AMORTYZATORY

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Doszedłem do wniosku że czs już wymienić amorki w mojej Samarce. Byłem w jakimś warsztacie i cena regeneracj amorków to około 500 pln. FAcet powiedzieł ze jak przyjdę z moimo to wymienią mi je za 200 pln.

Więc teraz mam pytanie - jakie amorki kupic (za;leży mi na jak najniższej cenie) i ile to moze kosztować.
Czy musze tez kupować sprężyny?
Jakie są koszty wymiany amorków?

Jacek
  
 
w sklepie i warszracie Idryjan ceny mają następujące:
Przód- 135 sztuka
Tył - 754 sztuka

320 wymiana wszystkich

dużo czy mało?

Jacek
  
 
hmmm... JAcek, 5 baniek za regenerację, to trochę sporo, biorąc pod uwagę że w tej cenie możesz już dostać komplet tanich gazówek.
Generalnie, jeśli ci zależy na cenie to zadzwoń do sklepu i dopytaj się ile kosztują fabryczne. Jeśli nie uprawiasz sportów, to powinny ci wystarczyć i pewnie będą najtańsze.

Sporo ne temat amorków możesz też znaleźć TUTAJ
  
 
Góral ,dzięki za info. Też uważam że 500 za regenerację to jest całkiem sporo.

Sam koszt amorków z krosna to około 420 pln. Do tego dochodzo jeszcze robocizna. Podejrzewam ze minimum 200 pln. Dodatkowo jeszcze pewnie jakieś pierdy do wyjdzie z 800 pln w sumie. A to robi się już spora kwotka.

Czy amorki można samemu wymienić. Dużo z tym jest roboty?

Jacek
  
 
Jacek wiem ze amorki do przodu kupisz za 120 zł sztuka a tył po 80 sa na powazkowskiej i na radzyminskiej w tej cenie na Jagielonskiej dostaniesz tył po 80 z upustem klubowym ale przód jes ok 130 wiec juz cos wiesz
  
 
Cytat:
Czy amorki można samemu wymienić. Dużo z tym jest roboty?


NAPISZE CO WIEM.......
MOŻNA ALE;Z TYŁEM JESZCZE PÓJDZIE GŁADKO, A DO PRZODU TRZEBA MIEĆ ŚCIĄGACZE.
  
 
Halo Warszawiacy - to jakie wy macie ceny w sklepach i warsztatach? Przecież to makabra, skoro ja za wymianę całego przodu: amorki, sprężyny, tulejr, gałki, wszystkie drążki, łożyska, uszczelki + dwururka zapłaciłem 840 zł (z częściami - wszystko nówki). Myślę że za same amorki byłoby znacznie mniej.
Andrzej
  
 
Amortyzatory do klasyków są tańsze niz do samary.
Delphi Krosno Duo Control,olejowe,kosztują
na tył po 50 zł,a na przód po 55.To i tak wysokie ceny,bo w hurtowni da się taniej kupic
  
 
hmmm, nie mam pojęcia. na razie, odpukać, nie mam powowdu do wymiany.
  
 
Witam !
Mam pytanko co do amorków?
Czy ktoś z was zakładał do klasyka amorki od niwy?
musze wymienić tył i takie mi zaproponowano do kombiaka bo działają obustronnie.
Sprężyny mam od poldka i są sztywniejsze trzymał się jak przyklejony do momentu wycieku z teleskopów.
  
 
wiem że poldek to nie samara ale ja za regeneracje + utwardzenie (na tzw KJS-y) zapłaciłem 200 z robocizną. Teraz PN trzyma się drogi o niebo lepiej, przy seryjnych sprezynach i resorach.
Warsztat sprawdzony przez wielu klubowiczów z FSOAK. polecam tel.750-17-88 Piaseczno k/Wa-wy
  
 
Czy wymieniajac amorki musze zmienic 4 na raz? Bo chce zmienic sprezyny z tylu i moze odrazu amorki... Na komplet 4szt. nie mam kasy.

Pozdro.
  
 
Jasne że nie musisz kupować od razu wszystkich, byle tylko wymieniać parami - albo przód albo tył. A jakie kupujesz?
Andrzej
  
 
Sprezyny standardowe chyba bo te od 2104 sa za wysokie, amorki hmm... i tu pojawia sie problem czy zwykle olejowe z krosna czy moze cos lepszego. Nie mam pojecia

Pozdro.
  
 
No to Bernard: po pierwsze polecam Ci sklep na Dobrego Pasterza.
Zamów sobie u gościa spręzyn jak najtwardsze (oryginalne rosyjskie). Po drugi jak masz kupować zwykłe amorki to kup Duo-Control - też z Krosna - są niewiele droższe a lepsze od zwyczajnych (też dostaniesz na Dobrego Pasterza)
Andrzej
  
 
Dzieki za info Ale chyba najpierw czeka mnie spawanie progu... Tylko jeszcze nie wiem gdzie i za ile.

Pozdro.
  
 
Dwa grosze ode mnie.

Musiałem wymienić amortyzatory w samarce - tył
Szukałem w miarę tanich amorków, po obdzwonieniu kilku sklepów
najtaniej wyszło kupić delphi. Znalazłem po 76 pln sztuka, gościu powiedział że gazówki są droższe o jakieś 10 pln na sztuce ale akurat nie miał.(sklep ul. Grójecka 95 Warsaw)

Wymiana chyba najtaniej wyjdzie w warsztacie na ul. Mareckiej 14
w Zielonce gościu zaśpiewał 70 pln za wymianę kompletu 2 sztuk.

Ja się chyba sfrajerzyłem bo zapłaciłem za wymianę 140 zeta
policzył mi 70 pln od amora (warsztat ul. Dywizjonu 303 przy mijance Górce) nie polecam tego warsztatu, jak odbiera się auto zawsze płaci się wiecej niż ustalisz przy odstawce auta, zawsze jakiś problem przy naprawie zwiększa jej koszta.............nie wiem czemu tam jeszcze naprawiam.

to hej
  
 
Cena w Zielonce ( zreszta raz wymieniałem tam łożysko w Samarze ) jest podobna jak w Krakowie u Władka- płaciłem chyba po 30 zł od sztuki z tyłu. Ale w sumie wymianę amorków w samarze ( tylnych ) mozna w sprzyjających warunkach wykonać własnoręcznie
Ale 140 to faktycznie drogo...
  
 
Nie zalamujcie mnie ! Tyle kasy... a niestety najpozniej na wiosne musze sie tym zajac - mam nadzieje, ze chociaz ten tyl da sie zrobic samemu, przynajmniej te koszty odpadna - mam nadzieje, ze dam rade, a jesli nie to zwroce sie o pomoc na forum... a tak przy okazji pytanie - jak pojezdze na razie na zuzytych jeszcze ze 3 miesiace to moze nic sie nie stanie z autem - jak myslicie ?
Pozdrawiam !
  
 
zamienniki amortyzatorów

Wklejam tabelkę bo może się komuś przydać...

Poza tym poskarżę się na Delphi . 10 września tego roku założyłem do puga 406 gazowe typu duocontrol. Wczoraj przy okazji zmiany kół na zimowe wyszło, że z jednego amorka cieknie olej Co doskonale wytłumaczyło stuki z tylnego zawieszenia. Reklamacja to 2 tygodnie bez samochodu i dodatkowe koszty , których pewnie nie zechcą ponosić producenci.