Pytania o Ładę 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ostatnio zachorowałem na ładę 2107/2105 ale słyszałem różne opinie głównie te dobre ale chce sie upewnić Jak jest z trwałością łady?? silnik podzespoły głównie blacharka?? Czy Łada jest lepsza od Poloneza?? na co zwracać uwagę kupując ładę jakie jej bolączki. Z góry dziękuję za odpowiedzi
  
 
Cytat:
2016-08-11 21:32:57, Camel88 pisze:
Witam ostatnio zachorowałem na ładę 2107/2105 ale słyszałem różne opinie głównie te dobre ale chce sie upewnić Jak jest z trwałością łady??


Jak to z autami ze wschodniej Europy- różnie, ale generalnie powyżej demoludowej średniej.
Cytat:
silnik podzespoły głównie blacharka??


Blacha przede wszystkim, korozja atakuje z reguły spód.
Cytat:
Czy Łada jest lepsza od Poloneza??


Zależy, pod jakim względem.
Cytat:
na co zwracać uwagę kupując ładę jakie jej bolączki.


Blacha jak już wspomniałem.

Na forum jest o tym wszystkim dużo, wystarczy poszukać.
  
 
Cytat:
Czy Łada jest lepsza od Poloneza??

Zależy, pod jakim względem.



Rozwiń myśl. Bo mi nic lepszego do głowy nie przychodzi. Jeździłem sporo czasu polonezem, no i wiadomo, ładami.
  
 
chodzi mi o komfort jazdy niz w Polonezie. Awaryjność łady (wiadomo jak dbasz tak masz).
O wyglad nie pytam bo jest piekny
Kolego co jeździłeś Polonezem i ładą masz porównanie komfort prowadzenie i chodzi mi które lepsze??
I tak na dodatek pytanie czy to prawda ze łada ma zaciski dwu tłoczkowe?
  
 
Jak jesteś wysoki, to w Polonezie jest wygodniejsza pozycja za kierownicą. Pedały nie są tak wysoko umiejscowione w porównaniu do "klasycznych" Ład. I jest ciszej.
  
 
Ładny Polonez? Wiadomo, kwestia gustu. Ja tam wolę Ładę. Co do ciszej w Polonezie, no to też się nie zgodzę. Co do komfortu kierowcy, to polonez jest lepszy, ale już w prowadzeniu, to nazwę to, jak po maśle.
  
 
Cytat:
2016-08-12 05:38:00, SzokoLada pisze:
Rozwiń myśl. Bo mi nic lepszego do głowy nie przychodzi. Jeździłem sporo czasu polonezem, no i wiadomo, ładami.


Miałem trzy Łady i dwa Polonezy, uważam, że Łada jest ogólnie lepsza i stanowczo bardziej ją lubię. Ale Polonez ma w niektórych punktach przewagę nad Ładą.
-lepsza jest pozycja za kierownicą,
-Polonez ma wyższy komfort,
-nadwozie jest sztywniejsze i ma zdecydowanie wyższe bezpieczeństwo bierne,
-większa praktyczność auta (w 2107 nie ma nawet możliwości powiększenia bagażnika...),
-niższy współczynnik cx przekłada się na mniejszy hałas przy większych prędkościach (o ile oczywiście skrzynia i most nie wyją, a wyją często),
-Łada ma za miękkie zawieszenie w serii.

To tyle przewag Poloneza, w innych kategoriach Łada jest lepsza
  
 
Ale z tego co do tej pory słyszałem to Łada np most zawieszenie (trwałość ) karoserie ma lepszą od Polda. A zachorowałem fest na łade
  
 
Tak łada ma zaciski z przodu dwu tłoczkowe i bębny hamulcowe średnicy środka felgi ponieważ jaka kolwiek 13" felga wchodzi na tzw żyletki hehe.
Most na pewno jest trwalszy szczególnie jak się o niego dba. Ja tam nigdy w życiu nie zamienił bym łady na Poloneza bądź F125p. Zajechałem nią na Węgry bez większych problemów zdrowotnych więc da się jeździć.