Kultowe Auta PRL-u i Złota Kolekcja - archiwum 2015 - Strona 43

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co do kolorów wnętrza Żuka, to tapicerka w podstawowej wersji była w bardzo "symbolicznej" - tak to nazwijmy "szczątkowej" formie. W egzemplarzach z ostatnich lat produkcji było już jakieś "obicie" boków - najczęściej czarne.
W starszych egzemplarzach często dorabiano tapicerkę na własną rękę - bardzo popularna praktyka

tutaj masz kabinę Żuka A 07 z 1992 roku:



"Półeczka" deski rozdzielczej wyłożona jest tutaj szarym sztruksowym materiałem.
"Pudło" w którym są wskaźniki jest ZAWSZE czarne (czarny plastik)
Kolumna kierownicy i kierownica - zawsze czarne
Pasek deski rozdzielczej zaraz za przednią szybą jest czarny (obity czarnym dermatoidem)





Fotki powyższego złomka to decha rozdzielcza Żuka A 06B (blaszaka) z 1983 roku


"Przegroda" za fotelem kierowcy - zawsze w kolorze nadwozia. Podobnie ściany w części towarowej - kolor nadwozia, bo to goła blacha.

Podłoga w kabinie kierowcy - czarna - bo gumowy czarny dywanik pokrywa całą podłogę. W tylnej części podłoga jest drewniana, ale mogła być położona na niej czarna wykładzina gumowa ( taka jak w autobusach)
  
 
Swoje modele Żuków malowałem tak:


dechy rozdzielczej nie malowałem nigdy, bo podkreślił bym tylko fakt, że jest spieprzona

Fotele przednie malowałem całe pactrą - czerwoną ciemną matową - A26 albo rudo-brązową "RUST A51" - fotele wyglądają po tym, jak by były na nie naciągnięte pokrowce.
Ewentualnie malowałem w A07 środkowy pas jakimś matowym kolorem (brąz, rudy) i zostawiałem resztę czarną (bardzo ładny efekt daje)

W tylnej części malowałem albo wszystko w kolorze nadwozia, albo wszystko zostawiałem czarne, albo malowałem tylko "rury" w tych "ławeczkach" w Żuku A 07 na biało lub na szaro...

W sumie nie ma co się wysilać w malowanie wnętrza Żuka, bo tam przeważnie albo było czarne, albo goła blacha.

Ot tutaj masz kilka fotek moich Żuczków














  
 
Niezłe Żuczki w kolekcji A z czego plandeka?
Szukam sposobu na malowanie grilla ale widzie, że nie malowałeś

Więc z tego co patrzyłem i wyczytałem jest tak jak mówisz. Deska czarna, podłoga czarna, boki blacha w kolor nadwozia. Co do pasów na fotelach jak je malowałeś? Na oko czy jakoś taśmą?

Z pactry brąz mam chyba tylko earth red z tego co pamiętam ;p

Fotele w Żuku są za nowe ( chyba) w tym modelu. Jeszcze mam jedną wątpliwość, bo komora silnika to na czarno ale w modelu są jeszcze nadkola w kabinie i czy ten element na czarno czy też w kolorze blachy nadwozia.



[ wiadomość edytowana przez: szymcio190 dnia 2015-04-30 20:02:12 ]
  
 
192 numery mają być Kultowych Aut Prl. Podali na stronie.
  
 
Wooow! Szok ale jesteś wczesny. Było pisane gdzieś duuużo wcześniej.
  
 
Cytat:
2015-03-26 19:06:46, sroczka7 pisze:
Cześć !! Przepraszam wszystkich Kolegów - chyba pierwszy raz moje informacje okazały się nieprawdziwe, ale w DEA bardzo szybko i dużo się zmienia. Po licznych rozmowach i badaniach rynku władze DEA doszły do wniosku o przedłużeniu serii KAP - teraz ma to być 192 Tak więc pierwotne informacje o 200 modelach zaczynają przybierać realne kształty. W dalszym ciągu informacja o tym,że ostatnim numerem będzie Trabant 1.1 są aktualne. Pozdrawiam.



8 str do tyłu.
  
 
Jak widac juz w Marcu... a mamy juz Maj
  
 
Uwaga !

W Media Markt w Zabrzu pojawiły się Autka z rosyjskiej serii
Numery te co w Kiku + kilka innych (Moskwicze, Pobieda Cabrio itd.) Zazwyczaj po 2 sztuki każdego

Cena 9,99 zł

W KiKu widziałem jeszcze dwa Gazy Strażackie po 4,00 zł
  
 
Dzięki za informację. Poszedłem wczoraj do MM i skusiłem się na kilka modeli.



http://i59.tinypic.com/zk226c.jpg

IŻ niestety kupiony jako dawca kół. Jak ktoś ma braki, to mógł uzupełnić, była i Łada Samara, Moskwicz 408, Zaporożec 968 i jeszcze kilka innych, chociażby Gazów(karetka, taksówka), ja wziąłem akurat to czego nie miałem, a pasuje mi do reszty. Chociaż np. niebieski Zaporożec kusił...

[ wiadomość edytowana przez: Tomek125 dnia 2015-05-03 17:50:49 ]
  
 
Ooo, mój dziadek ma kolekcje takich samochodów. Uwielbiam je!
  
 
No i mamy kolejną aktualizacje KAP

176) RENAULT 4CV
W kioskach 17.06.2015

177) ŠKODA FELICIA
W kioskach 01.07.2015

17 EMW 340
W kioskach 15.07.2015


  
 
Jeszcze będziemy mieli Aro 243

  
 
Aktualizacja fajna. Mile zaskoczony jestem kolejną skodą. Dobrze, że DeA doszło do porozumienia z Abrexem, bo bez skód kolekcja byłaby jak ogórek PKS bez przyczepki.
No i w końcu jest EMW - dziwne jest to, że tak długo trzeba było czekać - przecież w serii IXO IST ukazało się tak dawno.
Natomiast ARO nie ma na stronie DeA. Ale w tym kolorze biorę go " w ciemno".
  
 
Wohoho... niezla aktualizacja xD

No i to mi sie podoba!

W sumie to o autach, juz dawno wiedzielismy, ale i tak daje to duzo wiecej radosci jak juz mozna zobaczyc na stronie!
  
 
Takie aktualizacje to ja rozumiem Wreszcie dali długo wyczekiwane EMW oraz Aro. Oby te Aro nie było ostatnie. Powinni jeszcze wydać modele 241, 242, 244. Zastanawia mnie tylko dlaczego Aro znajduje się tylko na serwerze, a na stronie głównej już go nie ma. Czyżby nie byli do końca pewnie jego wydania?


  
 
Cytat:
2015-04-26 20:32:46, PanieMajster pisze:
Witajcie! Czy ktoś z Was spotkał się z pierwszym numerem kolekcji Fiata 126p 1:8? Na stronce wciąż brak info o tym i ew długości serii... Jestem ciekaw co będzie można nabyć za te niecałe 5 złotych?



Witam.
Pierwszy numer ukazał się 17/04/2015. Kolekcja liczy 100 numerów. Z pierwszym zeszytem jest wydana przednia klapa - maska, kierunkowskazy, światła, śrubokręt. Obecnie jest chyba trzeci numer wydany. Za jakiś czas będzie można kupić pojedyncze numery archiwalne.
Mieszkam w 50 tys. mieście i w żadnym kiosku nie można dostać żadnego z wydanych numerów. Ktoś z Was dostał w swoim mieście lub zaprenumerował?
  
 
Kolejny nr KAP
nr 173 - ŁADA 2106









  
 
Cytat:
2015-05-04 23:58:04, Stachu19 pisze:
Jeszcze będziemy mieli Aro 243

...czy to będzie nr 180 ?

  
 
Najprawdopodobniej tak.
  
 
Fotka mojej Łady i porównanie z pozostałymi sedanami, ktore posiadam.





Pozdrowki.