zamiast płaskiej przedniej szyby dać chcę pleksiglas na zawiasie. Za przednią szybą tego Żuka będzie najzwyklejsza gablotka na modele aut z serii KAP.

Docelowo "mebelek" ten powinien mieć wielkość i ważyć tyle, co zwykły tradycyjny mebel - bez problemu powinien przejść przez drzwi przeciętnego polskiego mieszkania

W miejscu komory silnikowej będzie zwykła szafka - otwierasz maskę, wyjmujesz atrapę jak w zwykłym Żuku i masz miejsce na wszelkie domowe graty.
I tak miała ta kabina iść do huty, bo się już do niczego nie nadawała (taka zgnita i sztruclowata była), a tak zacznie nowy żywot w dość oryginalnej formie...

mam jeszcze parę podobnych pomysłów. Może kogoś "natchnę" na podobne projekty, bo widzę czasami, że pełno podobnych do mnie pasjonatów tu wchodzi i czyta A myślę, że fajnie w ciekawy sposób wyeksponować swoją kolekcję modelików
No chyba nic bardziej nie zaskoczy człowieka, jak widok kawałka samochodu... w domu Podchodzisz bliżej, patrzysz za szybę i widzisz "Kultowe Auta PRL"

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2015-07-27 23:46:47 ]
  
 
Na stronie Dea można zamawiać już Uaza Ja zakupię Jak dojdzie zrobię porównanie z moją konwersją Może was zaciekawi

Pozdrawiam !

Piotr

  
 
Cytat:
2015-07-28 16:35:34, modele143 pisze:
Na stronie Dea można zamawiać już Uaza Ja zakupię Jak dojdzie zrobię porównanie z moją konwersją Może was zaciekawi Pozdrawiam ! Piotr

...i jego zapowiedź !

  
 
Cytat:
2015-07-28 17:42:46, Piotr1-60 pisze:
...i jego zapowiedź !



Ja już swojego Uaza specjalnego zamówiłem
  
 
Cytat:
2015-07-27 23:20:43, Historyk1985 pisze:
Specjalnie dla Ciebie szukałem tego zdjęcia. Szukałem z godzinę, ale znalazłem: Swojej bym jednak tak nie tuningował... natomiast cierpliwość została wynagrodzona Znalazłem bowiem przy okazji przypadkiem na forum zdjęcie swojej Nyski zrobione 6 lat temu u poprzedniego właściciela



Jak napisałeś o tej Nysie to wygooglałem ją i mi pojawiła się jako 6ty wynik w Google...
Koncepcja podobna

A żeby nie offtopować, to wróćmy do UAZa. Jak dla mnie jest to parodia. Model wygląda jak zabawka. Już te UAZy z KiKa za 4zł, które były "odrzutami produkcyjnymi" wyglądają o niebo lepiej. A znając DeA, to akurat na stronie jest dość dobry egzemplarz, czekam na lamenty pierwszych osób które je dostaną
  
 
Cytat:
2015-07-28 19:46:44, arturkiler pisze:
Ja już swojego Uaza specjalnego zamówiłem



Bardzo fajny UAZ. Czekałem na niego od kilku lat. Zakupię go Wygląda dobrze
  
 
Tak jak wy postanowiłem nie czekać aż model wyjdzie w kioskach i zamówiłem na stronie Dea. Ocenię dopiero jak model trafi w moje ręce Bardzo liczę na kolejne wozy MO w kolekcji po Uazie

Póki co muszę sobie samemu radzić próbując swoich sił w konwersjach modeli na radiowozy. Jeśli moderator nie ma nic przeciwko oddam waszej krytyce moją najnowszą pracę:

Więcej:
Citroen MO

Pozdrawiam !

Piotr