Diagnostyka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Jak podłączyć Lade 111 do komputera? Kupiłem interfejs elm327 Bluetooth na allegro, ale nie mogę się połączyć z komputerem. Próbowałem również połączyć się interfejsem USB obd2 ale ciągle nic. Jedyne co się działo to podczas łączenia się przez USB ruszala się wskazówka od obrotów.
  
 
Potrzebny nie elm, a Vag
  
 
Z tego co wiem to ten interfejs na usb to był VAG .Jakiego programu użyć żeby się połączyć z tym samochodem ?
  
 
Nie jestem pewny na 100 %, ale elm327, to nie Vag, Ma być połączenie przez KKL. Ale też tego nie jestem pewny. Kiedyś wrzucałem tutaj link z programami, ale gdzie? Nie pamiętam.
  
 
To będzie to samo co w Nivce? Jeśli tak, to poczytaj mój wątek o Nivie. Elm jest ok bo obsługuje protokół ISO z linią K. VAG obsługuje tylko kkl i tez jest ok a zarazem 3 razy tańszy.
  
 
Tak, Niva i 110 to będzie to samo.
  
 
Można i adapterem ELM.

diagnostyka elm 327 Lada 2111 Lada niva


klika info z forum: diagnostyka lada

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2015-07-07 09:02:14 ]
  
 
Pobrałem kilka programów ale niestety są nieczytelne ponieważ zamiast liter mam pytajniki. Dziś postaram się sprawdzić czy moja kostka ELM używa tych samych pinów co Łada.
  
 

w tym OBD wykorzystywana jest tylko linia K.
W gnieździe potrzebujesz ja bodajże na 7-m pinie. no i zasilanie jeszcze.
  
 
tam wygląda moje złącze
  
 
zgadza sie, to OBD2
czyli:
  
 
a co z tymi trzema pinami na dole ?
  
 
nie używasz ich.
15 to linia L, inne to protokoły CAN, J1850.. nie używasz pozostałych. Tylko K potrzebujesz i zasilanie.
  
 
Próbowałem łączyć się przez ELM ale mi się nie udało. Użyłem programu Opendiag oraz Elm327 obd info(screen z tego programu). Obecnie nie mam laptopa wiec wszystko robie telefonem z androida.
Zrobiłem również autodiagnostyke przez liczniki i pokazało mi najpierw 1.1 później 14
  
 
Pamiętam, że ktoś pisał, o problemach z połączeniem, winowajca immobiliser.
  
 
ISO 9141-2
ВАЗ с ЭБУ MP7.0 EURO3

ISO 14230-2 (KWP2000)
остальные ВАЗ
  
 
Udało mi się

Zrobiłem to tak:
1. Podłączyłem adapter(ELM327) do gniazda OBD
2. Przytrzymałem przycisk kasowania przebiegu na liczniku i przekręciłem kluczyk, na wyświetlaczu pojawiły się 8 a wskazówki zaczęły się ruszać wtedy puściłem przycisk i raz go nacisnąłem, wtedy zamiast 8 pojawiło się na wyświetlaczu uEr 1.1
3. Uruchomiłem aplikacje Piston(Android) Wcześniej w programie ustawiłem protokół ISO9141-2
4.Kliknąłem ikonę łączenia z samochodem i po chwili gotowe.

Dziękuje wszystkim za pomoc