Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 37

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2015-03-30 18:06:50, camilovesky pisze:
Mam nadzieję że 127p będzie dwudrzwiowy !!!! a nie tak jak w KAP trzydrzwiowy...

Czy ty wierzysz że będzie coś innego, przecież to Kap tylko w innych kolorkach. Na nic innego bym nie liczył
  
 
Cytat:
2015-03-30 20:13:38, arturkiler pisze:
Otrzymałem dziś zamówionego Poloneza - radiowóz. Oczywiście, tak jak przeczuwałem (chociaż wcześniej w e-mailu prosiłem o model bez skaz), przyszedł wadliwy. Dobrze że zakupiłem wcześniej w kiosku zaraz po tym, jak pojawiły się pierwsze posty dotyczące radiowozu. Mój z kiosku jest akurat świetny. Tego dzisiejszego już zareklamowałem. Czekam na odpowiedz... wygląda, jakby zaraz po malowaniu włożony w blister jeszcze nim farba wyschła... Ponadto skończyłem Fiata z zmienników, brakowało ostatnio koguta na dachu. Długo się zastanawiałem z czego go zrobić, aż w końcu trafiłem w pracy na białą tablicę i po wycięciu około 15 kogutów wybrałem ten jedyny... Skończyłem także Nysę N59... Aktualizacja ze Złotej super...na pewno kupię wszystkie nowe...

Witaj arturkiler. Mam pytanie lub prośbę: potrzebuję emblematy miasta Warszawy dla taksówek MPT, podobne, jak na Twojej Nysie są krakowskie. Nie potrafię tego zrobić, czy masz jakieś możliwości wykonania? Jakoś się rozliczymy, może ja będę pomocny w jakichś tematach. Pozdrawiam Krzysztof.
  
 
Do Cadi...
Krzysztofie, kalkomanie kupuje gotowe. Niestety nie mam sprzetu do robienia kalkomanii ale moze ktos na forum ma. Popytaj na forach modelarskich (modele samolotow i czolgow plastikowych). Trzeba miec dobra drukarke laserowa w kolorze i zakupic podklad kalkomanie w sklepie, np internetowym modelarskim chyba w Motroli widzialem po okolo 22 zlote. Ta z krakowa na Nyse byla wczesniej w moich zasobach. Widzialem tez kalkomanie samej syrenki warszawskiej. Jak bedziesz chcial to podam strony gdzie mozesz kupic kalkomanie. Moze i zrobia taka jak potrzebujesz, niektorzy sprzedajacy robia na zamowienie wg. Swojego wzoru. Cena jest kwestia dogadania.
Pozdrawiam.
  
 
A DeA szaleje...
Skoda favorit z czeskiej serii
  
 
Cytat:
2015-03-31 17:17:31, przemocha pisze:
A DeA szaleje... Skoda favorit z czeskiej serii



Aktualnie nie ma favoritki na stronie dea .
  
 
Jutro dopiero jest Prima aprilis
Popraw literę t w Kwietniu

  
 
Fotki nr 15 ZK - TARPAN 237 (kolor: pomarańczowy)











Fotki nr 16 ZK - SKODA 120LS (kolor: oliwkowy)













[ wiadomość edytowana przez: Piotr1-60 dnia 2015-03-31 18:13:09 ]
  
 
Jak tak są wydane czeskie Skody to niech wydadzą wszystkie już im zostało mniej niż więcej.
Zostały jedynie: Skoda 100, Favorit, 440 Spartak, 1101, 1203 oraz przedwojenna Skoda Superb, bo była używana tuż po wojnie jako limuzyna dla dygnitarzy.
Do kolekcji Tatr mogliby dodać Tatrę T87, która była produkowana do 1950. Według mnie brakuje nam modeli ze wczesnego PRL-u w ogóle z pierwszych lat powojennych.
Dlatego pod koniec kolekcji powinni wydać więcej modeli z lat 40' i 50'
jak większość wyżej wspomniana oraz NRD-owskie EMW, Framo.
Mogli by nam dać do wydań specjalnych gotowe modele ciężarówek najbardziej kultowych ze wszystkich jakie jeździły po polskich drogach.
IFA W50 i Kamaz 5511. Póki co czekam na wspomniane przez Sroczkę Autosana i Stara



No i te pioruńskie rumuńskie samochody: ARO i Rocary.
 
 
Dziwna ta Skoda Favorit . Widać malowane wnętrze.

Wow Skoda 120 pomarańczowe światła z tyłu a Tarpan brak

Co do Kamaza
Ps. "Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione."

Najlepiej rozmawiajmy o tym co jest a nie o tym co mogłoby być. Będzie co ma być. No co zrobisz? Nic nie zrobisz.



[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-03-31 20:54:07 ]
  
 
Cytat:
2015-03-31 20:47:13, szymcio190 pisze:
Ps. "Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione." [ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-03-31 20:54:07 ]



To jak chcesz, to możesz donieść na mnie na policję albo leć od razu do prokuratury o popełnieniu przestępstwa odnośnie praw autorskich.

A tak poza tym to można kopiować tylko trzeba umieścić źródło albo zastosować cytat wykorzystanej pracy (zdjęcia, artykuły). Bo coś wiem o tym, bo jestem przed pisaniem pracy dyplomowej, więc wiem co nie co o prawach autorskich. I nie musisz mnie pouczać !!
 
 
Tylko mówie co pisze na pierwszej stronie strony z której skopiowałeś fotke Kamaza. Nie mam zamiaru na nikogo donosić. Apropo nie podałeś z jakiej to strony jest tylko znak wodny.

Jeśli autor sobie zastrzega kopiowanie( a to chyba też umieszczenie tutaj na stronie) to jesteś chyba nie fair w stosunku do autora zdjęcia.

Ja bym tam nie chciał aby ktoś kopiował moje zdjęcia bez zgody i bym np widział swoją fotke na jakimś blogu czy innej stronie itd.

Nie znam dokładnie prawa ale cytuje to co autor napisał.

Ps. Trochę już to męczące jak każdy co chwile mówi jakie ma oczekiwania i zachcianki. Dla mnie to robi się powoli męczące nie wiem jak dla innych ? Bardziej niektórzy skupiają się na tym co powinno być niż na obecnych modelach. Byłoby to bardziej pomocne np ocena jakości albo porównanie do modeli z KAPu.



[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-03-31 21:32:19 ]
  
 
Cytat:
2015-03-31 21:18:30, mentos92 pisze:
A tak poza tym to można kopiować tylko trzeba umieścić źródło albo zastosować cytat wykorzystanej pracy (zdjęcia, artykuły). Bo coś wiem o tym, bo jestem przed pisaniem pracy dyplomowej, więc wiem co nie co o prawach autorskich.

Dokładnie
Cytat:
2015-03-31 21:28:46, szymcio190 pisze:
Ja bym tam nie chciał aby ktoś kopiował moje zdjęcia bez zgody i bym np widział swoją fotke na jakimś blogu czy innej stronie itd.

...ja swoje fotki odnajduje nawet na zagranicznych forach.
  
 
Cytat:
2015-03-31 17:17:31, przemocha pisze:
A DeA szaleje... Skoda favorit z czeskiej serii



Przemocha musisz być jednym z agentów DeA od spraw graficznych - montaż wykonany na 5. Gratuluję !
  
 
kawał prima aprilisowy na medal - grafika na 5 z plusem!

a co do aktualizacji w ZK - kolory wedle mnie jak najbardziej poprawne.
Żuk wcale nie jest "nijaki" - kolor wręcz idealny. A 11B pamiętam głównie w niebieskim (jak w KAP), granatowym, szarym i zielonym i paru jeszcze innych... Problem leży w tym, że kabina będzie miała takie same wady, jak ta w KAP - czyli za wąska w stosunku do pozostałych...
Ciekawostka - kabina z tego A 11B jest niemal "wymienna" z tą od modelu Żuka A 03. Jeśli więc komuś będzie się marzył "smutny" skrzyniowy Żuk A 09 - to już ma gotowy materiał do przeróbki

Rozbawił mnie natomiast ten "GAZ 69 JEEP" no jak to jest "jeep" to by się chciało sparafrazować stare rosyjskie powiedzenie "jeep ich wsjich mać"
Może Amerykanie doczepią się do tej "licencji jeepa"

Sorki za tą uszczypliwość, ale ten tekst umieszczony "oficjalnie" na stronie DeA "przebija" jak dotychczas wszystkie "mondrości"

no jeśli ten "jeep" to prima aprilis - to fakt - kawał im się udał
  
 
Zwróciliście uwagę, że na opakowaniach/blistrach ostatnio wydanych SKÓD pojawiła się naklejka o prawach autorskich.

  
 
Dostałem info z DeA że będą wsłuchiwać się w nasze oczekiwania i wydawać tego co sobie klienci życzą a kolekcja ma trwać tak długo jak będzie na to zapotrzebowanie ma służyć temu kwartalna ankieta.
  
 
To pokaż to info? Bo nie wierzę. Nagle pomysły im się skończyły?
  
 
Cytat:
2015-04-01 10:06:31, rihoru pisze:
Dostałem info z DeA że będą wsłuchiwać się w nasze oczekiwania i wydawać tego co sobie klienci życzą a kolekcja ma trwać tak długo jak będzie na to zapotrzebowanie ma służyć temu kwartalna ankieta.

...ale to jest info z dziś ?
  
 
Today is a special day. Yay! xD

A jakby co to ja dostalem info co bedzie w kolejnym specjalu xD.

W kolejnym specjalu ma byc Fiat 125p Kombi Straz.
  
 
Udało się komuś kupić Skodę 110R w Częstochowie??
Ja obleciałem kioski w okolicy swojego bloku i nic. Dodatkowo pojechałem do galerii (empiku i kiosku) i też nic nie było, mimo że przybyłem na miejsce 10 minut po otwarciu.
Czyżby taki mały nakład, czy posypała się logistyka Dea??

Empik odwiedzę jeszcze jutro albo w piątek, bo może z opóźnieniem stawiają towar na półki.