Fiat 125 special 2.0 dohc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich maniaków fiata, mam problem z moją rajdówką, posiadam 125 special w wersji rajdowej, problem polega na tym że nie ma iskry podczas kręcenia rozrusznikiem, jak się włączy zapłon iskra przeskakuje a jak kręce rozrusznikiem to brak ,żeby było ciekawiej z pychu zapala, wymieniłem kopułkę z palcem i to samo. Podobno coś jest nie tak z aparatem zapłonowym , jakiś czujnik halla czy coś w tym stylu, nie wiem jaki mam aparat czy z czujnikiem czy starego typu, auto jest dosyć mocno przerobione i z tego co widzę głowica jest chyba od tempry,ritmo, tipo lub argenty???

AAAAAAAAAAAJJJJJJJJJJUUUUUUUUTTTTTTTOOOOOOO!!!!!!!!!!!!


[ wiadomość edytowana przez: 125special dnia 2016-01-19 19:00:14 ]
  
 
O, więc znalazł się nabywca na to auto?

Twój fiat w oryginale był "podstawową" wersją 125, nie S ani Special. Widać po listwach na bokach nadwozia. Jedynie atrapę przednią masz z 125 Special.

O ile pamiętam film z przebudowy tego auta na youtube (jeszcze za naszą południową granicą), to chyba rzeczywiście masz tam głowicę od przednionapędowego DOHC.
Może wrzuć jakieś zdjęcia spod maski, może ktoś tutaj będzie w stanie rozpoznać, co tam siedzi i co może być winne.
A może nawet jest tutaj ktoś, kto zna Twoje auto...



[ wiadomość edytowana przez: jacekes dnia 2016-01-20 12:02:46 ]
  
 
jak ci podczas rozruchu na rozruszniku nie pali a na pych tak to:

sprawdz rozrusznik - pewnie tulejki wyciete i za duza pradu zre
sprawdz instalacje: jaki prad na aparacie masz normalnie na pracujacym silniku a jaki przy rozruchu rozrusznikiem

jedna z tych dwoch opcji imho
  
 
Kostka stacyjki do wymiany.
  
 
mocowania amorów z przodu masz fajne ....
  
 
Sprawdzana miernikiem i na krótko , wszystko ok.