Avensis D-4D - metaliczne klepanie na 4 cylindrze - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wtrącę swoje "trzy grosze".Mój znajomy też miał problem ze stukaniem w Avensis i to był samochód z salonu,ale długo z tym stukaniem nie pojezdził,bo w końcu przepaliło denko tłoka.Poszedł z tym problemem do serwisu i dostał "przyjemną" wiadomość że akcja serwisowa wymiany wadliwych silników już się skończyła i on na taką wymianę już się nie załapie.Odwoływał się wszędzie ale nic nie załatwił.Wiem,że jego samochód był już po gwarancji tylko nie jestem pewny czy on miał silnik D-4D.Toyota z jakimiś silnikiem Diesla dała dużą plamę.
  
 
Cytat:
2017-01-26 06:42:12, Janusz1973 pisze:
Wtrącę swoje "trzy grosze".Mój znajomy też miał problem ze stukaniem w Avensis i to był samochód z salonu,ale długo z tym stukaniem nie pojezdził,bo w końcu przepaliło denko tłoka.Poszedł z tym problemem do serwisu i dostał "przyjemną" wiadomość że akcja serwisowa wymiany wadliwych silników już się skończyła i on na taką wymianę już się nie załapie.Odwoływał się wszędzie ale nic nie załatwił.Wiem,że jego samochód był już po gwarancji tylko nie jestem pewny czy on miał silnik D-4D.Toyota z jakimiś silnikiem Diesla dała dużą plamę.


Jak przepalilo denko tloka to tylko wina wtrysku i na to nigdy nie bylo zadnej akcji. Jak ktos jezdzi z niesprawnymi wtryskami ileje co popadnie to pozniej tak to wyglada.
Co do stukania to faktycznie moze byc sworzen tloka i moze stukac nastepne 100 tys nie nasilajac sie.
Jak stuka panewka to max 5 tys i sie przekreci.
Czesto po przebiegu wiekszym niz 200 tys jak nie wymieni sie podkladek pod wtryskami to zaczyna sie olej skwarzyc i moze cos zapchac zwlaszcza silnik 1Cd ftv filtr oleju jest bocznikowy czyli co zassie pompa idzie na panewki.Jak zapcha dysze chlodzenia plaszcza tloka to sie tlok przytrze i zacznie stukac jak sie nie odetka w pore to tlok zatrze na amen.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Bigelektron.Tak mi mówił znajomy o tej akcji wymiany silników.W tym,że jego Avensis była wyprodukowana już po 2010 roku.
  
 
Cytat:
2017-01-31 02:48:39, Janusz1973 pisze:
Bigelektron.Tak mi mówił znajomy o tej akcji wymiany silników.W tym,że jego Avensis była wyprodukowana już po 2010 roku.

Tak ale to dotyczylo uszczelki glowicy i problem z braniem oleju i wyrzucaniu plynu chlodniczego.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Możliwe.Należę do takich osób,że jak czegoś nie wiem to się nie udzielam,ale mój znajomy nie należy do osób którzy kupili drogi,dobry samochód,a na dobrej jakości paliwo już nie było ich stać.Orlen,Lotos raczej na nich można polegać.