Cewka zapłonowa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie. Czy cewke zapłonową (lada 21072) można zastąpic cewką od poldolota albo 125p? Moja sie upaliła, na ładowską musiałbym czekac 3 dni, a fiatowskie i polonezowskie są w lokalnym sklepie zawsze.
  
 
Jeżeli masz możliwość sprawdź impedancję cewki, najlepiej w książce od łady i poldka. Można założyć jeżeli jest taka sama. Gdy jest inna możesz założyć , odpali i może nawet pojeździsz , ale... moga dziać się różne dziwne rzeczy, więc nie polecam. Jeżeli nie masz dostępu do wyżej wymienionych książek (proponuje pójść do księgarni samoobsługowej, sprawdzić po prostu bez kupowania ), poczekaj na porady kolegów od klasyków. Wiem, że w samarze na 100% jest inna niż w poldku.
pozdr
  
 
Cewka,jezeli jest od poloneza z zapłonem elektronicznym to pasuje do samary na 100%, sam na takiej jeżdzę.Natomiast do 07 powinna pasowac od poloneza z zapłonem mechanicznym,to samo tyczy sie DF125(tam jest tylko zaplon mechaniczny)
pozdrawiam
Jarek
 
 
Tak jest, pasuje jak cacy, byle od mechanicznego zapłonu. Nawet od 12V Trabanta dwusuwa. Od elektroniki są jakieś wzmocnione, czy cuś.
Pozdro.
  
 
dzieki bardzo za odpowiedzi.
W takim razie kupuje i zakładam.
  
 
Cytat:
Cewka,jezeli jest od poloneza z zapłonem elektronicznym to pasuje do samary na 100%



Ooooooo, a to mnie kolega zdziwił. Według danych książkowych te cewki mają inną impedancję (chyba , że literatura kłamie ). I co jeździsz bez żadnych problemów z zapłonem?
  
 
Bez najmniejszych problemów,temat ten byl juz poruszany na forum autolady,i to pan inz.jan Czech napisał,wiec kupiłem od poloneza i jezdze caly czas ))))(jakieś 20kkm)
Pozdrawiam
Jarek
 
 
a ktoś zna sposób odlanczania kabelkow do cewki ? gdzie masa idzie bo nie zwróciłem uwagi
  
 
Masa jest brana z obudowy cewki przez obejmę do budy.
Pozdro.
  
 
Czy ktoś wie jaka cewka pasuje do Łady 2107, chodzi o dobrą i tanią i od jakiegoś popularnego samochodu. Na allegro najtańsze są do skody favorit 1989-1994 rok. 30zł za nową, pytanie czy to elektroniczny czy mechaniczny . Ktoś coś doradzi ?
  
 
Cewka, cewka. Dzisiaj przy grzebaniu przy pompie paliwa w mojej 2107 dotknąłem cewki zapłonowej i się opażyłem. Cewka się kończy?
  
 
A to znaczy, że nie wolno zostawiać auta z włączonym zapłonem. W takim przypadku cewka, to zwykły grzejnik, a aku pada.