Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 16

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2015-02-01 11:25:58, Pablo1234 pisze:
Polonez zapowiada się naprawdę super, oby tylko bez wad się trafił. To samo Fiat 4x4. Autobusu nie kupię. Jak by był w 1 43 to bym brał. Ciekawe czy będą w końcu jakieś polskie w aktualizacji ZK - Zaporożec był pierwszym którego nie kupiłem, Merca też odpuszczam.



Powinny być polskie modele. Jak na razie kolejność się zgadza z tym
www.krakowskie-klasyki.pl/konkurs-deagostini-auta-prl-u-zlota-kolekcja/
  
 
Już następne kolejne pozycje znamy:


  
 
Cytat:
2015-02-01 11:54:23, szymcio190 pisze:
Powinny być polskie modele. Jak na razie kolejność się zgadza z tym www.krakowskie-klasyki.pl/konkurs-deagostini-auta-prl-u-zlota-kolekcja/



No to super! Jeżeli będzie tak jak na tej liście to jest OK
  
 
Cytat:
2015-02-01 12:32:41, Stachu19 pisze:
Już następne kolejne pozycje znamy:

...a jednak umknęła gdzieś SYRENA R20 !
  
 
No napewno odpuszczę sobie w "ZK" tego UAZ-a bo za taką cenę mogę mieć 7 UAZ-ów z KIK Tylko przemalować

a teraz do rzeczy

Byłem dzisiaj w KIK w Lublińcu i takowe modele dostali z tej serii:

http://speccars.deagostini.ru/coll.html

numery:

2 wykupiłem dla siebie - tylko 1 sztuka była
3 duuużo im jeszcze zostało
4 chyba ze 2 sztuki jeszcze
5 mieli pełno, ale jakieś 10 letnie dzieciaki za mną w kolejce kupiły min. 2 sztuki, ale może jeszcze coś zostało
6 był, ale się "zmył"
8 kupiłem dla siebie ostatniego
9 był jedyny i go potrzebowałem
11 też potrzebowałem i ostatnia sztuka poszła
17 były, ale poszły wszystkie
18 był jeden i poszedł (może tą nieszczęsną taksówkę z Amercomu nim reanimuję bo jest i tak rozbity)
19 był tylko 1 i z wielką radością go kupiłem

Tym samym udało mi się już nabyć w KIK-ach do własnej kolekcji takie numery:

2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
16
17
18
19

Ech, żeby jeszcze inne numery były w tych KIK-ach
  
 
PS - jeśli popatrzeć na serię radiowozów z Amercomu, to ten pierwszy numer jest prawie w takiej cenie, jak te z KIK - 7zł to tylko 3zł więcej od tych z KIK

Może więc pobawię się trochę z tym dwubarwnym wymalowaniem tych Fordów Fairlane Jeśli da się wyjąć te boczne listwy ozdobne to można z tego radiowozu zrobić piękne "krążowniki szos"

Pamiętacie tego Forda Crown Victoria z "Legendarnych Samochodów"? - biało - turkusowy... ŚLICZNY!!!

Ten Ford z radiowozów jest znacznie lepiej wykonany od tego z Amercomu, co był w wersji kubańskiej taksówki...

Tam były boczne listwy w całości razem z budą i tylko malowane na srebrno - tutaj są metalizowane

Tam były zaślepki zamiast przednich lamp - tutaj są "szkiełka"

Tam były całe czarne opony - tutaj mają białe boki

Reszta obu modeli jest identyczna

Jeśli ktoś ma ochotę na tani model amerykańskiego "krążownika szos" i ma sentyment do marki FORD, to podsuwam dyskretnie ten pomysł Myślę, że warto
  
 
Panowie/Panie a gdyby tak wyjść z inicjatywą do wydawnictwa i poprosić grzecznie o poloneza Orciari. Obecny modelik jest dobrą bazą, a myślę zę wielu ucieszyłby taki modelik szczególnie w takim kolorze

Co Wy na to?

[ wiadomość edytowana przez: LeszekR dnia 2015-02-03 11:23:31 ]
  
 
To ja już bym widział Poloneza Kombi lub Atu. Ostatnie wersje Poldka
  
 
Polonez Orciari? Aż sie sam sobie dziwie
,że nie pomyslalem wczesniej o nim.Może przez to ze to już po PRLu zadebiutował , ale skoro Caro zagośćiło to pora na nastepne Polonezy a tego niebieskiego Orciari w szczegolności.
  
 
A Orciari nie bylo juz czasem przy tym modelu z innym podszybiem?
Choc przerobienie na MR´91 na MR´93 tez nie powinno stanowic problemu...

Co do samego Orciari... wolalbym go w takim zlotym kolorku (wiecie o jaki chodzi... moze ktos poda poprawna nazwe?)


[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2015-02-03 15:22:07 ]
  
 
Piszę do Was z ofertą
Może jest ktoś zainteresowany modelami z KAP z wyd. specjalnych.
Planuje wystawić na allegro:
- Stara 266 skala 1/72 + gazetka
- Jelcz 003 (strażacki) skala 1/72 + gazetka
Modele jak nowe, zapakowane w blister
Jak ktoś zainteresowany, niech pisze na priv.
 
 
Cytat:
2015-02-03 11:14:10, LeszekR pisze:
Panowie/Panie a gdyby tak wyjść z inicjatywą do wydawnictwa i poprosić grzecznie o poloneza Orciari. Obecny modelik jest dobrą bazą, a myślę zę wielu ucieszyłby taki modelik szczególnie w takim kolorze Co Wy na to? [ wiadomość edytowana przez: LeszekR dnia 2015-02-03 11:23:31 ]



Oh yeah!!!
Pewnie, że bym chciał i to dokładnie w tym lakierze i w tych felgach
Ferdek przeróba Poldka 91 na 93 to nie taka prosta sprawa bo tam jest inny rozstaw kół na osiach, chyba żeby po prostu wydłużyc osie Ciekawe jak jest z tym w tym jutrzejszym Poldku

[ wiadomość edytowana przez: Pablo1234 dnia 2015-02-03 21:54:15 ]
  
 
Cytat:
2015-02-03 19:39:27, mentos92 pisze:
Piszę do Was z ofertą Może jest ktoś zainteresowany modelami z KAP z wyd. specjalnych. Planuje wystawić na allegro: - Stara 266 skala 1/72 + gazetka - Jelcz 003 (strażacki) skala 1/72 + gazetka Modele jak nowe, zapakowane w blister Jak ktoś zainteresowany, niech pisze na priv.



A po ile? Tyle co w Kapie? Taniej, drozej?
  
 
Hej, czy wasze Caro tez maja defekt prawego błotnika przy kierunkowskazie?

Pozdrowki.
 
 
Masz na myśli to ? Dostałeś w prenumeracie ?



  
 
...ja również trafiłem na model ze skazą na prawym błotniku. Mam wrażenie, ze usterka dotyczy całej serii Poloneza Caro.

  
 
Piotr patrząc na twój egzemplarz a kolegi niżej ty masz lepiej spasowany boczny kierunkowskaz ale wspomniana rysa na boku czy to złe spasowanie elementów nadal występuje ale mniej razi.
Cóż pozostaje się pogodzić albo reklamować i liczyć na bez tego defektu ale czytając fora chyba coś im się trefna seria trafiła...

Ale czarnych plam i odcisków na lakierze nie posiadasz chyba ?

Cóż czekam na swój ale pewnie dotrze jakoś z Fiatem i zobaczymy jak to będzie.

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-02-04 17:24:46 ]
  
 
Ciężko trafic na egzemplarz bez wad. Mój generalnie wad nie miał. Ale po wyjęciu z blistra jakieś drobne ryski są. Zastanawiałem się czy gdyby zacząc to polerowac to może by zeszły... albo by lakier zszedł ... Ale źle nie jest. Klepany bok to wada wszystkich egzemplarzy. Bardzo realistycznie wyglądające kołpaki. Denerwuje mnie trochę siedzący tył. Kolor też OK, ale kolor nadwozia wewnątrz klamek razi.

Edycja:
właśnie wziąłem model do łap raz jeszcze i jestem z niego bardzo zadowolony. Ja "zawodowo" modelarstwem nigdy nie zajmowałem się i raczej nie będę ale zawsze odkąd pamiętam chciałem miec model Caro, tak jak pozostałe Polonezy (i Żuki). I Kultowe mi Caro zapewniły we w miarę rozsądnej cenie (chociaż moim zdaniem to nie jest niska cena tak jak niektórzy sugerują). Mam też nadzieję, że doczekamy się w końcu pozostałych Polonezów - wszak aż tak wiele ich się nie zostało - MR'93, Orciari, Atu, Caro, Atu, Kombi w wersjach Plus to raptem 6 modeli.
Pamiętam atak Daewoo na Polskę, wtedy chodziłem do ostatnich klas podstawówki i chciałem stworzyc makietę dilera Daewoo z mojej miejscowości ale modeli nikt nie produkował. Dopiero kilkanaście lat później się pojawiły. Cieszmy się, że są Może doczekamy się też modelików Daewoo, Avii i LDV oraz Lublinów (właśnie ich mocno brakuje) i kto wie, może nawet teraz stworzył bym makietę całego kompleksu dilerów Daewoo

[ wiadomość edytowana przez: Pablo1234 dnia 2015-02-04 18:49:53 ]

[ wiadomość edytowana przez: Pablo1234 dnia 2015-02-04 18:53:46 ]
  
 
Tak jak większość z Was oczekiwałem dzisiaj na Kultowy model Poldka. Na szczęście nie miałem problemów z jego zakupem. Jestem z niego bardzo zadowolony. Mój egzemplarz wybrałem z dwóch dostępnych u znajomej kioskarki. Też ma tą wadę na prawym błotniku i kilka niewielkich czarnych plamek na lakierze. Ale to są drobiazgi, którymi nie zawracam sobie głowy.
W swoim egzemplarzu dokonałem jednak kilku poprawek:
1. W tylnych lampach podkleiłem białym papierkiem ich górną część, co dało efekt, koloru pomarańczowych kierunkowskazów.
2. Podmalowałem kołpaki podkreślając ich głębię.
3. W tylnych bocznych szybach pasażera pomalowałem na czarno słupek.
4. W lusterka zewnętrzne wkleiłem sreberko.
Efekty poniżej na zdjęciach.





Chciałem jeszcze podnieść tylne zawieszenie, bo Polonez sprawia wrażenie mocno dociążonego, ale nie mogłem go rozmontować, a nie chciałem robić nic na siłę. Wydaje mi się, że jeszcze jedna śrubka jest ukryta pod zbiornikiem paliwa.
  
 
Ja swojego poloneza wybralem z posrod 4 dostepnych sztuk w kiosku. Kazdy mial ten sam defekt blotnika, jednak oprocz tego zle spasowane tylne klosze i czarne plamki, ten jeden akurat nie mial plam i tylne klosze byly wporzadku. Na innym forum kolega pisal ze z posrod 25 polonezow kazdy mial wade prawego blotnika. Wiec poszla wadliwa seria na cala Polske. To pewnie wina matryc, ktore odlewaja karoserie modelikow.

[ wiadomość edytowana przez: skuderia dnia 2015-02-04 20:45:45 ]