Kilka pytań/problemów po kupnie 2107 - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ze sprzęgłem wyszło tak że poprzedni właściciel robił porządki w garażu i znalazł trochę części i mi je wysłał. W tym tarczę sprzęgła i łożysko, ogólnie jak wymieniać to komplet dlatego szukam teraz docisku. Czy ten będzie pasować Silnik 1.3 skrzynia 4:
olx.pl/oferta/docisk-sprzegla-lada-CID5-ID5jvJr.html#4495a6f79d

[ wiadomość edytowana przez: kisiello dnia 2015-03-30 11:59:23 ]
  
 
Jeżeli to nie od samary, to pasuje.
  
 
Stałem ostatnio w korku i zauważyłem że po staniu miejscu z odpalonym silnikiem dłuższą chwile, jak ruszę zostawiam za sobą niebieską chmurę. Dobrze myślę że ot uszczelniacze zaworowe?
  
 
spala olej silnikowy, a ten może dostawać się przez zużyte prowadnice / uszczelniacze (bardzo wiarygodne) albo przez pierścienie.
  
 
Witam!!
Tematyka podobna, to się podłączę. Wszedłem w posiadanie Łady 2107 1500 i mam jak na razie 2 pytania:
1. Po zaparkowaniu w garażu postała ok. 10 dni i nie chce odpalić. W instrukcji napisane jest, że przy dłuższym postoju trzeba podpompować pompką ręczną przy pompie paliwa, ale ja tam nic nie mam, bo pompa paliwa jest po wymianie. Ssanie wyciągnięte, ale tylko kręci rozrusznik i tyle. Jak podgonić paliwo do gaźnika? Jestem umówiony z elektrykiem i nie mam jak dojechać...
2. Czy do benzyny 95 muszę coś dolewać? Chodzi mi o zawory, bo to bezołowiowa. Rocznik 1990.
Pozdrawiam!!!
  
 
1. Jaka masz pompke paliwa? Nawet ms ma jezyczek umozliwiajacy pompowanie paliwa. Jezeli masz instalacje LPG to ustaw w pozycji benzynowej i wtedy pompuj bo inaczej nic nie doleci. Jak to mowia - zaworek zwrotny zawsze dobry.
Po co Ci elektryk? Iskra jest? Jak tak to nie ruszaj

2. Dodatek? Po co. Jesli nie dlubales nic przy silniku to lej Pb95 i ciesz sie jazda
  
 
1. Nie wiem jaką. Dopiero się uczę. Ale obmacałem ją na wszystkie strony i nic nie wyczułem. A elektryk do instalacji, nie do iskry. Coś mi głupieją światłą Stop i ładowanie chyba niezbyt stabilne jest. Aha: gazu nie mam.
2. Aha, to OK. Raczej nie było nic grzebane.
  
 
co do swiatel stopu to u mnie akurat wystarczylo przelutowac druk na tylnej lampie w miejscu w ktorym wchodzi wtyczka. Poprawilo to styki i wszystko jest jak powinno

co do pompy paliwa i jej recznego uzycia.
jak otwierasz maske i stajesz z boku auta od strony kierowcy, pompe masz przed soba.Dzwignia ktora pompuje paliwo jest pod pompa paliwa, patrzac od po ktorej stoisz to jakby przed pompa
  
 
Tutaj dobrze widać tę dźwignię :




No chyba, że Ci wsadzili pompę od fiata to tam chyba nie ma dźwigni.

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2015-11-07 06:57:29 ]
  
 
Gdzie jest pompa to znalazłem Ale tam nie ma niczego. Też mi przemknęło przez głowę, że to może być fiatowska. A jeśli nie ma pompki to jak odpalić maszynę po dłuższym postoju?
  
 
Po prostu trzeba trochę dłużej pokręcić rozrusznikiem. Jeśli pompka sprawnie działa to zapali po kilku sekundach jak napompuje paliwo do gaźnika. Jak nie zapala po 5-10 sekundach to jest problem z pompką (może być źle dobrana grubość podkładki pod nią). Dobrze jest dołożyć zaworek zwrotny przed gaźnik, wtedy paliwo po dłuższym postoju się nie cofa i nie ma tych problemów.
  
 
dzisiaj polamal mi sie fotel kierowcy.
mam teraz dwie opcje do wyboru albo go naprawic albo wstawic "skorzane" fotele z 2105.
Pytanie czy fotele podejda bez przerobek no i ktore z nich sa lepsze? czy te z 2105 czy tzw lotnicze z 2107
  
 
Lada 01-07 fotele plug&play. Lotniczy jest wygodniejszy wiec lepiej jego doprowadz do stanu używalności - chyba że chcesz, aby Ci się dupa na skaju pociła
  
 
tego parzacego skaju sie wlasnie obawiam
  
 
Pewnie że materiałowe są wygodniejsze ale znowu nie przesadzajmy z tymi parzącymi skajami.


-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Ja miałem w swojej Piątce oryginalne fotele ale w połączeniu z czarnym nadwoziem i upalnym dniem robił się w środku niezły toster. Można było będąc w trasie robić zapiekanki na fotelu pasażera.

A zimą jeździłem tak...



Zawsze to deko cieplej w szanowne cztery litery.

Ale jak nie jesteś delikates to możesz wkładać te z 2105. Ładniejsze, tylko jak się będą komponować z boczkami ? No chyba, że nie jest to takie ważne.

Co do wygody to na pewno nieco lepiej wypadają te z 2107, tak jak wspomnieli wyżej moi przedmówcy.
  
 
Ogolnie to wnętrza w obu autach są brązowe, także kolorystycznie wszystko będzie się zgadzać i pasować

Wstawie na próbę te fotele z 05 i zobacze jak się na nich jeździ Kanapa z tyłu też podejdzie bez żadnego ale?
  
 
Bez żadnego. Sam zadaptowalem z 07 do 05
  
 
Kontynuacja tematu technicznego.

Jutro biore sie za uszczelniacze przy rozrzadzie plus wymiane samego rozrzadu. Kombinuje by wymienic odrazu uszczelniacze zaworowe na te z golfa (silnik kopci przy odpalaniu). Pytanie moje co jeszcze warto wymienic jak jiz glowica bedzie sciagnieta?
  
 
Sprężyny.