Jakiego tłumika sobie założyć ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie jakiego ???
Koniecznie cuś pod model (najchętniej a'la MaciekGT). Ma być w miarę cichy (kłania się komorowo - przelotowy) i pozwolić mi na późniejszą rozbudowę, bądź lepiej przebudowę ukł. wydechowego.
Prawdę mówiąc nie robię tego tłumika z powodu, że mam zbyt dużo czasu, ale kiedy wczoraj odkryłem, że to walenie w tylnej części autka to właśnie tłumik i poruszyłem nim w celu sprawdzenia, czy to na pewno to, to... odpadł
Teraz Esperak chodzi lepiej niż pucharowy Lanos
  
 
i mowia ze Alfa jest usterkowa :
ostatni tydzien to skryznia biegow i tlumik
hehe oj Łukasz Łukasz "wydajesz majatek na ten samochod"
  
 
I co będzie z tą słynną końcówką wydechu ala lwi pazur ????
  
 
Cichy przelot hhhmmmm wiesz te dwa słowa tu się kłucą.!!!!
ja to przećwiczyłem efektem mojej wojny jest to że prawie pół klubu już ma moje tłumiki hehehehe

wyniosłem z tego jedno doświadczenie.! jezeli to ma być cichce to napewno niebedzie przelotowe.!!!! jezeli to m być przelotowe to bedzie głośne i inaczje się nieda.!!!! ja jako że nielubie chałasu wybrałem połaczenie fabrycznego tłumika i sportowej końcówki 100mm efekt z tyłu ładnie burczy w środku niesłyszalna.! dlamnie to ideał ale każdy lubi co innego.!!!!
  
 
Gajer ma pierwszą wersje tłumików Adama ja wersje beta 1 troszke cichszą

Ja wam powiem jedno sportowy wydech jest fajny poczatkowo byłem przeciwnikiem......ale po założeniu spodobał mi się pomruk mojego esperaka........

....po załozeniu LPG jest to jedyny sportowy akcent w tym samochodzie

Kiedyś miałem osiągi.....teraz mam mruczenie......fakt faktem że mało osób chce sie ze mną scigać widać esperak wyglada groźnie
  
 
Ależ Adamie nawet nie śmiem myśleć, że będzie on tak cichy jak seria, jednak staram się wyzbyć dźwięków zbliżonych poziomem hałasu do startującego odrzutowca
Ale, tak zupełnie poważnie - Maciek ma naprawdę bardzo przyjemnie "brzęczoncy" tłumik. Dźwięk jest charakterystyczny jednak nie uciążliwy dla jadących w autku.
Poza tym nie ma to byc pełny przelot. Z tego powodu wspomniałem o konstrukcji komorowo - przelotowej.
P.S Zawsze lubiłem nieco bardziej "basowe dźwięki", ale po doświadczeniach z poprzednim samochodem, gdzie zamontowany był całkowicie sportowy ukł. od kolektora, nie zamierzam ponawiać takowego efektu w limuzynie typu Espero.
Ferrari i tak z niego nie zrobię, ale satysfakcja z dobrze wykonanej pracy" pozostanie.

P.S2: Faktycznie Esperak Tomka chodzi bardzo "miło dla ucha" przynajmniej na obrotach biegu jałowego
  
 
Cytat:
2003-10-13 18:50:27, Lasombra pisze:
i mowia ze Alfa jest usterkowa :
ostatni tydzien to skryznia biegow i tlumik
hehe oj Łukasz Łukasz "wydajesz majatek na ten samochod"


Po pierwsze nie skrzynia biegów tylko sprzęgło
A po drugie nie tłumik, tylko... to co z niego zostało
Cytat:
2003-10-13, JACO pisze:
I co będzie z tą słynną końcówką wydechu ala lwi pazur ????


Jak to co
... odpadła razem z tłumikiem
  
 
Cytat:
Po pierwsze nie skrzynia biegów tylko sprzęgło


oj czy to ważne
w każdym bądz razie ciągle coś musisz robić, światłą ostatnio
  
 
Tak skoro jesteśmy w temacie, ostatnio montowałem człowiekowi xenon w Alfie, ale 145.
Był to pierwszy samochód jaki robiłem, w którym wystarczyło odkręcić soczewkę standardową i zastąpić ją xenonową... nawet otwory pasowały idealnie
Chciałem naciągnąć gościa na Bi - xenon, ale niestety się nie zdecydował a szkoda. Napewno lepiej by świeciło niż seria

P.S A ja właśnie przerabiam swoje halogeny - naturalnie na xenonowe. Uj, będzie się trawa palić (i asfalt też )
  
 
SpeedR to Ty lampiarz jestes ?


Do Mondeo 99r. da rade cos zalozyc ?. Pewnie da, ale seryjnie nie bylo ksenonow
  
 
Łukasz ale hmm co z tym systemem samopoiomowania i spryskiwaczami ??????
policja cie zatrzyma i ci dowod zabierze !
  
 
Cytat:
2003-10-13 23:31:16, Zoltar pisze:
SpeedR to Ty lampiarz jestes ?


Do Mondeo 99r. da rade cos zalozyc ?. Pewnie da, ale seryjnie nie bylo ksenonow


A tu Cię zaskoczę. Na rynku niemieckim wychodziło Mondeo o którym mówisz z xenonami (choć niewielka liczba).
Miały szklany (kształtowany) klosz z wydzielonym miejscem na soczewkę. Wiem, bo przez ręce mojego znajoego przewinęły się takie lampy.
  
 
Cytat:
2003-10-13 23:42:55, SpeedR pisze:
Cytat:
2003-10-13 23:31:16, Zoltar pisze:
SpeedR to Ty lampiarz jestes ?


Do Mondeo 99r. da rade cos zalozyc ?. Pewnie da, ale seryjnie nie bylo ksenonow


A tu Cię zaskoczę. Na rynku niemieckim wychodziło Mondeo o którym mówisz z xenonami (choć niewielka liczba).
Miały szklany (kształtowany) klosz z wydzielonym miejscem na soczewkę. Wiem, bo przez ręce mojego znajoego przewinęły się takie lampy.


O to bardzo dobre info

Na wiosne moze sie zglosze po taki komplecik
  
 
Jeśli tylko takowe namierzę, to nie ma problemu.

Dobra Panowie, koniec dyskusji o lampach, bo za chwilę padną "oślepiające " niemiłe komentarze w moją stronę
  
 
Ty to byś tylko oślepiał WSTYDZ SIĘ.!!!!!!!
  
 
wmiare cichym tłumikiem jest vega naprawde ładnie mruczą a nie ryczą też zastanawiam sie nad montażem tego tłumika ale na wiosne bo poco na zime
  
 
Cytat:
2003-10-14 13:53:48, KUKI pisze:
wmiare cichym tłumikiem jest vega naprawde ładnie mruczą a nie ryczą też zastanawiam sie nad montażem tego tłumika ale na wiosne bo poco na zime


Vegę miał Lasombra, ale to niestety universal więc odpada.
  
 
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojego wydechu....
niby nic ciekawego ba jakieś TOMA RACING ale za to z bezkwasówki i działa dość cicho (nie męczy w czasie jazdy) a poza tym tak przyjemnie mruczy....
no i kopotu z brakiem blasku nie ma bo ładnie świeci
koszt 400 zeta + 90 zeta montaż w Pruszkowie, ale kolo spawa bezkwasówke idealnie i tak przerabia że w każdej chwili odczepiasz i wkładasz nominał bez zbędnej dłubaniny ani palnika...
  
 
Cytat:
2003-10-16 18:09:29, KaZaK pisze:
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony ze swojego wydechu....
niby nic ciekawego ba jakieś TOMA RACING ale za to z bezkwasówki...


Z BEZkwasówki Powinno być chyba bez "bez"

Swoją drogą znam człowieka wyrabiającego tłumiki Toma Racing. Tak się składa, że robi on bardzo dobrze wykonane tłumiki, ale niestety nie przykłada się do ich wyliczania.
Dla ciekawych: Sam "prezes" TOMA RACING jeździ fioletowym Civicem Coupe i dość czsto pokazuje się w Modlinie
  
 
jeszcze sie pytasz TYLKO EL_TEC!!!!!!