Avensis Verso d4d - cośnienie oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
dzisiaj podczas jazdy zaczęła żarzyć się kontrolka oleju. gasła na wolnych obrotach a zapalała się na wyższych podczas jazdy. o co biega? smok przytkany, pompa zdycha czy czujnik?
  
 
Cytat:
2015-09-01 21:01:57, wtom pisze:
dzisiaj podczas jazdy zaczęła żarzyć się kontrolka oleju. gasła na wolnych obrotach a zapalała się na wyższych podczas jazdy. o co biega? smok przytkany, pompa zdycha czy czujnik?

A zaciągnij reczny i ruszaj w przod i w tyl czy nie zacznie mrugac .. mnie to na przetarta instalacje wygląda.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
w sobotę zabieram się za robotę, sprawdzę ciśnienie smarowania i zrobię endoskopię smoka, pobawię się też jak sugerujesz. dziwne to zachowanie kontrolki, bo wskazywałoby spadek ciśnienia na wyższych obrotach, tak jakby smok był przytkany, co raczej wykluczam, bo wymiany robię regularnie, oleje leję dobre i zgodne z wymaganiami (LM, Gulf). może pompa zdycha lub zawór przelewowy się podwiesił, ale tu raczej na wolnych obrotach by brakowało. przebieg już 300tys
  
 
wczoraj zrobiłem inspekcję kamerką przez otwór po śrubie, wszystko ok. wypłukałem silnik płukanką, zmieniłem olej i filtr. wykręciłem i wyczyściłem/przepłukałem czujnik ciśnienia. ciśnienia nie zmierzyłem bo mój manometr nie bardzo miał gwint stożkowy (wykonanie chińskie) i nie wkręcił się więcej niż na 1 zwój, więc odpuściłem sobie, bo wyrwało by i większy bigos bym miał. elektryka raczej ok. bo czujnik zwiera na masę bez ciśnienia, więc przy przerwie nie świecił by nigdy. wiązkę mam zabezpieczoną na silniku (w miejscu gdzie się przeważnie przeciera) raczej przetarć na masę nie ma. pojeżdżę dłużej zobaczymy co się będzie działo, może czujnik pada albo pompa zaczyna niedomagać.