Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 13

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
ma ktoś może linka do stronki tej kolekcji?
  
 
Wozy policyjne
  
 
Takie małe pytanie,
"kogut" w tym fordzie nie powinien być czerwony?

I kolejne zdjęcie "sci-fi" warszawy:
  
 
dzięki

Numer pierwszy wezmę napewno - pod warunkiem, że znajdę w kiosku. 7zł a model ma chyba opony z białymi bokami! Nad 2-gim też chętnie się skuszę. Kolejne 2 numery raczej na 99% sobie odpuszczę Zobaczymy, co potem dadzą. Transita bym brał np
  
 
Cytat:
2015-01-23 20:13:06, szymcio190 pisze:
Droga ta nowa kolekcja DeA. W prenumeracie 33zł, bo liczą sobie też za wysyłkę i 7 dni tylko na wpłatę. W porównaniu do KAP droga.



Szczerze to wychodzi tyle samo co w kiosku...

jeden numer w kiosku kosztuje 29.99.

W prenumeracie 26.99

koszty przesylki to 5,99

Poniewaz przesylka zawiera dwa numery to

dwa numery w kiosku = 29.99 * 2 = 59.98

dwa numery w prenumeracie = 26.99 * 2 + 5.99 = 59.97

Teraz sobie ladnie oblicze ale obliczaniam was zameczac nie bede...

Cala kolekcja (60 numerow) w prenumeracie wychodzi o 5.70 zl drozej niz w kiosku.
Jak to obliczylem? Uwiezcie na slowo lub przeczytajcie to co ponizej... jesli macie checi...

(dwa pierwsze numery kosztuja tyle samo w kiosku co i w prenumeracie + koszty przesylki w prenumeracie... na reszcie numerow (majac prenumerate) oszczedzamy grosz na dwa numery czyli 29 groszy na calej kolekcji... odejmujac te 29 groszy od "nadplaty" za pierwsze dwa numery wychodzi 5.70 straty na nasze konto)

Najbardziej oplacalne jest wiec zakupienie pierwszych dwoch numerow w kiosku i zamowic prenumerate od trzeciego numeru.. i podsumowujac da nam to 29 groszy oszczednosci na calej kolekcji ...




[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2015-01-23 21:28:42 ]

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2015-01-23 21:30:03 ]
  
 
Frdek ubiegłeś mnie


Kolejność wydawania modeli jest inna niż w Rosji.

Tu możecie prześledzić co wydali za wschodnia granicą bo strona DeA w Rosji od dawna nie jest zaktualizowana.

http://nacekomie.ru/forum/viewtopic.php?f=95&t=4126

Dwóch modeli ze strony głównej naszego DeA nie ma na liście modeli wydanych na wschodzie. Może nas jeszcze czymś ojczystym zadziwią.


[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2015-01-23 21:58:42 ]
  
 
Cytat:
2015-01-23 21:23:26, Frdek pisze:
Szczerze to wychodzi tyle samo co w kiosku... jeden numer w kiosku kosztuje 29.99. W prenumeracie 26.99 koszty przesylki to 5,99 Poniewaz przesylka zawiera dwa numery to dwa numery w kiosku = 29.99 * 2 = 59.98 dwa numery w prenumeracie = 26.99 * 2 + 5.99 = 59.97 Teraz sobie ladnie oblicze ale obliczaniam was zameczac nie bede... Cala kolekcja (60 numerow) w prenumeracie wychodzi o 5.70 zl drozej niz w kiosku. Jak to obliczylem? Uwiezcie na slowo lub przeczytajcie to co ponizej... jesli macie checi... (dwa pierwsze numery kosztuja tyle samo w kiosku co i w prenumeracie + koszty przesylki w prenumeracie... na reszcie numerow (majac prenumerate) oszczedzamy grosz na dwa numery czyli 29 groszy na calej kolekcji... odejmujac te 29 groszy od "nadplaty" za pierwsze dwa numery wychodzi 5.70 straty na nasze konto) Najbardziej oplacalne jest wiec zakupienie pierwszych dwoch numerow w kiosku i zamowic prenumerate od trzeciego numeru.. i podsumowujac da nam to 29 groszy oszczednosci na calej kolekcji ... [ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2015-01-23 21:28:42 ] [ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2015-01-23 21:30:03 ]



Prezenty dla prenumeratorów muszą się zwrócić
  
 
może zadziwią nas np tym modelem - VW T4 z prawej strony u dołu (ten na podstawce)



To jest podobno jakiś z francuskiej serii, robiony przez Hongwella

ten VW T4 u góry w kartonie to Hongwell - bodaj około 2007 roku można było go kupić w Polsce w cenie 10 - 20zł. Wtedy kupiłem parę takich VW i nie narzekam, bo było warto.

Hej, ale myślę, że jest coś ważniejszego "między wierszami".

Chodzi mi o politykę wydawniczą DeA - wydawać zaczynają w Polsce to, co wydawali w Rosji, a wiecie, co to może znaczyć?

Nie chodzi mi bynajmniej o to, co mamy za bezcen w KIK, ale o sam pomysł serii "Automobil na służbie". Może po tym pomyśle z tą kolekcją nie będzie to aż takie nierealne...

Kto wie, może za 2 - 3 lata po zakończeniu np tej serii radiowozów, zaserwują nam polską wersję "samochodów na służbie" w polskim wydaniu...
Takie mam przeczucia...
  
 
W porównaniu do ZK w kiosku tyle samo ale porównując KAP w prenumeracie czy nawet z kiosku droższa. Np KAP w prenumeracie numery po 21,90 a tu z wysyłka już 30 za numer i to miałem na myśli.
  
 
...tak dla ścisłości przedstawię Wam drugiego Hongwella - drugi VW T4, ale w wersji karetka pogotowia:





  
 
Cytat:
2015-01-23 22:19:43, Historyk1985 pisze:
... Hej, ale myślę, że jest coś ważniejszego "między wierszami". Chodzi mi o politykę wydawniczą DeA - wydawać zaczynają w Polsce to, co wydawali w Rosji, a wiecie, co to może znaczyć? Nie chodzi mi bynajmniej o to, co mamy za bezcen w KIK, ale o sam pomysł serii "Automobil na służbie". Może po tym pomyśle z tą kolekcją nie będzie to aż takie nierealne... Kto wie, może za 2 - 3 lata po zakończeniu np tej serii radiowozów, zaserwują nam polską wersję "samochodów na służbie" w polskim wydaniu... Takie mam przeczucia...



Też o tym marze ale u nas w specjalnych wydali już "sporo" aut służbowych. Wątpię aby wysilili się na osobną serię. Chyba, że im czkawką odbije się kolekcja wozów policyjnych i zaczną na poważnie brać nasze sugestie. Ja rozważam zakup numeru 1, numeru 2 i dalej tylko pojazdy zza żelaznej kurtyny.



Historyk1985 Czy masz może tego VW T4 z belką świetlną na sprzedaż?
Ambulans super nie miałem pojęcia, że był dostępny taki model.



[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2015-01-23 22:50:29 ]
  
 
Niestety nie mam go na zbyciu

Kupiłem 2 sztuki - 1 mam w oryginale, w drugiej próbowałem zrobić ten przedział, ale zaczynałem dopiero swoją przygodę z modelarstwem...

Ta karetka była dostępna w komplecie z jakimś Volvo 850 kombi w barwach ruchu drogowego. Zestaw kosztował coś 20 - 25zł, ale to było w 2007 roku i jak się nagle pojawiło, tak nagle znikło po bardzo krótkim czasie...
Słyszałem też, że podobno były Fordy Transity policyjne, ale tylko słyszałem i nie wiem czy to prawda...

ogółem z tej serii mam:

VW T4 policja - prewencja Gdańsk
VW T4 ambulans
Volvo 850 kombi - drogówka Gdańsk
Saab 9-5 policja - prewencja Gdańsk

Wszystko produkcji Hongwella, wszystko bardzo krótko w sprzedaży około 2007 - 2008 roku.

No i wszystko ładnie wygląda w towarzystwie np Poldków Caro plus z Welly w 1:43...

...natomiast ten VW T4 w barwach warszawskiej prewencji (na podstawce) jest dla mnie zagwozdką. Nie mam go, a znam tylko z tego zdjęcia od znajomego...
  
 
Tego VW T4 z warszawskiej prewencji mam. Ma inaczej pomalowane felgi, u mnie są czarne. Mój ma otwieraną tylną klapę.
  
 
Cytat:
2015-01-23 23:09:56, dune pisze:
Tego VW T4 z warszawskiej prewencji mam. Ma inaczej pomalowane felgi, u mnie są czarne. Mój ma otwieraną tylną klapę.



Hej, a gdzie go nabyłeś? Z jakiej on jest serii/kolekcji?
  
 
Z policyjnych mam tą Warszawę, ogólnie jest Ok tylko te tablice trochę pasują jak "świni siodło" ... no i mam jeszcze Forda Cortinę i Ładę 2107 Ukraiński radiowóz. Łada jest OK. Ale prenumeraty nie wezmę, Za dużo tego. Może załatwię sobie w kiosku zamówienie konkretnych numerów lub chociaż rezerwację niektórych.
  
 
...u mnie w KiK od połowy grudnia 2014 roku "bryndza" żadnych dostaw modeli po 4 zł.
  
 
Cytat:
2015-01-23 20:30:21, Historyk1985 pisze:
ma ktoś może linka do stronki tej kolekcji?




Sprawdźcie te forum, jak kogoś ciekawi co będzie w wozach policyjnych. Będą też Łady i inne "kultowe"
http://www.motoshowminatura.fora.pl/inne-serie-gazetowe,5/pojazdy-policyjne-z-calego-swiata-deagostini,6125.html

[ wiadomość edytowana przez: arturkiler dnia 2015-01-24 11:49:51 ]
  
 
Obecnie na allegro wołają za te modele od 40 - 50 zł. Czuję, że niedługo ceny pójdą mocno w dół, jak ostatnio Frank szwajcarski w górę
  
 
No i może będzie taka Tatra:
№57 - Tatra 603 Verejna Beszpecnost
  
 
Hej, dzisiaj w mojej okolicy była dostawa do Kik, nawet sporo modeli dali

Wiec sprawdźcie, może u Was też już jest