Sprzęgło

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem ze sprzęgłem pedał nie odbija trzeba go nieraz stopą podnosić, ogólnie sprzęgło działa poprawnie przy ruszaniu nie ma problemów ale ostatnio pojawiły się problemy ze skrzynią. Najpierw zaczęła „wyskakiwać” trójka a teraz i jedynka. Co mogło być przyczyną? Jeśli wadliwe sprzęgło to chyba spaliło by tarcze a tu i skrzynia. Proszę o radę jak ajest przyczyna i jak to naprawić
  
 
Rozwiązanie jest banalne - albo pompa sprzegła, albo wysprzeglnik. Zobacz na cały układ czy nie cieknie ci plyn - zaczynajac od zbiorniczka, a konczac na wysprzeglniku. Obstawiam na 99% pompe przy twoich objawach.

To do skrzyni to niech inni się wypowiedzą.
  
 
a masz sprezyne przy pedale??
  
 
obstawiam za tym co napisal Leszek.. mialem dokladnie tak samo - poza wyskakiwaniem biegow.. ))

pompa zaczela przepuszczac, az w koncu calkiem wysiadla.. pedal wpadl w podloge... i koniec

co do skrzyni to w ladnej nie mialem podobnego efektu, natomiast zdarzalo mi sie to w maluszku... jak skrzynia miala juz troche za soba (kilka rajdow turystycznych) przy ostrzejszym ruszaniu wyskakiwala jedynka.. trzeba ja bylo przytrzymac..
  
 
pompa, kilka dni temu wymieniałem, miałem takie same objawy, ale lepiej jest zregenerować orginalna niż wkładać nową Fenox-a. Regeneracja jest banalnie prosta, komplet uszczelek 6 zł, nowa pompa 50 zł. A Fenox wystarczy na jakieś 10-20 tyś km i bedzie to samo już to przerabiałem.
Pozdrawiam
PRYMI
  
 
Sprężyna na pedale jest Sprzęgło bierze normalnie w tym samym miejscu samochód rusza a sprzęgło zostaje w połowie, przypuszczam że jest przyczyną uszkodzenia skrzyni chociaż niekoniecznie
  
 
Odnośnie wypadania biegów w skrzyni:
1. Zuzycie kuleczek i gniazd drazkow, spadek sprezystosci sprezyn i ustalaczy.
2.Zuzycie pierscieni blokujacych synchronizatorow.
3. Zuzycie lub uszkodzenie kulek, sprezyn wzglednie wkladek synchronizatorow.
4. Zuzycie zebow sprzegla lub wienca zebatago synchronizatora.
5. Odksztalceniedzwigni wybierania biegow.
6. Zuzycie tulei plastikowych w przegubie drazka zmiany biegow.
zródło - wytyczne naprawy vaz 2108
Mysle ze w klasyku moze byc podobnie (oczywiscie nie wszystko musi sie zgadzac). Tak wiec lepiej postarac sie o nowa skrzynie jak gmerac w starej.
  
 
Witam....Miałem to samo. Pompka przepuszczała a płyn napierał do środka sam.Co sie okazało pompka padla a za nia siłownik.Po wymianie jest OK . Polecam ............. Pozdrowienia...........
  
 
co do wyskakiwania biegów to może jeszcze być wyrobiony widelec na przesówce lub sama przesówka coć w przypadku 1-ki i 3-ki to są osobne czyli dwa widelce i dwie przesówki obawiam się że koszty naprawy będą nie opłacalne bo sama przesówka kosztuje ok 50 zł a widelec ok 20 zł to razy dwa i jeszcze napewno soś dojdzie jak się rozbierze czyli spokojnie kupisz sobie skrzynkę czwórę przynajmniej w niezłym stanie za to a jak masz piątkę to wszystkie tryby pasują tylko trzeba je przłożyć
  
 
Co do zostawania sprzęgła na dole, to miałem dokładnie to samo i okazało się, że to pompa (w momencie zostawania słychać było takie ciche syknięcie jak testowałem naciskając ręką i mając głowę pod kierownicą)
  
 
Podpinam się pod temat.
Dzisiaj w czasie jazdy Ładą (2101) zauważyłem, że nie odbija mi pedał sprzęgła, podejrzewam że poszła pompa, lub wysprzęglik, dlatego postanowiłem wymienić i to i to. Moje pytanie, jakie części kupić, jakiej firmy, czy możecie coś polecić ?
Dzięki i pozdrawiam.
  
 
To ja mam szybkie pytanie- jakie łożysko wyciskowe wsadzić tak aby zaraz nie szumiało i jaki łącznik elastyczny/ podchodzi jakiś uczciwy zamiennik?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Jakieś porady?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Archiwum przypomina mi, że koledzy zachwycali się i polecali 2 firmy:

Panther
Sachs (na szybkiego znalazłem w internetach i komplet kosztuje ok. 300 zl)


[ wiadomość edytowana przez: Leszek_Gdynia dnia 2016-03-08 08:47:34 ]
  
 
Ale Andrzej chce samo łożysko. A takich wybór jest marny. Ja bym rozebrał swoje i wsadził bym skf lun snr.