Jakie auto dla rodziny kupić?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Rodzina: rodzice plus trójka dzieci (najmłodsze niemowlę czyli wózek itp.).
Kwota: ok 30kzł.

Ma być przede wszystkim bezpieczny i wygodny.
Silnik najlepiej benzyna z możliwością wstawienia LPG.
Wygląd i marka bez znaczenia.
Dobrze jakby miało większy prześwit.

VW Sharan odpada - ma 3 gwiazdki w testach
Z tego co widzę to zostało Renault Espace i KIA Carnival.
Tym drugim jeździłem ostatnio i jakoś niczym mnie nie zaskoczył.

A może jakieś duże kombi w którym zmieszczą się trzy duże foteliki obok siebie? Czy jest takie na rynku?

Bardzo dziękuję za Wasze podpowiedzi!

Pozdrawiam,
R
  
 
starczy Ci na 6 multipli

Pozdr.
  
 
A myślałeś nad zakupem Zafiry?
Jak dla mnie w sam raz.Dzieciaki z radością wskakują "do bagażnika" i pozostaje miejsce na pięć dorosłych osób.Ewentualnie Ty i nr-1 w pierwszym rzędzie(siedzeń) ,żona+ tobołki w rzędzie drugim a nr -2 i 3 w rzędzie trzecim.Przy takim załadunku pozostaje niewiele miejsca w bagażniku .Jeśli zmieścić w rzędzie drugim trzy foteliki(co czasem praktykuję)to miejsca na bagaż jest po sufit.
Renault Espace jest godny uwagi.Pozostaje jeszcze (z vanów) Mazda MPV i Hujdaj .Te samochody jedynie przeglądałem przed zakupem Zofiji,więc się nie wypowiem.
  
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi!

Robert - ja garaż dobrze zamykam aby ktoś Multiplii nie podrzucił


Co do Zafiry to oglądałem taką "B" z silnikiem 1.8. Niestety nie ma oddzielnych foteli w drugim rzędzie. Ta nowsza już ma ale jest za droga.
Ciekawe to co napisałeś - że mieszczą się trzy foteliki na kanapie obok siebie. Ale czy mówimy o pełnych normalnych fotelikach a nie o tzw. poddupnikach dla starszych dzieci? Jak z przypinaniem takiej trójki dzieciaków? Czy jest to łatwe?

Gawcio - daj znać co jeszcze oglądałeś i jak wrażenia.
  
 
Oj pamiętam te rozterki z przed 5 lat.
Co kupić, jaki rodzinny samochód by był wolny od rdzy i trwały silnik.

Moje rozterki

Na całe szczęście nie poszedłem za głosem ludu i posłuchałem Bogdana.
Do dziś jestem mu za to wdzięczny.

Kupiłem Lagunę II Grandtur z benzynowym silnikiem 1.8 16V, choć polowałem na 2.0, jednak ciężko było trafić.

To naprawdę duże, przestronne autko i w 100% wolne od rdzy.
Mój ma już 13 lat jest bez konserwacji i nic
Obecnie mam licznikowe 274 kkm i nadal wszystko OK.
LPG spisuje się naprawdę świetnie.
Części w przystępnych cenach.
Pięć gwiazdek. Bardzo dobrze wyposażone.
Co do spalania to odsyłam do Motostat

Polecam kupić Lagunę II po lifcie z 2006 lub 2007.
Koszt to ok. 20-26 tyś. zł
Wystrzegaj się modeli "okazyjnych" od dziadka z niemców.
  
 
W zasadzie każdy chwali to, czym jeździ .
Dlatego też ja mogę śmiało polecić Hondę FR-V. Lepszego auta nie miałem.
Dla zachęty:
>>Klik<<
i
>>Klik<<

Auto absolutnie niezawodne, wygodne, przestronne i dynamiczne.
Silnik nie do zabicia, na łańcuchu rozrządu, dobrze toleruje gaz (to z opinii innych - sam gazu nie założyłem, choć miałem taki zamiar).
Jakość wykonania - klasa sama w sobie.

Osobiście bardzo polecam.

Ale ja się na pewno nie znam . Bo wcześniej przez 7 lat miałem Multiplę . I też byłem zadowolony.


[ wiadomość edytowana przez: SlawekH dnia 2015-01-29 11:52:53 ]
  
 
Jak chcesz coś wyższego, to Suzuki Vitara XL7, ewentualnie Nissan Terrano.

Pozdrawiam
  
 
Moi drodzy,

Raz jeszcze przypominam, że w drugim rzędzie muszą się zmieścić trzy duże foteliki oraz przypięcie dzieciaków nie powinno stanowić problemu.

Vitarą jeździłem. Miało to silnik HDI od PSA. Jest to dobre auto dla myśliwego. Nie ma szans aby się tam trzy foteliki na kanapie zmieściły. Lagunę II też znam. Uważam, że dla kierowcy jest tam mniej miejsca niż w Espero. Siedząc w tym aucie uderzam barkiem w słupek. Przypinanie trzech fotelików to też ciężka sprawa. Super dla rodziny 2+2 ale nie 2+3. Kisztan w ile osób jeździcie?

Co do Hondy to myślałem o Odyssey. Tej FR-V zupełnie nie znam (muszę poznać). Sławek - w ile osób jeździłeś?
  
 
Trzy foteliki wchodzą w trzecim rzędzie ale z zapinaniem i wypinaniem z nich jest trochę zabawy.Świetnie sprawuje się trzeci rząd i jeden fotelik obok kierowcy.Dzieciaki mają 8 ,5 i 3 lata.Starsi sami zapinają pasy a ja dopinam 3-latka.Faktycznie kanapa drugiego rzędu nie rozkłada się.
W Espace jest większy komfort ale jakoś boję się tej marki .Po licznych doświadczeniach kolegów z Renault wniosek -omijać -utkwił mi w głowie.Kisztan sobie chwali a ja nie znam podobnych przypadków.Znam te przeciwne.
Myślę,że świetną sprawą jest pojechanie do komisu i przymiarka fotelików wraz z dziećmi .Wychodzą wtedy praktyczne cechy podzespołów i realne ich zastosowanie.Mnie Zofija cieszy ale ja nie jestem wymagający.Gdy szukałem auta to najpierw jechałem sam-na obluk a następnie z rodzinką na testy-w tym fotelikowe.

[ wiadomość edytowana przez: gafcio dnia 2015-01-29 22:30:54 ]
  
 
Cytat:
2015-01-29 22:10:52, gafcio pisze:
..."W Espace jest większy komfort ale jakoś boję się tej marki .Po licznych doświadczeniach kolegów z Renault wniosek -omijać -utkwił mi w głowie.."


...o "licznych doświadczeniach" ...z Renault ..coś mogę po 15 latach pracy dla tej marki powiedzieć...więc Ty "omijaj sobie" , a ja i tak swoje wiem
  
 
Cytat:
2015-01-30 04:12:06, bogdan1 pisze:
...o "licznych doświadczeniach" ...z Renault ..coś mogę po 15 latach pracy dla tej marki powiedzieć...więc Ty "omijaj sobie" , a ja i tak swoje wiem

sąsiad obok prowadzi zakład elektromechaniki samochodowej i 50% aut na placu to Laguny elektryka pada jak złoto, a ESPACE jeżdżę z kolegą do pracy bardzo zachwala to auto wygodne jest, trzyma się drogi tylko ma niesprawny ręczny bo jest jakiś dziwny, oraz dziwnie się dopytywał ile dałem za wymianę silnika w Espero
  
 
Cytat:
2015-01-30 04:12:06, bogdan1 pisze:
...o "licznych doświadczeniach" ...z Renault ..coś mogę po 15 latach pracy dla tej marki powiedzieć...więc Ty "omijaj sobie" , a ja i tak swoje wiem



Teściowa ma lagunę II 1.9 dci - tytuł "królowej lawet" pasuje idealnie Włożyła drugie tyle za ile kupiła, ale fakt, że kupiła trupa (licznik 180 000km, ja daję realnie jakieś pół miliona )

Pozdr.
  
 
A czy może ktoś z Was zna Mazdę MPV?
Była by ok, ma przesuwane drzwi, często webasto tylko podobno rdza ją lubi

Szukałbym takiej w benzynie np.:

MPV
  
 
To masz podobny zestaw jak ja, również trójka + dwoje dorosłych.
Obecnie jeżdżąc Passatem zdarzało się nam jechać na dwa samochody gdzieś bo się nie załadowaliśmy w jeden. Na szczęście etap wózka mamy już za sobą i ostatecznie w jedno auto się mieścimy, ale nie jest wesoło.

Kasa się zbiera a my też rozważamy:
- albo coś płaskiego jak Passat czyli Audi A6 lub jego klon Skoda Superb oczywiście kombi,
- albo coś wyższego czyli Sharan i jego klony od Forda i Seata, Citroen C4 Grand Picasso,
- opcja dość interesująca i wcale nie taka trudna w serwisowaniu - Chrysler Grand Voyager,
- opcje ekstremalne - VW Multivan lub Renault Grand Espace.

Tylko mnie siem wydawa, że żeby faktycznie poczuć przeskok jeżeli chodzi o pojemność/komfort to powinien być to Chrysler Grand Voyager do którego jakoś przekonać się nie mogę
  
 
Na Chryslera nie było mnie stać a i spalanie ma z za oceanu.Jednak był i jest obiektem moich marzeń.
Mazdy MPV ,te które widziałem" na żywca " miału zatajone przejścia z lakiernikiem.Podobno Vebasto,ogrzewanie 3-ciego rzędu i silnik dają zarobić mechanikom.
Nissan Primera-wąski drugi rząd .
Multipla ma wszystko czegoooo...nie ,nie da się pisać pamiętając jak wygląda.
Renault ...np kolega jeździł w serwisie AGD -setki km na miesiąc -nowymi-dla siebie kupił Fiata.ZnFca Laguny wtopił a z tego co zostało ze sprzedaży wyskrobał na Matiza.Były mechanik -zamienił na Lanosa.Deweloper-za 1/3 ceny.Kolega z pracy 7koła w plecy.
Wychodzi na to,że do naszego cud kraju napływa złom w postaci ładnie wyglądających samochodów.Trafić na perełkę to lata szczęśliwej jazdy.
  
 
Cytat:
2015-01-30 22:32:44, gafcio pisze:
Renault ...np kolega jeździł w serwisie AGD -setki km na miesiąc -nowymi-dla siebie kupił Fiata.ZnFca Laguny wtopił a z tego co zostało ze sprzedaży wyskrobał na Matiza.Były mechanik -zamienił na Lanosa.Deweloper-za 1/3 ceny.Kolega z pracy 7koła w plecy.



?? Piątek - wybaczamy

Pozdr.
  
 
Tak sie przyglądam tej dyskusji i rozmawiacie cały czas o 15 letnich trupach, a tu do wydania jest 30 tyś zł. Czyli spokojnie można myśleć o wozie z tego dziesięciolecia, takim który może jeszcze jest na gwarancji albo tuż po, i nie ma na liczniku 180 tyś km (to taki typowy przebieg sprzedawanych wozów, niezależnie czy ma 3 lata czy 13 ). Ja odpuściłbym wszystko co nie jest vanem, jako za wąskie, i poszukałbym scenica albo grand scenica III, ma sporo miejsca w środku a nie jest jeszcze autobusem jak espace. W ogóle espace'a bym odpuścił - za drogi jako nowy, więc i nikt nie sprzeda młodego woza w dobrym stanie z małym przebiegiem za rozsądne pieniądze.


-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Cytat:
2015-01-29 21:03:03, Ravpraca pisze:
Tej FR-V zupełnie nie znam (muszę poznać). Sławek - w ile osób jeździłeś?



Jeżdżę nią regularnie w 5 osób, najstarszy syn już jest dorosły i też bez problemu jeździ jako trzeci z przodu. W sześć osób (z reguły zkimś z dziadków) też jeździłem i jest normalnie w aucie, żadnego ścisku.
W 5 osób, całą rodziną byłem 2 tygodnie w Chorwacji - pomieściłem wszystkie bagaże, łącznie z lodówką turystyczną. Żadnych trumien na dachu, żadnych przyczepek, wystarczyło złożyć 1 fotel z tyłu.
średnie zużycie paliwa z urlopu - 7,3 l/100 km bezołowiowej 95. Dałem sobie wtedy spokój z myśleniem o LPG, zwłaszcza, że aż żal zatruwać taki fajny silnik podtlenkiem. Moją Hondkę kupiłem w 2013 r. za 37,5 tys. (rocznik 2007). Pierwszy właściciel, kupiona w PL miała wtedy niespełna 80 tys. przebiegu. Zrobiłem nią 50 tys. - liczba awarii - 0. Tylko standardowe przeglądy. 2 razy do wymiany gumy stabilizatora - co przy masie auta i naszych drogach raczej nie dziwi.
  
 
Logan MCV I
  
 
Ja bym poszedl w VW Tourana po 2007 roku. Tesc ma takiego 140km w tedeiku silnik super, ma na 7 osob, ale w wersji na 5 tez trzy foteliki wejda, spalanie 6.0 ropy, chyba ze chcesz to szukaj benzyny i zagazuj, dobrze wyposazone auto, ladnie sie prezentuje jeszcze, a do 30 tys spokojnie znajdziesz dobry egzemplarz. Tylko bron boze nie 170km w djezlu bo skonczysz mieszkajac w warsztacie


[ wiadomość edytowana przez: kylos dnia 2015-01-31 22:15:49 ]