Serwis wyszukiwania cześci samochodowych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Chciałbym zapytać Państwa opinije na temat serwisu szukania części samochodowych www.partmaster.pl . Czy chcieliby korzystać z takiego serwisu i jeśli nie to dlaczego? Ten sposób wyszukiwania cześci zamiennych jest bardo popularny w innych krajach. Chciałbym dowiedzieć czy ten temat będzie popularny w Polsce.
  
 
No jak dla mnie serwis ten niestety jest całkowicie bezużyteczny bo nie znalazłem tam takich marek samochodów jak Nysa czy Żuk - szkoda, bo na nic mi, ani moim kolegom z forum miłośników polskich dostawczaków - forum, gdzie nie ma części do aut tych marek...
Przynajmniej widziałem tam Jelcza oraz Stara no i Ziła - więc przynajmniej to...

...a z tego, co wiem to "trochę" osób szuka części zamiennych do remontu/renowacji Nys i Żuków oraz innych zabytkowych polskich aut
  
 
Tak, to jest prawda. Jeśli chodzi o zabytkowych autach to być może.

Ale co do mniej więcej nowych aut?
  
 
Hmm "co do mniej więcej nowych aut" to narazie nie szukam z racji, że mam już remont pewnej Fiesty IV z 1996 roku już za sobą...

...natomiast w najbliższym czasie będą mnie czekały zakupy różnych "fantów" do Nysy 522 oraz Syreny 102, a w pewnych hurtowniach wiem, że jeszcze można dostać do nich części...

...poza tym znam ludzi, którzy szukają części do Polonezów Caro, albo mechaniki (podzespołów) do silników Andoria 4C90 do Żuka/Lublina - więc to też nie jest aż taka "prehistoria".
Wiem też, że są producenci - rzemieślnicy, którzy robią (a właściwie dorabiają) części blacharskie do różnych aut: - błotniki, listwy, pasy, klapy do: Syrenek lub Jeepów Willysów.

Sam się nawet zajmuję od czasu do czasu regeneracją takich podzespołów jak: lampy, klamki, zamki, płyty do deski rozdzielczej... itp itd do różnych zabytków
  
 
Wygląda interesująco
  
 
Ja polegam bardziej na dobrych i sprawdzonych sklepach internetowych gdzie mogę kupić zarówno części jak i pozostałe akcesoria samochodowe,akurat tym się zajmujemy na co dzień więc chętnie pomożemy i doradzimy.
  
 
Jeśli mógłbym coś doradzić, to według mnie przydała by się jeszcze jedna wyszukiwarka. Bo niektóre części samochodowe produkowane są nadal, ale pod inną nazwą lub pod innym przeznaczeniem do innego pojazdu.

Np:

przednie lampy do Stara 28 = przednie lampy do Nysy, Żuka, Syreny, Warszawy, Jelcza 315 - 317

przednie lampy do Stara 200 z osłonami = przednie lampy do Autosana H9

zamki drzwiowe w Nysie = zamki drzwiowe w Ursusie = zamki drzwiowe w Żuku

klamki i zamki z Łady = klamki i zamki z Fiata 125p

Felgi do Forda Fiesty = felgi do Forda Ka

itp itd

Praktycznie spora ilość podzespołów do jednego auta jest identyczna w innych autach innych marek i jest wykonywana przez tych samych producentów.
Tylko, że często się o tym nie wie.

Gdyby była taka wyszukiwarka, co by potrafiła podpowiedzieć nam czego szukać i czy szukana przez nas część nie jest zamienna z innym autem