Czujka temperatury w e36

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

jadac w zeszlym tyg po pewnej dziurawej drodze uslyszalem sygnal o spadku temperatury ponizej 2.5 C (czy kiedy tam sie to wlacza) i termometr wskazal mi ujemna temp. podczas gdy w rzeczywistosci bylo ponad 10 C

Przez kilka dni wariowal pokazujac raz wlasciwa temp., raz nie wlasciwa (mniejsza - ujemna). Dzis sfiksowal zupelnie i caly czas pokazuje -37 C

Jakies sugestie? Gdzie wogole jest ta czujka?
Czy moze to takie male pudeleczko (ok 5 x 2 cm) na blotniku pod lewym przednim reflektorem?
Czy jej wskazania maja wplyw na sterowanie silnikiem, czy tylko sa czysto informacyjne?

Pozdrawiam,
Luki
kni(@)chorzow.wsb.pl <-- usun nawiasy z @

e36, 318is coupe 94'
 
 
jak bedziesz cos wiedzial to prosze na okty@wp.pl jakas info, bo u mnie to samo od kilku dni
DZIEKI
 
 
Witam

Czujnik temperatury zewnetrznej znajduje sie w tunelu prowadzacym powietrze na przednią lewą tarczę hamulcową (strona kierowcy).
Jest tylko zatrzaśnięty w otworze. Jeżeli tunelu juz np. nie ma
to poszukaj wiszącej wiązki z żółtą wtyczką w której powinien
być wpięty czujnik. Co do budowy, to jest to mały element szerokości wtyczki dwu pinowej charakeryzujący się takim "patyczkiem" że tak powiem, kolor całego czujnika jest czarny.

Pozdrawiam
Krzysiek
  
 
Witam,

Cały problem został szczegółowo omówiony i na szczęście rozwiązany na forum www.forumbmw.prv.pl

Nie, żebym reklamował konkurencyjne forum ale nie chce mi sie przepisywać postów

- tam też zamieściłem zdjęcie tej czujki.

Pozdrawiam,
Luki