Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 34

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Z czego są te opony w Jelczu bo świetnie to wygląda
  
 
Zobaczyłem powyższe posty i z obawami wybrałem się do kiosku po Caro. Sztuk było aż dwie. Pierwszą, która wziąłem do ręki miała dosyć wyraźną wadę, czyli krzywą belkę, a dokładnie zdeformowane mocowanie z jednej strony. Czyli dodatkowa rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę w porównaniu z wersją cywilną. Drugi egzemplarz na szczęście tej wady był pozbawiony, za to posiada trochę drobnych ubytków w białych pasach, ale to jest ewentualnie proste do poprawienia i nie rzuca się zresztą zbytnio w oczy. Oczywiście białego pasa z tyłu brak, ale to będzie raczej norma... Poza tym wady jak w wersji cywilnej. Prawy klosz się nie zmieścił, szybki odstają...
Patrząc na okoliczności jestem zadowolony z tego egzemplarza.

Nysa też była obecna. Co prawda brakuje mi tego modelu, ale wolę jednak, ze względu na kolor, kupić ten z KAP.

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2015-03-25 11:24:29 ]

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2015-03-25 11:25:07 ]
  
 
Opony są od Ziła 130 z "AVTOISTORIYA".
  
 
Duzy naklad policyjnych Polonezów bo az 30 sztuk gdzie na ogol KAP i ZKAP czy Wozy Policyjne sa po 3, 4 sztuki. Ruszyla tez reedycja 1 numeru WP, az 10 Fairlane bylo dzis w kiosku.



 
 
Tak czytam Wasze posty, no i widzę, że nieźle w DeA przegięli

Za 40zł model z tyloma wadami? Polonezy z Welly już lepiej odzwierciedlały oryginał!

Przepraszam, ale pierwsze "numery specjalne" kosztowały 28,90zł, 32zł... No dobra - to w tej cenie jeszcze by uszło, ale bubel za 40zł?

Tym bardziej, jak widzę że zrobili nawet egzemplarz bez pasów na przednich błotnikach, o uszkodzeniu belki już nie wspomnę...

No to chyba już info o Syrenkach i Wawkach z Daffi jest już czymś wartym uwagi...

No a jeśli DeA "wyrywkowo" tak zalewa nasze kioski radiowozami, to zastanawiam się, czy przypadkiem nie próbują oni tylko opróżnić swoje magazyny tym, co im zalega po dystrybucji w Rosji...
No chyba lepiej dla nich sprzedawać nam to po 7zł niz w KIK za 4zł
  
 
Cytat:
2015-03-25 11:11:03, szymcio190 pisze:
@arturkiler Tarpan już był wcześniej Co do Caro radiowóz to faktycznie przegięcie. Ja się zastanawiam czy oni są ślepi i nie wiedzą co wysyłają ??? Mi raz przyszedł Tarpan bez wycieraczek i tak samo Caro tylko z dołem drzwi od drugiej strony.... Co do paska z tyłu i numerów patrze na zapowiedź itd i nie widać tego tam więc trudno stwierdzić. To może ktoś powie coś pozytywnego o tej Nysie N59 z ZK i oceni. [ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-03-25 11:12:08 ]



Wiem, że zapowiedź Tarpana była wcześniej, dołączyłem tylko fotkę z gazetki z zapowiedzi. Na stronie nadal nie ma aktualizacji. Jak wcześniej wspomniałem, udałem się jeszcze przed południem za tym radiowozem policyjnym i na wszelki wypadek kupiłem bo sam nie wiem jaki przyjdzie z zamówienia ze strony DeA. Model OK. Belka ładna i cała, zawieszenie tylne "nie wisi", oczywiście na tylnej klapie brak pasa białego ale to będzie już chyba standard. Ogólnie jestem zadowolony z tej sztuki.
  
 
Znając jak DeA aktualizuje stronę ZK spodziewałbym się aktualizacji jakoś za tydzień

Co do Caro zgadzam się z tobą Historyk1985. Dla mnie też nie warto. Zważywszy, że to osobówka i cena powinna być niższa. Wcześniej były same ciężarówki i autobusy w tej cenie to ok. Po drugie jakoś marna. Ja myślę, że po prostu to co im zostało z Polonezów Caro zwykłych przerobili, wymalowali na radiowozy i dlatego takie efekty. Tak samo jak było trudno trafić na fajnego Caro tak będzie pewnie w tym przypadku też. Na szczęście mi przysłali turkusowego Caro w prawie idealnym stanie ale po reklamacji...

Co do zwracania modeli to najlepiej powiedzieć, że "model nie spełnia wymagań, jakości kolekcjonerskiej".



[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-03-25 18:58:49 ]
  
 
Cześć
Macie może jakieś informacje na temat modeli za 4 zł w Kiku?

Bo niestety w moich okolicach nie ma już ani jednego od ponad miesiąca

Czyżby się skończyły?
  
 
Ktoś widział model JELCZa 080 ?

  
 
Kolekcja planowana jest na 192 numery*
FAQ DEA
  
 
Cześć !!

Przepraszam wszystkich Kolegów - chyba pierwszy raz moje informacje okazały się nieprawdziwe, ale w DEA bardzo szybko i dużo się zmienia. Po licznych rozmowach i badaniach rynku władze DEA doszły do wniosku o przedłużeniu serii KAP - teraz ma to być 192
Tak więc pierwotne informacje o 200 modelach zaczynają przybierać realne kształty. W dalszym ciągu informacja o tym,że ostatnim numerem będzie Trabant 1.1 są aktualne.
Pozdrawiam.
  
 
Kolego sroczko możesz nam zdradzić co będzie po numerze 175 ?.

I czy w ZK coś nowego będzie?
  
 
Witam sroczko mam pytanie dot. Polskich modeli. Czy jeszcze się ukażą?
  
 
..i zaczęło się "żebranie" ! sroczka, sroczko...itd ! No panowie, czy Wy zawsze musicie tak ? Sory, ale uważam, że to bardzo "dziecinne".
Jak mówi stare ruskie powiedzenie: "pożyjom-uwidim". A tak denerwujecie się, i soki żółądkowe Wam źle pracują..
P.S. Kol. sroczka7 - czy możesz mi powiedzieć co będzie w 276 numerze KAP-u ?

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-03-26 19:53:53 ]
  
 
Drogi Piotrze!!

Ha, ha oczywiscie ze bedzie to kombajn Bizon, a kolejnym specjalnzm pralka Frania.
  
 
xD

Super informacje, od zawsze mazylem o modelu takiej pralki. W jakiej skali bedzie?

xD
  
 
Znów się zaczyna dziecinada.
Sam jestem ciekaw co będzie po 175, ale bez przesady ludzie. To napisał kolega Piotr pożyjemy zobaczymy.

A jak tak bardzo chcecie wiedzieć, co będzie to polecam skorzystać z usług jakieś cyganki, która wróży z ręki albo zadzwonić do wróżbita Macieja. On zawsze ma rację i zawsze wie. Powie Wam, co mu karty pokażą, co będzie 177 numerze.

P.S W następnym wyd. specjalnym co obstawiacie Autosana czy Stara N52, o których dużo wcześniej wspomniał Sroczka, że będą w wyd. specj.
 
 
Cytat:
2015-03-26 20:41:09, sroczka7 pisze:
Drogi Piotrze!! Ha, ha oczywiscie ze bedzie to kombajn Bizon, a kolejnym specjalnzm pralka Frania.

...no i widzicie Panowie, niespecjalnie się wysiliłem, nie płakałem, nie jęczałem a dostałem rzetelną odpowiedź od samego kol.sroczka7. No, ale może to dlatego, że mam sentyment do... Krakowa i "krakusów".

Frdek: Nieoficjalnie wiem, ze skala prali Frani to 2:1 (do przerwy 0:1).

[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-03-26 22:17:21 ]
  
 
Cytat:
2015-03-26 20:41:09, sroczka7 pisze:
Drogi Piotrze!! Ha, ha oczywiscie ze bedzie to kombajn Bizon, a kolejnym specjalnzm pralka Frania.



a moje zmęczenie pracą w dzisiejszym dniu spowodowało, że w głowie miałem mętlik, czy to nie mimo wszystko podpowiedź (zagadka) sroczki na temat specjalnego ale nie nie może być.... jutro na szczęście już takie myśli mi do głowy nie przyjdą
  
 
Cytat:
2015-03-26 20:41:09, sroczka7 pisze:
Drogi Piotrze!! Ha, ha oczywiscie ze bedzie to kombajn Bizon, a kolejnym specjalnzm pralka Frania.



i saturator Ferdka Kiepskiego