Przepisy opłaty podatki ubezpieczenia dokumenty...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
"Przepisy opłaty podatki ubezpieczenia dokumenty..." HTML Online Editor Sample
 Myślę, że nowy wątek na powyższe tematy przyda się na naszym forum. Do tego wszystko w jednym miejscu.



Na początek prasówka


Fot. 1

______________________________


Fot. 2

Fot. 3

_______________________________
Źródła fotografii:
1. "AUTO ŚWIAT classic" Nr 3/2013, str. 146
2., 3. "CLASSIC AUTO" Nr 86 LISTOPAD 2013, str. 76-77

  
 
To chyba będzie odpowiedni temat.

Postaram się maksymalnie streścić sprawę. Pacjent to Łada bez ważnych opłat, w tym interesującego mnie najbardziej OC. Czy w momencie podpisania umowy k-s i stania się pełnoprawnym właścicielem auta w kwestii OC mam "czystą kartę" tj. idę do mojego ubezpieczyciela, wykupuję całoroczną polisę OC i mogę spać spokojnie ? A może będzie tak, że przykładowo dzisiaj podpisałem umowę, gość w poniedziałek idzie sobie do swojego wydziału, zgłasza fakt sprzedaży auta a ubezpieczyciel przerzuci za jakiś czas zaległości na mnie ? Kary za brak ciągłości OC są cholernie wysokie więc naprawdę nie ma miejsca na żarty.

Miał ktoś podobny przypadek. Przepisy w tych kwestiach zmieniają się dość często więc wolę być pewny w 100% w co się pakuję.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Musisz mieć OC od momentu, kiedy stałeś się posiadaczem auta. Co było wcześniej Cię nie interesuje. Proste i logiczne. Dlaczego miałbyś odpowiadać za czyjeś gapiostwo /złą wolę?
  
 
Popieram Filipa. Zresztą, już sto razy ci o tym samym mówiłem.
  
 
Potwierdzam moja łada była bez przeglądu i ubezpieczenia. Obie rzeczy załatwione w dniu kupna.
  
 
Chłopy, nie pisałbym wcześniejszego posta gdybym kiedyś nie musiał płacić około 100 zł za jeden dzień przerwy OC u poprzedniego właściciela mojej drugiej Łady. A, że był to znajomy machnąłem ręką i zapłaciłem. Było to w MTU.

Ale skoro piszecie, że OC wystarczy wykupić w dniu zakupu auta to tak musi być. Dziękuję za odpowiedzi.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
W moim przypadku w momencie zakupu nowej polisy razem z ubezpieczycielem napisaliśmy wypowiedzenie starego OC które tego samego dnia zostało wysłane do ubezpieczalni.
  
 
Cytat:
2016-01-16 22:12:14, emde pisze:
Chłopy, nie pisałbym wcześniejszego posta gdybym kiedyś nie musiał płacić około 100 zł za jeden dzień przerwy OC u poprzedniego właściciela mojej drugiej Łady. A, że był to znajomy machnąłem ręką i zapłaciłem. Było to w MTU.


Jeśli to było np. 15 lat temu, to faktycznie tak było. A tak przy okazji, MTU to wredne skur....yny i ja osobiście zazwyczaj odstępuję od kupna jakiegokolwiek samochodu, gdy dowiaduję się, że jest ubezpieczony w MTU Ze dwa razy zdarzyło mi się u nich zapłacić składkę za 14-20 dni pozostające do końca bieżącej umowy, jak za niemal pół roku w innej ubezpieczalni. TFU!
Serdecznie pozdrawiam.