Jakie auto na długą wycieczkę?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Chciałbym się was poradzić w pewnej kwestii. Jakie auto polecacie na długie wypady poza granice naszego kraju? Chciałem aby w takim pojeździe zmieścił się bagaż dla trzech osób. Zależy mi na komfortowej jeździe. Tak więc auto z klimatyzacją oraz wspomaganiem kierownicy to minimum. Wycieczka będzie trwać z tydzień lub dwa. Z racji tego, że chciałbym opuścić tereny Rzeczy Pospolitej to wskazane aby auto było jak najmniej awaryjne oraz problematyczne. Nawigację będziemy mieli swoją więc nie musi ona być w standardzie. Mam swoją auto mapę z subskrypcją tak więc zgubienie się raczej nie wchodzi grę.

Czy ktoś za was miał już do czynienia z takimi sytuacjami w firmie wypożyczającej pojazdy? Możecie polecić jakaś godną zaufania firmę, która nie robi problemów przy wyjazdach poza granicami państwa? Czy ktoś z was miał kolizję poza polska? Jak przebiegają wtedy procedury? Czy można się od takich sytuacji ubezpieczyć ewentualnie jak wygląda sprawa z zastępczym autem, lawetą mandatem itp itd.
  
 
Koszty wynajmu będą ogromne. Dlatego jak nie masz worka bez dna to pomyśl o samolocie lub wypożyczeniem auta od znajomych. W wypożyczalni zapłacisz dużo.

Firmy wypożyczające auta mogą od Ciebie wymagać dodatkowego ubezpieczenia. Lepiej się na to przygotuj. Taki wyjazd może być obwarowany szeregiem ograniczeń.

Co do konkretnych firm to popytaj tu: http://comfortcar.pl/pl a także tu: http://www.foxrent.pl

Mandaty musisz płacić od razu u policjanta. Jedź rozważnie bo przeważnie poza granicami polski koszt wykroczenia jest spory lub wręcz gigantyczny ( Czechy). Dlatego zapoznaj się też z przepisami panującymi w konkretnym kraju. W jednych wymagają jeżdżenia cały dzień na światłach a w innych niekoniecznie. Warto zerknąć na charakterystyczne dla danego kraju znaki aby wiedzieć co one oznaczoną. Jak już będziesz w danym kraju i policja się Tobą zainteresuje to niema zmiłuj się. Albo płacisz mandat albo Cię pakują do aresztu. Od razu uprzedzam. Lepiej nie cwaniakować ani nie zgrywać ważniaka. Dlatego dobrze jest jechać rozsądnie.
  
 
Jaki samochód wybrałeś na tą wyprawę, ciekawy jestem czy miałeś przygody po drodze?
  
 
Auto jakie wybrałem to shrana znanej niemieckiej marki Volkswagen. Auto z klimatyzacją, wspomaganiem kierownicy, jest nawet czujnik parkowania i klimatyzowany schowek na chłodzenie napojów. ajerem jest ten czujnik parkowania ale to tylko bajer aczkolwiek bardzo przydatny. Natomiast podoba mi się to, że w tym aucie dosłownie można wyprostować kosci. Masę miejsca w środku, mnóstwo miejsca na bagaże. Z siedzeniami można zrobić co się tylko chce. Nie ma problemu aby w środku zrobić piknik bo fotele są obrotowe a miejsca jest dosyć na jakiś mini stół. Cena wynajmu to jakieś kilkaset pln za dobę ale ja w to wliczam wszelkiej maści ubezpieczania jakie sa potrzebne, łącznie z anastasisem, który działa poza granicami naszego kraju.

Koszty na szczęście dzielimy na kilka osób tak więc nie będzie to koszmarnie drogi wydatek choć tanio również nie będzie. Fajne jest to, ze auto na trasie bardzo mało. Umie zejść do 7 litrów ( ropa) przy spokojnej jeździe. Na mieście mieści się spokojnie w 10 litrach paliwa. Zapewniono mnie, że pojazd jest trwały i nie powinienem mieć żadnych przygód z silnikiem czy zawieszeniem. Poza tym te auta przechodzą częste przeglądy i w razie problemów dokonywane są w nich niezbędne naprawy. Tak więc ja dostaje auto po przeglądzie.

Zobaczymy jak będzie się sprawowało w trasie.



  
 
Sharan dobry samochód silnik wytrzymały
A z wypożyczalnią samochodów to dobry pomysł. W zeszłym roku zrobiliśmy rundkę po Polsce i też wynajęliśmy samochód. Wybraliśmy wypożyczalnię Panek, kolega w firmie korzysta z ich usług więc nawet się nie zastanawialiśmy.
W tym roku planujemy wypad Estonia i tamte regiony i zobaczymy co z samochodem
  
 
Całkiem pakowne na długie podróże jest jeszcze Volkswagen Caddy Doskonałe dla całej rodziny na wycieczkę rodzinną. Miałem okazję kiedyś się nim przejechać, i spakować bardzo dużo walizek, z wyglądu też całkiem fajny, w szczególności przód światła itd żeby było jasne piszę o nowszej wersji Caddy po liftingu od 2011r chyba wychodzi
  
 
Cytat:
2013-03-27 14:39:11, diabik pisze:
Całkiem pakowne na długie podróże jest jeszcze Volkswagen Caddy Doskonałe dla całej rodziny na wycieczkę rodzinną. Miałem okazję kiedyś się nim przejechać, i spakować bardzo dużo walizek, z wyglądu też całkiem fajny, w szczególności przód światła itd żeby było jasne piszę o nowszej wersji Caddy po liftingu od 2011r chyba wychodzi



W sumie też racja dobry samochód i z dużą paką
I jak na swoje gabaryty dosyć ekonomiczny.
  
 
W przypadku wypadów poza granicę od razu odrzuć auta z gazem bo, mimo że wychodzi to taniej to poszukiwanie stacji LPG może sprawiać problem. Dlatego mogę ci polecić naprawdę oszczędny samochód, którym jeżdżę na co dzień. Mazdy ogólnie są ekonomiczne i mało awaryjne, moja cx-5 w mieście pali strasznie mało. Prawie tyle ile dosyć leciwa yariska mojej żony. Ma trochę bajerów w sobie, w tym świetne audio. Nie wiem jak z kosztami wynajmu, ale na pewno nie będą one niskie. Lepiej pożyczyć auto od znajomych, bo wypożyczalnie mogą ci podać taką kwotę, że się przekręcisz z wrażenia ;p
  
 
Cytat:
2013-04-23 11:46:55, czujedym pisze:
Nie wiem jak z kosztami wynajmu, ale na pewno nie będą one niskie. Lepiej pożyczyć auto od znajomych, bo wypożyczalnie mogą ci podać taką kwotę, że się przekręcisz z wrażenia ;p



Koszt wynajmu też uzależniony jest od czasu i limitu km. Można też trafić na dobre promo nie ma tak źle
  
 
Na pytanie "Jaki samochód na wycieczkę" łatwiej by było odpowiedzieć jaki samochód nie nadaje się na długą wycieczkę - mały, hałaśliwy, paliwo-łapczywy
  
 
Jaki samochód na wycieczkę? Jakiś chyba na gaz Jak szukasz do kupienia to proponuję szukać czegoś z fabrycznie zamontowaną instalacją lpg.

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2013-05-03 23:31:39 ]
  
 
Przede wszystkim podaj więcej szczegółów,jaki budżet chcesz przeznaczyć na ten samochód oraz na ile osób? To bardzo ważne kryteria. Jeśli na dłuższe trasy,to polecam w nadwoziu sedan lub kombi.
  
 
Ja na takie okazje rozglądam się właśnie za camperem, ale używanym bo na nowy mnie nie stać niestety.
  
 
kupić jakiegoś mikrobusa zabrać rodzinę strzelić naklejki na samochód i jazda
  
 
mikrobus to spoko pomysł, ale kupować tylko po to żeby raz pojechać na wycieczkę? chyba trochę za dużo zachodu. wypożyczalnia jest spoko, jak się rozłoży koszty to nie wychodzi jakoś super drogo (chociaż zależy jaki kraj). pamiętaj tylko żeby wykupić ubezpieczenie żeby nie stresować się cały czas, że coś się stanie. czasami jak cię lekko zarysują to musisz karę 150 euro płacić ;/
  
 
Ja także jestem zdania że na długą wycieczkę kupno samochodu mija się z celem. jeżeli juz to o wiele bardziej opłacalne byłoby wypożyczenie nawet mikrobusa.
  
 
Polecam Forda SmaX
  
 
Minęło już trochę czasu,wiec może napiszesz na jaki model ostatecznie się zdecydowałeś? jeżeli watek jest w dalszym czasie aktualny to po prostu daj znać,czekamy na Twoją odpowiedź.
  
 
Ja bym na długie wycieczki wybrał jakiegoś SUVa, albo pickupa w przypadku gdy trzeba wozić dużo ekwipażu. Pickupa szczególnie w miejsca gdzie jest dużo bezdroży, do takiej jazdy nadaje się znakomicie i jest pewność że nie utknie gdzieś w błocie z ładunkiem wycieczkowym. Wśród pickupów, warto zainteresować się L200, AMAROKiem albo DMAXem. Ten ostatni jest w najlepszej cenie.
  
 
Wydaje mi się, że na dłuższe wycieczki najlepszy będzie SUV, komfortowa jazda, sporo miejsca, bezpieczeństwo. Sprawdź sobie kilka modeli: Toyota Rav4........./ciach/..........
Chociaż moim faworytem jest Toyota Land Cruiser 200


Powód edycji: odnośniki reklamowe

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-02-27 17:27:42 ]