Brak mocy na zimnym silniku. Na ciepłym losowy brak mocy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Posiadam od 5 lat Toyotę Avensis Verso D4D 2.0 116 KM. Jak dotąd nie miałem z autem żadnych problemów. Regularna wymiana filtrów i oleju i to tyle.
Od zimy zaczęły się problemy z chwilowymi zanikami mocy przy gwałtownym przyspieszeniu. Mechanik wyregulował zawór sterujący przy turbinie i problem zniknął.
Obecnie pojawił się nowy problem. Na zimnym silniku auto nie ma w ogóle mocy od 1 biegu. Po zagrzaniu silnika przyspieszenie powraca ale losowo na różnych biegach znowu znika i występuje kompletny brak przyspieszenia. Szczególnie jest to wyczuwalne, gdy przytrzymam przyspieszenie na wyższych obrotach silnika. Występuje wówczas gwałtowna utrata mocy. Przy dłuższym trzymaniu wciśniętego gazu wyczuwalne jest lekkie falowanie przyspieszenia i czasem wszystko puszcza i auto przyspiesza dalej, a czasem tylko odpuszczenie gazu i zmiana biegu pomaga.

Jazda z podłączonym kompem pokazuje prawidłowe ładowanie turbiny. Jedynym problemem odczytanym to spadek ciśnienia paliwa w momencie spadku przyspieszenia do 40 MPa. Podejrzenie oczywiście zaworki SCV w pompie paliwa. Podmienione i nadal to samo? Pozostaje mi teraz wymiana filtra paliwa ale nie wiem czy to coś da. Proszę o pomoc czy może to być filtr paliwa i jaki najlepiej kupić do tego modelu.

Dodam jeszcze, że wymieniłem także przepływomierz powietrza, gdyż na początku podejrzenia szły w tym kierunku.

A i nie zapala się check engine.

Pilnie liczę na czyjąś pomoc. Auto jest mi pilnie potrzebne. Wożę trójkę dzieciaków. Rano, na zimnym silniku jazda bez mocy zaczyna być nie tylko irytująca ale i niebezpieczna.

Jeżeli mogę prosić kontakt do Bigelektron toyota spec oraz sugestie.
Czytałem, że to może być zatkany środkowy katalizator. Czy ktoś się orientuje jak go wyczyścić?


  
 
Zacznij od sprawdzenia zaworków SCV - sprawdź jaki ciśnienie generuje pojedynczy zaworek SCV.

P.S.
Sam miałem ten model - idealny dla rodzinki i sporo problemów - zaworki SCV, turbo
  
 
Witam

EGR sprawdzany ? Ja miałem ten sam problem
w mojej Toyocie Corolli Verso 2.0 D4D 116km.
Wymiana EGR - problem znikł.

Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Sebastyano dnia 2015-06-25 22:13:27 ]