Pytanko o "tanie" tarcze hamulcowe i klocki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiem że temat tarcz i klocków był szeroko omawiany na forum, i z tego co mi sie udało dowiedzieć to bardzo dobrze spisuja się ATE Powerdisc ale ze względu na mój bardzo mały budżet po wymianie skraplacza , zapytowywuje szanowna brac klubową czy ktos jedźi może na którymś z tych kompletów


klocki + tarcze 139zł

klocki + tarcze 187zł

Interesuja one mnie ze wzgledu na cene wiadomo, jeśli ma ktoś jakies doświadczenia to bardzo prosze o podzielenie się nimi.
  
 
ja z tych samych powodow co ty kupilem tanie klocki i tarcze..za tarcze placilem 60zl za szt a za klocki 62zl..tarcze koreanskie klocki japonskie jak to dziala to nie wiem bo mam to dopiero 100km...no ale biorac pod uwage ze za komplet zaplacilem 180zl to niech te klocki przejezdza 20tys a tarcze 40 i bedzie styka..a ze 90% przebiegow to jazda miejska to nie czuje potrzeby zakupu super dobrych hamulcow..ze 100km/h zawsze sie zatrzymam i to mi styka
  
 
Cytat:
ja z tych samych powodow co ty kupilem tanie klocki i tarcze..za tarcze placilem 60zl za szt a za klocki 62zl..tarcze koreanskie klocki japonskie jak to dziala to nie wiem bo mam to dopiero 100km...no ale biorac pod uwage ze za komplet zaplacilem 180zl to niech te klocki przejezdza 20tys a tarcze 40 i bedzie styka..a ze 90% przebiegow to jazda miejska to nie czuje potrzeby zakupu super dobrych hamulcow..ze 100km/h zawsze sie zatrzymam i to mi styka



też bym tak chciał...

tylko, że moje doświadczenia to "bicie" tarcz po 2kkm przebiegu - nie da się jeździć (a ja jeżdżę spokojnie i unikam kałuż). Klocki wytrzymały 25kkm przebiegu (może być).
  
 
a ja mialem rozne doswiadczenia..poprzednie tarcze okazaly sie bardzo miekkie ale do momentu ich wymiany nie zwichrowaly sie..zero bicia..natomiast raz mialem tarcze wcale nie tanie ktore zwichrowaly sie blyskawicznie..niestety..pomijajac markowe produkty ktorych cena jest odpowiednio wysoka to w klasie tarcz nizszej klasy niska cena nie zawsze odzwierciedla nizsza jakosc i odwrotnie
  
 
Ja zamontowałem tarcze mikody (promocja w autoparts po 62,5) i klocki RH.Jest super.
Generalnie w tej cenie chodzą tarcze made in china, a mikodę już wypróbowałem przez ileś tam lat.
  
 
Cytat:
Ja zamontowałem tarcze mikody (promocja w autoparts po 62,5) i klocki RH.Jest super.



ile już przejechałeś?
  
 
tym esperakiem 3 kkm, poprzednim 100kkm (wymiana klocków co 20kkm),daihatsu 150 kkm (też wymiana średnio co 20-25kkm).Ten zestawik mam już gruntownie sprawdzony
  
 
A co myślicie o tarczach produkowanych przez firmę/spółdzielnię MOTOTRANSPORT?
  
 
Cytat:
2006-04-18 12:17:31, JaRabbit pisze:
Ja zamontowałem tarcze mikody (promocja w autoparts po 62,5) i klocki RH.Jest super. Generalnie w tej cenie chodzą tarcze made in china, a mikodę już wypróbowałem przez ileś tam lat.


Ja słyszałem kilka dobrych opinii o tych tarczach,jak znajde je w jakiejs dobrej cenie to się może skuszę.
  
 
Odświeżam wątek jeśli ktos byłby zainteresowany.
Zakupiłem ten drugi zestaw, dałem dokładnie za niego 184zł bo nie kupywałem na allegro.

Wrażenia jak dla mnie bardzo pozytywne auto hamuje dobrze,klocki nie piszczą.Przejechałem narazie 500km więc zobaczymy jak bedzie dalej.
  
 
Tzn kupiłeś mikodę czy mototransport?
  
 
Cytat:
2006-05-06 15:44:28, JaRabbit pisze:
Tzn kupiłeś mikodę czy mototransport?


Kupiłem dokładnie te klik
Tzn dokładniej kupował je mechanik w hurtowni który mi całośc wymieniał. Chciałem właśńie kupic mikodę ale w hurtowni były tylko te.
  
 
Jak mają być tanie i w miarę dobre to zajrzyj na bozarto.pl. Tam znajdziesz tanio. Co do wytrzymałości zestawów to właśnie testuje i przejechane mam około 18k km i póki co nic się nie dzieje. Głównie jazda po mieście ale i dłuższe trasy się zdarzają. Jak dla mnie to bardzo dobry stosunek ceny do jakości - zobaczymy ile wytrzymają jeszcze