Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 33

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ten turkus to chyba powinien być numer A85? A81 to hellgrun - zielony.
  
 
Cytat:
2015-03-18 22:17:30, Historyk1985 pisze:
Co do pasów niebieskich to może być French Blue...

...jeżeli chodzi o kolor pasów na karetkach pogotowia to w oryginale, u mnie w WKTS wykonywano je lakierni o symbolu L-59 (błękit bałtycki)
Cytat:
2015-03-18 19:53:12, dune pisze:
Na Słowacji i Czechach EA ruszyło z kolekcją Ikarusów. Ciekawe czy u nas się odważą

...a jest tam gdzieś data wydania ? Bo te strony to już widzę bez mała z rok czasu !
  
 
Siemka mam pytanie do Was.
Zabrałem się za rozbieranie Polonezów z KAP 1500 i Caro.
1500 poszło jak po maśle. Zatyczka jako rejestracja itd, zeszło bez problemu. W Caro bym mały problem ale podważyłem małym śrubokrętem i puściło podwozie. Z tego co widzę w "starym" Poldku wszystko jest zgrzewane a w Caro klejone. Czy macie jakiś sprawdzony pomysł jak oddzielić fotele od podłogi i boczki drzwi. Zdaje mi się, że również klejone. Ktoś przy malowaniu brał się za demontowanie tego ?
Jak patrze na oba wnętrze to w tym 1500 jednak wydaje mi się zrobione z lepszego, grubszego plastiku, który sprawia lepsze wrażenie.
  
 
Cytat:
2015-03-19 08:37:09, Piotr1-60 pisze:
...a jest tam gdzieś data wydania ? Bo te strony to już widzę bez mała z rok czasu !



Nie możesz widzieć bez mała rok, bo wyłączność na to miało EA na Węgrzech, a wydają tam krócej niż rok.
Już się ukazuje i można składać zamówienia o ile się mieszka na Słowacji lub w Czechach.

Może mówisz o tym:
http://www.editionsatlas.sk/collection/nsb/Bus-collection.html
To już wisi tam ponad rok.

[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2015-03-19 13:22:46 ]
  
 
Cytat:
2015-03-19 13:18:41, dune pisze:
Nie możesz widzieć bez mała rok, bo wyłączność na to miało EA na Węgrzech, a wydają tam krócej niż rok.

...no może faktycznie przesadziłem, że rok, ale połowę to pewnie tak... penetruje internet ew temacie Ikarusa gdyż zbieram modele tego typu.
  
 
Turkus A 81 z Pactry - pamiętam dobrze numer

Co do foteli w Poldku, to po co je wyjmujesz?

Jakoś nie rozbieram wnętrz modeli do tego stopnia, no chyba, że robię w Nysce jakiejś "totalne przemeblowanie", a poza tym to po co rozbierać? Tak w całości też się da to pomalować... No trochę wprawy w tym mam - to fakt, ale nawet łatwiej mi nakładać kolory na małe detale, jak wszystko jest w całości - tzn cała "wkładka" wnętrza...

A co do tych moich "boczków" szarych w Nysce, to użyłem Pactry A 36. Podobne szare miała moja Nysa towos z 1981 roku:



...ale były też inne kolory tapicerek w Nysach. W brew pozorom całkiem sporo...
  
 
Rozbieram, bo wtedy można łatwiej i szybciej pomalować np przednie fotele i nie ma tak jakby rozlanej farby między podłogą a fotelami. Poradziłem sobie z przednimi w Caro, na klej były, podważyłem nożykiem cienkim i poszło. Boczki raczej się nie da, bo widzę mnóstwo kleju.
A miałby ktoś jakieś informacje np jakie były tapicerki foteli w Caro? Chyba mazne tylko fotele na szaro, bo z tego co widzę są często a boczki całe czarne. Rami czarne już poprawione jeszcze tylko lifting świateł
  
 
A o tym słyszeliście? Szwedzka kolekcja autobusów, m.in. Volvo i Scania





http://www.editionsatlas.se/collection/nsb/Bus-Collection.html

Prócz od dawna już trwających dwóch serii aut osobowych Volvo i Saab,
jest też nowa seria Monte Carlo:
http://www.editionsatlas.se/collection/RMC/rallye-monte-carlo-saab-96.html
  
 
Kilka fotek Autobusów KAP z nowym nabytkiem








  
 
ale tutaj cisza a na ZKAP nadal brak aktualizacji.
  
 
no cisza tutaj, bo może inni użytkownicy mają takie same problemy z zalogowaniem, jak ja

Wpisuję poprawny login i hasło i nic - dopiero za 10 razem serwer "zaskoczył"...


Co do "Złotej kolekcji" to dla mnie staje się to coraz większą paranoją. Już nie tylko KAP-u nie mogę nabyć, ale i już ZK przestają przysyłać...

...o Warszawę Kombi pytałem wiele razy i nic! Nigdzie...

...jak KAP przestało docierać, to już byłem wkurzony, ale widzę, że u mnie zaczynają dawać ciała frontalnie kolporterzy...

...a jak któryś "mondrala" wyskoczy mi z tekstem w stylu "to trzeba się rano przejść po kioskach", albo "kioskarze się mało starają", to odpowiem mu już teraz z góry - niech ruszy d... i przyjedzie do mnie i sam zobaczy, jak to u mnie w terenie wygląda, a nie wypisuje głupoty...
Widać DeA liczy chyba tylko na prenumeratorów, ale jeśli tak, to się przeliczą na mnie

Zbieram te modele już prawie 7 lat i jeśli czegoś "odświeżanego" nie dorwę w kiosku, to się zbyt szczególnie nie mam zamiaru wysilać w szukanie czegoś, co i tak już mam...

...jedyne, co doszło do mnie do kiosku, to jeden, jedyny, kompletnie rozwalony Jaguar... Przy takim "wyborze", to niech się nie dziwią, że nie mam zamiaru niczego u nich kupować

[ wiadomość edytowana przez: Historyk1985 dnia 2015-03-23 21:02:04 ]
  
 
A wyskoczę z mondrością Wina leży głównie po stronie dystrybucji. Mój zaufany kioskarz dostaje tyle ile sprzeda i dodatkowo zamawia z lekkim plusem. Ostatnio merca dostał 7 modeli, zkap 5 a policji 6. Zawsze jest wybór modeli. W najgorszych przypadkach dostawał 3 modele ale zawsze je sprzedał, więc mu dawali bo nie miał zwrotów. Po tak długim czasie wydawania znam już miejsca gdzie mogę kupić kapa w razie problemów. Powiem tak twój kiosk ma to w d.....jak się nie upomina to nie dostaje. Ale swoją drogą kiedyś dostępność była większa teraz już tylko w wybranych kioskach można dostać kap oraz w empiku też się zdarzają, ale nie zawsze
  
 
...u mnie też tak było, ale do czasu...
kiosk "zaufany" mam, ale na totalnym wygwizdówku i prawie nigdy nie mam tam "po drodze".

Poza tym tam też od czasu pojawienia się ZK już "nie da się wszystkiego załatwić", jak to było kiedyś... Kiedyś mogłem kilkanaście Nysek 522R zamówić. To było ostatnie moje takie zamówienie. Teraz już nawet tam nie docierają niekiedy "regularne numery", więc nie mając 100% gwarancji też nie chce mi się tam fatygować...

No a jeśli mam już dany model w innym kolorze, to jakoś "niezbyt szczególnie" chce mi się szurać po niego zbyt daleko, tym bardziej, że mam przed sobą spore wydatki na "Kultowe Auta PRL w skali 1:1"

Gdyby na jakimś modelu zależało mi bardzo, to bym też starał się go zdobyć za wszelką cenę (tak było np z Jelczem 315), natomiast na tym "odgrzewanym kotlecie" już mi nie zależy tak bardzo...

Gdybym miał do wyboru modelik z ZK, albo jakiś ciekawy element prawdziwego Autosana H9-21... to chyba nie musisz zgadywać, co bym wybrał

...a właśnie w ostatnich tygodniach moje prace nad mebelkami z Autosana H9 oraz gablotką na modele z Żuka idą do przodu
  
 
W Daffi nowa kolekcja







PS

Jak ktoś szuka modeli z kolekcji АВТОЛЕГЕНДЫ СССР - ЛУЧШЕЕ to proszę o kontakt na priv.

[ wiadomość edytowana przez: dune dnia 2015-03-24 23:00:08 ]
  
 
Witam. Kupiłem dzisiaj 3 modele.
5 nr. Wozy Policyjne.
14 nr. ZK Nysa N59
Wydanie specjalne Polonez Caro Policyjny.

Polonez mnie zawiódł. Ponieważ nie ma pasów na masce, kierunki boczne są w kolorze nadwozia, i został też ten babol karoserii co poprzednim polonezie Caro.

Wstawiam też fotki mojego Jelcza 315 z nowym ogumieniem, i także mój nowy nabytek którym jest Tatra 148 wywrotka.







  
 
Dlaczego ten Polonez nie ma pasa z przodu? Przecież ten Polonez na stronie ma bialy pas na masce. Co oni zaś odpie****ają?
  
 
...odebrałem Poloneza ! Mój ma biały pas. Nie ma go tylko na klapie tylnej. Niestety jest uszkodzony, brakuje listwy bocznej ! Złożyłem reklamację. Kazano mi odesłać model (bo nie w prenumeracie). Powiedziałem, ze nie będę DOKŁĄDAŁ do modelu kasy i napisałem mail + zdjęcia uszkodzenia w nierozpakowanym blistrze.









P.S. Nie mam opcji wymiany bo do "mojego" kiosku przychodzi tylko JEDEN egzemplarz. Ponoć - jak mówi dystrybutor z GARMONDA - taki jest NADZIAŁ !
  
 
Zakupiłem dzisiaj Nysę z ZKap. Z dystrybucją słabo. Musiałem jeździć po mieście ale kupiłem. Była tylko jedna, Polonez Radiowóz i jeszcze Trolejbus. Patrząc na Wasze polonezy nawet nie oglądałem tego w kiosku bo zamówiłem przez neta ale chyba zaraz polecę do kiosku, jak będzie ok to kupię. Poniżej fotki przerobionego Fiata na TAXI ze "Zmienników" - brakuje jeszcze koguta.




  
 
No i Fiat pic - up po przeróbkach o zapowiedz Tarpana...



  
 
@arturkiler
Tarpan już był wcześniej

Co do Caro radiowóz to faktycznie przegięcie. Ja się zastanawiam czy oni są ślepi i nie wiedzą co wysyłają ??? Mi raz przyszedł Tarpan bez wycieraczek i tak samo Caro tylko z dołem drzwi od drugiej strony....

Co do paska z tyłu i numerów patrze na zapowiedź itd i nie widać tego tam więc trudno stwierdzić.

To może ktoś powie coś pozytywnego o tej Nysie N59 z ZK i oceni.

[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-03-25 11:12:08 ]