Wtryskiwacze (używane/regenerowane???) RAV 4 D4D 115KM

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Mam nadzieję, że nie powielam wątku.
Jak w temacie - mam problem z wtryskiwaczami w RAVce... Opinię, ze to uszkodzone wtryskiwacze wydała Toyota Fietz w Poznaniu i niezależnie od nich potwierdzili to Bosch Service tez gdzieś w Poznaniu. Muszę kupić te wtryski...I tutaj zaczyna się mój dylemat.

Kupić używane?, na allegro? jak sprawdzić ich stan? regenerować? warto? gdzie, za ile?

Może ktoś już przerabiał taki temat - będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
  
 
Regenerowane to mozna sobie wsadzic w zad.Co jakis czas sie trafi uparty klient,ktory przywozi jakies scierwo po regeneracji z gwarancja na pismie,i wiadomo co bedzie....
My zakladamy - korekcja 1.8 i gorzej silnik chodzi jak grzechotnik,albo wcale nie chodzi i zaczyna sie gra w pingponga,az do zmeczenia zawodnika .
Za kazda przekladke trzeba zaplacic pare stowek,za co gwarant -firma regenerujaca nie zwraca,na dodatek stwierdza nie jednokrotnie ze te wtryski sa dobre i odsyla je z powrotem twierdzac ze to napewno cos innego jest przyczyna.itd
W koncu klient zaplaciwszy za pare przekladek plus podkladki -za kazdym razem trzeba nowe,plus za rzekoma regeneracje,jest juz dobre 2000 zl w plecy...przywozi jakies uzywki za 1500-2000zl 4 szt ,zakladamy i odjezdza caly szczesliwy.
Oczywiscie mozna zalozyc nowe,ale 10 tys to troche przeinwestowanie w uzywanym aucie.
Tak wiec zakladajac ze pompa jest na pewno sprawna,lepiej kupic 4 wtryski z tzw gwarancja rozruchowa,zalozyc to w ASO,zrobic jazde probna okolo 100km,potem wystudzic silnik i po nocy sprawdzic korekcje testerem,jezeli jest ok,to sie udalo,a jezeli na ktoryms wtrysku jest 1.8 i wiecej ,no to trzeba go zdemontowac i wymienic na lepszy.Tak to w skrocie najlepiej zalatwic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Słyszałem opinię, że wogóle wtryskiwaczy DENSO nie da się zregenerować...Nie wiem ile w tym prawdy.
Czym się sugerować kupując używane...Na oko przecież to trudno ocenić. Jest jakiś parametr, którym się można kierować, a który łatwo sprawdzić?
Na Allegro widziałem komplet wtryskiwaczy za ok 1000zł.

  
 
Slyszalem ze wtryski w starszych autach typu 2c, 2c-3 czy 1C wytrzymuja po 300-400tys km czy to prawda ?
Jesli tak to obecnie robi sie juz takie dziadostwo ?
  
 
Kupując nowe wtryskiwacze zawsze musimy mierzyć się z tym że to spory wydatek. Ja zdecydowałem się po długim rozmyślaniu i czytaniu for internetowych na regeneracje. Skorzystałem z serwisu http://www.wtryskiwacz.com/. Chłopaki fachowo podeszli do sprawy i nie żałuję że podjąłem taką a nie inną decyzję w kwestii tych części. Mają nowy sprzęt na którym wykonują te usługi i to mnie przekonało.
  
 
Cytat:
2015-03-03 19:21:31, motolotnik pisze:
Kupując nowe wtryskiwacze zawsze musimy mierzyć się z tym że to spory wydatek. Ja zdecydowałem się po długim rozmyślaniu i czytaniu for internetowych na regeneracje. Skorzystałem z serwisu http://www.wtryskiwacz.com/. Chłopaki fachowo podeszli do sprawy i nie żałuję że podjąłem taką a nie inną decyzję w kwestii tych części. Mają nowy sprzęt na którym wykonują te usługi i to mnie przekonało.


Napisz raczej po np20 tys czy jeszcze dzialaja.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
najlepiej zakupić wtryskiwacze regenerowane, jest n=to na pewno dużo bardziej korzystna opcja niż zakup nowych wtryskiwaczy. Zakupu zregenerowanych wtryskiwaczy możesz dokonać np. tu.
  
 
Cytat:
2015-11-19 12:26:40, JohnyDeepp pisze:
najlepiej zakupić wtryskiwacze regenerowane, jest n=to na pewno dużo bardziej korzystna opcja niż zakup nowych wtryskiwaczy. Zakupu zregenerowanych wtryskiwaczy możesz dokonać np. tu.


Pytanie dla kogo kozystna???
Zasadniczo wszyscy teraz regeneruja wtryski ale z praktyki nikomu to nie wychodzi lub wychodzi roznie .
Osobiscie z czystym sumieniem moge polecic tylko Warsztat Mateusza Cygana pod Krakowem .Jak sie wstuka w Google Stregoborzyce Cygan diesel klinika.Wysylam tam moich klientow z wyjetymi wtryskami zawoza przywoza montuje sprawdzam i jest ok podobnie pompy paliwowe.
Ok tzn ze po nocy jak odpalam to nic nie stuka silnik pracuje ok po nagrzaniu cisnienie paliwa jest ok i niewiem jak oni to robia ale nawet korekcje na wtryskach tez sa ok.Najwazniejsze jednak jest to ze udzielaja gwarancji na rok bez limitu km i w razie czego naprawiaja bez marudzenia.Kilku taksowkarzy regenerowalo tam wtryski a jednemu padl po dwoch miesiacach i pomimo ze wina byla ewidetna po stronie klienta bo gosc jezdzil na dziadoskim paliwie i nie pierwszy komplet wtryskow zajechal, to naprawili od reki.
Jesli chodzi o regeneracje wtryskow to temat jest trudny z uwagi na precyzje wykonania tych elementow ale wazne jest jedno ,czy potem gwarancja jest egzekwowalna jezeli nie to kazde pieniadze sa wyzucone w bloto.
Bo co mi po gwarancji w ktorej jest np napisane ze po regenerecji wtryski moga pracowac glosniej w praktyce klekocza i rechocza i zaczyna sie gra w ping ponga klient warsztat i nikomu to nie sluzy.Tak bywalo juz wielokrotnie w pewnej firmie na D......zainteresowani wiedza o czym mowa.Tak wiec jezeli cos Pan poleca i twierdzi ze kozystne to warto napisac dlaczego bo cena zakupu nie jest tu taka istotna jak podchodzenie do spraw reklamacji ktore przy duzej sprzedazy napewno sie zdarzaja.


-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2015-11-21 12:47:39 ]